Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow Podejrzani o malwersacje ukraińscy oligarchowie uciekają przed Interpolem. Są już w Izraelu.
Sunday 27 September 2020 02:01:07.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Podejrzani o malwersacje ukraińscy oligarchowie uciekają przed Interpolem. Są już w Izraelu. Drukuj Email
Wpisał: Richard Ben Haim   
29.01.2015.

Podejrzani o malwersacje ukraińscy oligarchowie uciekają przed Interpolem. Są już w Izraelu.

 

[A Czekoladowy Prezydent i – też z obywatelstwem – Premier - jeszcze na posterunku? W Warszawie mówią o takich  na lipko”, czyli na czuja. MD]

 

2015-1-29 pch24

 

Dwóch ukraińskich oligarchów, podejrzanych przez Interpol o malwersacje na ogromną skalę i pranie brudnych pieniędzy, otrzymało schronienie w Izraelu, mimo że rodzime prawo zabrania przyznawania wiz osobom podejrzanym o przestępstwa.

 

Według Army Radio, ukraiński miliarder Jurij Borysow wraz z całą rodziną otrzymał wizę, uprawniającą do pobytu w Izraelu przez sześć miesięcy. Podejrzewa się, że oligarcha przekupił izraelskich urzędników. Borysow to były prezes jednej z firm wchodzących w skład kontrolowanej przez ukraińskie władze spółki energetycznej Naftogaz.

 Interpol podejrzewa go – poza praniem brudnych pieniędzy, malwersacjami i korupcją – o kradzież milionów dolarów, równowartości amerykańskiej pomocy dla Ukrainy.

 Richard Ben Haim, izraelski prywatny detektyw przekonywał w Army Radio, że Borysow uzyskał wizę niezwykle szybko, „w bardzo efektywny sposób”, sugerując, że musiał przekupić izraelskich urzędników ministerstwa spraw wewnętrznych.

 Haim ujawnił także, że były ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego, Eduard Stawycki, również podejrzany o malwersacje i pranie brudnych pieniędzy, otrzymał niedawno obywatelstwo izraelskie i obecnie mieszka w Hercliji nad Morzem Śródziemnym.

 Stawycki uciekł z Ukrainy obawiając się dochodzenia w sprawach dotyczących sprzeniewierzenia ogromnej sumy pieniędzy. Policja znalazła w jego domu ponad 4,5 mln dol. w gotówce, sztabki złota oraz biżuterię o wartości, przekraczającej miliony dolarów.

 Oligarcha – według detektywa – otrzymał obywatelstwo izraelskie nielegalnie. Prawo zabrania przyznawania obywatelstwa osobom, które w swoim kraju dopuściły się przestępstwa.

 Po doniesieniach Army Radio, we wtorek izraelskie władze wszczęły dochodzenie w obu sprawach. [Na pewno – bardzo staranne...md]

 

Źródło: timesofisrael.com., AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.