Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 121 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Sprzedaż lasów - dla zaspokojenia żydowskich roszczeń wobec Polski
Friday 04 December 2020 21:11:29.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Sprzedaż lasów - dla zaspokojenia żydowskich roszczeń wobec Polski Drukuj Email
Wpisał: anty bolszewik   
22.01.2015.

Sprzedaż lasów - dla zaspokojenia żydowskich roszczeń wobec Polski

 

 anty bolszewik - 22 Stycznia, 2015

http://niepoprawni.pl/blog/anty-bolszewik/sprzedaz-lasow-dla-zaspokojenia-zydowskich-roszczen-wobec-polski

 

Prezydent Bronisław Komorowski powinien wyjaśnić sprawę notatki ambasadora USA w sprawie lasów państwowych – mówi prof. Jan Szyszko, były minister środowiska. Z opublikowanej przez portal WikiLeaks notatki wynika, że pieniądze ze sprzedaży polskich lasów miały trafić do Żydów w ramach „odszkodowania” za mienie utracone w czasie II wojny światowej w naszym kraju. Taką obietnicę miał złożyć w styczniu 2009 roku ówczesny marszałek sejmu Bronisław Komorowski. O sprawie napisał tygodnik „wSieci”.

Profesor Jan Szyszko mówi, że w tej sprawie sam prezydent powinien zabrać głos, bo faktem jest, że rząd PO-PSL dążył i wciąż dąży do destabilizacji Lasów Państwowych. Pierwszą próbę podjęła Unia Wolności przy akceptacji Jerzego Buzka – dodał poseł.

Druga taka próba była zrobiona w roku 2010 przez pana premiera Tuska, który wspólnie z panem ministrem Rostowskim postanowili włączyć lasy do sektora finansów publicznych, a więc w gruncie rzeczy do budżetu. To się również nie udało dzięki temu, że społeczeństwo zareagowało błyskawicznie i zebrało ponad milion podpisów, domagając się w tej sprawie referendum.

Rząd z tego po cichutku się wycofał i związku z tym referendum również nie było aktualne. No i ostatnia próba to w zeszłym roku, właśnie w styczniu – zabranie polskim lasom państwowym pieniędzy na działalność bieżącą czyli obciążenie haraczem – powiedział Jan Szyszko.

Kolejną próbę rząd PO-PSL podjął w grudniu ubiegłego roku. Chciał umożliwić sprzedaż lasów w sytuacji gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Ostatecznie i ta próba nie powiodła się. Szybka akcja i zebranie w krótkim czasie 2,5 miliona podpisów przeciw sprzedaży lasów, doprowadziła do fiaska zmiany Konstytucji i przeprowadzenia kolejnej złodziejskiej prywatyzacji wspólnego dobra narodowego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.