Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow Jakie zadanie dostał Nowy Bolek ?
Monday 26 October 2020 13:17:38.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jakie zadanie dostał Nowy Bolek ? Drukuj Email
Wpisał: Janko Walski   
18.01.2015.

Jakie zadanie dostał Nowy Bolek ?

 

 

Janko Walski

Czyż można mieć zastrzeżenia do tego co mówił na wiecu w Gliwicach 16-go stycznia" Piotr Duda? Oto fragment jego wystąpienia:

Podziękujmy Górnikom, którzy protestują pod ziemią.
Wszyscy chcemy pracować.
Premier Tusk to kłamca i oszust. Okłamał Górników(...) to samo premier Piechociński.
Jeżeli będzie potrzeba pójdziemy na Warszawę
Pracownicy tych kopalń, pracownicy polscy nie chcą nic szczególnego w 21 wieku, chcą tylko godnie pracować, płacić podatki, utrzymywać swoje rodziny. Czy my chcemy coś szczególnego (nie). Dlatego ten marsz. Chcemy pracy, (chcemy pracy)
Chcemy was poinformować , że rozpoczęliśmy pogotowie strajkowe w całym kraju, wszystkie branże przyłączają się do naszego protestu. (dziękujemy)


Co złego jest w tej wypowiedzi?

 

Nie ma w tym krztyny troski o kraj i rejon obecnej niemal w każdej wypowiedzi Górników, o bezpieczeństwo energetyczne, obaw o zapaść cywilizacyjną i powszechnego wśród Górników przekonania o zmarnowanych latach. Nie ma nic o astronomicznych zarobkach i niekompetencji zarządów, o powoływaniu ich przez koalicję i braku jakichkolwiek działań, o gigantycznych  odprawach, o zaskakującym pośpiechu w uchwalaniu nowych regulacji, o interesie Rosji i Niemiec. 

Zderzmy to z głównym ściegiem szytym przez zaprawionych w manipulacji  funkcjonariuszy medialnych: absurdalne  żądania tych, którzy zawsze mieli i nadal mają najlepiej, ciągle im mało, będzie dochód jak zostaną sprywatyzowane, inni mają gorzej, a mimo to domagają się dalszych przywilejów! itd. Jakże współgra to pięknie ze słowami Piotra Dudy. Te wytłuszczone wyżej z pewnością trafiły do  milionów odbiorców w pakiecie z tym ściegiem.

 

Klika rządząca przeliczyła się jednak, opór okazał się silniejszy niż zakładano (por przemilczana manifestacja w Bytomiu!) i ten etap niszczenia polskiego przemysłu wydobywczego, jak się właśnie dowiadujemy, został zawieszony

Jeśli jednak mamy kupować rosyjski węgiel, jeśli elektrowni w Ostrołęce ma nie być a prąd mamy czerpać z budowanej w obwodzie kalinigradzkim elektrownii atomowej to kopalnie muszą zostać zamknięte.  Tego wymaga interes Rosji. Wcześniej interes Niemiec wymagał by polskie stocznie przestały istnieć. Także podchodzono wielokrotnie. Metoda podgrzewania i schładzania trwała ponad 25 lat.

 

Przy okazji, odroczenie, ten "sukces"  wzmocni wciąż słaby wizerunek Nowego Bolka.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.