Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow owsiki arrow Zmierzch super-bohatera III RP. Kronika upadku Owsiaka.
Tuesday 07 April 2020 19:49:44.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zmierzch super-bohatera III RP. Kronika upadku Owsiaka. Drukuj Email
Wpisał: pch24   
10.01.2015.

Zmierzch super-bohatera III RP. Kronika upadku Owsiaka.

RAPORT SPECJALNY

2015-1-10 pch24

 

Bliska współpraca z partią rządzącą, finansowe niejasności wokół WOŚP, popieranie bluźnierstw i niemal równoczesne skarżenie się na „hejterstwo” – miniony rok był dla Jerzego Owsiaka wyjątkowo kiepski.

         Przedstawiamy redakcyjny raport obrazujący stopniowy upadek „mitu Jerzego Owsiaka”, człowieka przedstawianego przez blisko dwie dekady jako niezależny, bezkompromisowy i nonkonformistyczny działacz charytatywny. Obraz, jaki wyłania się z poniższych tekstów, pokazuje twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w prawdziwym świetle – jako lidera salonowej socjety, którego najsłynniejsza inicjatywa jest tylko sztandarem okrywającym inne, niezbyt chlubne pola działalności.

 

Rząd PO chwali Owsiaka

W zamierzeniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomagając szpitalom w kupowaniu sprzętu medycznego, pomagać ma tam, gdzie państwo – mimo zadeklarowanego obowiązku zapewniania opieki zdrowotnej – nie daje sobie rady. Teoretycznie więc WOŚP obnaża na swój sposób nieudolność władz III RP, które nie potrafią zarządzać płaconą przez nas składką zdrowotną. Tymczasem jeden z ważnych polityków rządzącej PO i wiceminister zdrowia bez wahania Owsiaka zachwala. Czyżby dlatego, że zdejmuje z rządzących odpowiedzialność? Nie, to chyba nie możliwe…

 

Owsiak mieszka w bloku czy apartamentowcu?

Jerzy Owsiak, odpowiadając na medialne zarzuty dotyczące nadużyć finansowych, zapewniał, że jest w zasadzie jest członkiem klasy średniej. „Mieszkam w bloku i płacę ZUS” – mówił. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, blok Owsiaka to mieszkanie w apartamentowcu. Nie było ono co prawda – jak z początku pisała gazeta –wielkości 115 m2, ale i tak daleko było mu do klasycznego, blokowego mieszkania. Owsiak wciąż jednak przedstawia się jako bezinteresowny społecznik.

 

Asysta F-16 dla Owsiaka

W jednym z eventów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły udział samoloty F-16. Asystowały Jerzemu Owsiakowi, przemieszczającemu się z miejsca na miejsca. Oprócz myśliwców, celebrycie pomagać miała Straż Pożarna czy funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Za Twoje pieniądze, czy tego chcesz czy nie.

 

Owsiak broni bluźnierczej „Golgoty Picnic”

Owsiak podpisał list w obronie „wolności wypowiedzi”, uderzający w masowe protesty przeciwko bluźnierczemu spektaklowi „Golgota Picnic”. „Protestujący przeciw wystawieniu tej sztuki w Poznaniu oskarżają festiwal i artystę o obrazę uczuć religijnych i propagowanie treści antychrześcijańskich. Jednak, jak sami przyznają, czerpią swoją wiedzę na temat przedstawienia z Internetu, nie widzieli go. Ustępstwo wobec żądań protestujących będzie zatem przyzwoleniem na krytykę prewencyjną i będzie odbywać się ze szkodą dla wolności wypowiedzi” – czytamy w petycji, na której znalazł się podpis lidera WOŚP.

 

Owsiak niewiarygodny dla sądu

Jerzy Owsiak przegrał proces z blogerem Piotrem Wielguckim podpisującym się jako „Matka Kurka”. Publicysta nie zarzucał mu żadnych przestępstw ani nadużyć, ale wykazał niejawny mechanizm działalności spółek lidera WOŚP oraz nagłośnił sprawę finansowania Przystanku Woodstock z odsetek charytatywnej zbiórki. Okazało się, że Jerzy Owsiak przedstawiał sądowi sprzeczne zeznania co do spółki „Złoty Melon”, szczegółów działalności Fundacji WOŚP czy… własnych wypowiedzi. Wbrew wcześniejszym deklaracjom, nie dostarczył sądowi dokumentacji księgowej. Wątpliwości sądu wzbudziły także same zeznania składane przez główną księgową WOŚP.

 

Owsiak rozwadniał kontestację komunizmu

Polski wokalista Marek Piekarczyk skrytykował Jerzego Owsiaka w autobiograficznej książce „Zwierzenia kontestatora”. Według muzyka, twórca Przystanku Woodstock osłabiał antykomunistyczne protesty.

 

Owsiak nie wie co się dzieje podczas finałów Orkiestry?

Muzyk, Tomasz Lipiński ze zdziwieniem skonstatował, że niektórzy artyści na WOŚP występują za pieniądze. Wielokrotnie słyszał bowiem zapewnienia Owsiaka, że ich zaangażowanie jest darmowe. W reakcji na wątpliwości muzyka, WOŚP wyjaśnił, że nie kontroluje działań wszystkich organizatorów koncertów, ale jako Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów podróży zespołu na koncert oraz wyżywienia i zakwaterowania. A do przestrzegania podobnych zasad zachęca współpracowników. Lipiński przyznał, że sprawa jest wyjaśniona, ale nie zmienia to faktu, iż nie wszyscy artyści grają za darmo…

 

Owsiak skarży się na hejterstwo

W ostatnich dniach lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skarżył się w wywiadach na niechęć do niego. „Hejterstwo w Polsce jest rozszalałe” – mówił jednemu z portali. Innym razem, komentując krwawy zamach muzułmanów na dziennikarzy redakcji francuskiego tygodnika, zwrócił uwagę na brak tolerancji, podkreślając, że w Polsce to on – Jerzy Owsiak – często spotyka się z nienawiścią.

 

Irytacja Owsiaka na jego krytyków eksplodowała podczas czwartkowej konferencji prasowej, gdy kazał wyrzucić z sali dziennikarza TV Republika, Michała Rachonia. Czemu winien był reporter? Zadał twórcy WOŚP niewygodne pytanie. Więcej czytaj tutaj.

 PCh24.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.