Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy III arrow Koleżanka z "Przyjaciółki" i znajomi z "Gali " będą "rozwijali edukację" w MEN ?
Sunday 23 February 2020 00:08:54.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Koleżanka z "Przyjaciółki" i znajomi z "Gali " będą "rozwijali edukację" w MEN ? Drukuj Email
Wpisał: pch24   
21.01.2015.

Koleżanka z „Przyjaciółki” i znajomi z „Gali” – będą „rozwijali edukację” w MEN ?

 

2015-1-21 pch24

 

Najnowsze nabytki Ministerstwa Edukacji Narodowej to znajoma minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej z czasów jej pracy w „Przyjaciółce” oraz dawni redaktorzy „Gali”.

 

Chodzi o Agnieszkę Lesiak, Dominika Rutkowskiego oraz Agnieszkę Gzylewską. Cała trójka znalazła zatrudnienie w podległym MEN Ośrodku Rozwoju Edukacji. Agenda ta odpowiada za projekt e-podręcznika.

 Zatrudnieni mają pełnić funkcje ekspertów ds. przedmiotów humanistycznych. Lesiak w dodatku ma pełnić obowiązki koordynatora projektu e-podręcznik. O ich zatrudnieni miał decydować konkurs.

 Ciekawe jest jednak to, czym wcześniej zajmowali się Lesiak, Rutkowski i Gzylewska. Pierwsza była wcześniej redaktorem przygotowanego przez MEN finansowanego z naszych podatków podręcznika. Jest również znajomą minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Szefowa resortu edukacji pracowała z nią w „Przyjaciółce”. Lesiak była wówczas redaktor naczelnym pisma, zaś Kluzik-Rostkowska jej zastępcą.

 Z kolei Rutkowski pracował w kolorowych magazynach, m.in. jako sekretarz redakcji w „Gali”. Dawni pracownicy pisma w ogóle są dość silnie reprezentowani w MEN. Jego pracownicą była też wspomniana wyżej Gzylewska i Ireneusz Dudziec, doradca w gabinecie politycznym minister edukacji.

 MEN nie odpowiedział na pytania dotyczące nowych pracowników, jakie zadała mu „Rzeczpospolita”. Kluzik-Rostkowska odpisała za to na SMS-a, w którym dziennikarz pytał jaki wpływ na zatrudnienie Lesiak miała ich znajomość. „Celowo do pracy nad e-podręcznikiem szukamy dziennikarzy, bo są potrzebni do prac redakcyjnych. Mam nadzieję, że nie podważa Pan kompetencji swoich kolegów po fachu”. – odpisała.

 Jak podaje „Rzeczpospolita”, wcześniej Ośrodkiem Rozwoju Edukacji kierowała m.in. Aleksandra Zawłocka, znajoma Kluzik-Rostkowskiej jeszcze z lat 80. ubiegłego wieku. MEN zapewniał, że wybrano ją z uwagi na wysokie umiejętności menedżerskie. Po kilku miesiącach jednak okazało się, że Ośrodek ma problemy z przygotowaniem najważniejszego projektu – e-podręcznika.

 Źródło: „Rzeczpospolita” ged

Zmieniony ( 21.01.2015. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.