Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 58 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi i mądrzejsi" 15 arrow Oto "gwiazda" muzeum w Auschwitz. Rainer Hoess i jego kryminalna przeszłość. Jak został wylansowany?
Tuesday 13 November 2018 18:55:27.26.
migawki

Bóg, honor, Ojczyzna. BUFETOWA przeciw.

My chcemy BOGA.      BUFETOWA przeciw.

A propagandówka „partii i rządu”, z premierem, w 56 -58 sekundzie pokazuje pierwsze Hasło – ale też bez BOGAhttps://twitter.com/PremierRP/status/1060426237968035840

=====================

Maski spadają [ciągle...]: Z przerażającym cynizmem - siły prowadzące „władzę”, przy użyciu TV itp., stwarzają Iluzję Rzeczywistości. Prostactwo TVKury [i tylu innych] temu nie przeszkadza. Ludzie na Iluzję patrzą -i wierzą że widzą real, a nawet sztucznie „dzielą się”. Relacje prawdziwe – już tylko w zakamarkach internetu. Ale Kłamstw jest wiele. Prawda Chrystusowa jest jedna.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Oto "gwiazda" muzeum w Auschwitz. Rainer Hoess i jego kryminalna przeszłość. Jak został wylansowany? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
31.01.2015.

Oto "gwiazda" muzeum w Auschwitz. Rainer Hoess i jego kryminalna przeszłość.  Jak został wylansowany ??

 

29.1  http://wydarzeniadnia.salon24.pl/628757,oto-gwiazda-muzeum-w-auschwitz-rainer-hoess-i-jego-kryminalna-przeszlosc

 

Skandal wokół niezaproszenia potomka komendanta Pileckiego i zaproszenia wnuka komendanta obozu koncentracyjnego jest większy niż myślimy. Czy nikt nie zajrzał do prasy niemieckiej kim jest ów Rainer Hoess? Czy nikt nie sprawdził jak zasłynął w Izraelu?

[Ani - jak tam został wylansowany ?? md]

Niemiecka gazeta Die Welt w roku 2012 poświęciła artykuł Rainerowi Hoessowi "Nazis gehen immer – Die Geschäfte des Rainer Höß". Przetłumaczyć to należy "Naziści sprzedają się zawsze - interesy Rainera Hoessa". Najpierw wnuk komendanta obozu próbował sprzedać rzeczy po swoim dziadku do muzeum Yad Vashem. Propozycja ta wywołała niesmak u dyrekcji muzeum. Oczywiście nic od niego nie kupili. Nie chcieli zdjęć rodzinnych Rudolfa Hoassa. 

Jak donosi Die Welt wnuk Rudolfa Hoessa znany był też z drobnych oszustw aż w końcu wpadł na pomysł, by na niechlubnej historii swojej rodziny i dziadka samemu zrobić karierę. Tak też się stało i trafił do mediów. Pozostali potomkowie rodziny Hoessów zwykle trzymali się na dystans od gazet i telewizji.

Początek medialnej kariery zawdzięcza izraelskiej dziennikarce Eldad Beck. Gdy dowiedziała się ona o zamiarach Raienra Hoessa sprzedaży rodzinnych pamiątek (jeśli tak to można nazwać) postanowiła zabrać go do Auschwitz, pokazać miejsce zbrodniczej działalności jego dziadka, wille w której mieszkał on ze swoimi dziećmi.  

Z podróży powstał film także z potomkami Hermanna Göringa, Heinricha Himmlera czy Hansa Franka. Film nakręcił żydowski reżyser Chanoch Ze'evi. Film mówi o cierpieniu i poczuciu winy u wnuków zbrodniarzy. Autor artykułu Alan Posener powątpiewa w szczerość tych słów i pisze, że o ile można odziedziczyć dobra materialne po przodkach to poczucia winy raczej. 

Media żydowskie szeroko komentowały próbę sprzedaży albumu ze zdjęciami Rudolfa Hoessego, dr. Mengele muzeum Yad Vashem. Film z udziałem wnuka Hoessego oceniony został jako przejaw oportunizmu Rainera Hoessego. Gdy historię ze sprzedażą pamiątek po zbrodniarzu wojennym nagłośniły media izraelskie, Rainer Hoess zaczął kłamać, że to Yad Vashem zgłosił się z propozycja kupienia zdjęć będących w jego posiadaniu.

Szczegóły o wnuku komendanta Ayschwitz opisuje też gazeta "Yediot Ahronot" w Tel Avivie wskazując na pęd do pieniędzy Rainera Hoessa. Dziennikrze sprawdzili Rainera Hoessa. Miał trudności finansowe. Siedział w więzieniu. Miał na swoim koncie oszustwa, fałszerstwa dokumentów, kradzieże i przemoc fizyczną, Okazał się postacią z niezłą przeszłością kryminalną. 

Po nieudanej próbie sprzedaży zdjęć Rudolfa Hoessa, dr. Mengele i innych nazistów z roku 1944 Rainer Hoess podejmował dalsze próby spieniężenia pamiątek po hitlerowcach. Pytany dlaczego to robi, jakie są jego motywy miał twierdzić, że z powodu jego nazwiska ma zakaz przyjazdu do Auschwitz. W końcu jeden z Żydów go tu zabrał. Był głównie zainteresowany willą, w której mieszkał jego dziadek. Do obozu w Birkenau nie chciał w ogóle jechać. Kolejna wizyta Rainera Hoessa w Izraelu nie została nagłośniona. Nie garnął się do spotkań z ofiarami Holocaustu. Powiedział: ""Przyjechałem tutaj, aby zobaczyć zwykłych Izraelczyków. Mam dość Holokaustu". 

Wielu potomków zbrodniarzy hitlerowskich dokonuje rozliczenia z historią. Rainer Hoess jest jedynym, który żąda pieniędzy za występ o jego historii. Czy otrzymał honorarium także za przyjazd na 70 rocznicę wyzwolenia Auschwitz? 

 ŹRÓDŁA:

http://www.welt.de/kultur/kino/article106259419/Nazis-gehen-immer-Die-Geschaefte-des-Rainer-Hoess.html

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=1274

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3804207,00.html

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4070115,00.html

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=2604

http://www.hagalil.com/archiv/2009/11/05/auschwitz/

http://www.taz.de/!44070

http://www.israelnetz.com/themen/nachrichten/artikel-nachrichten/datum/2009/11/18/hoess-enkel-will-nachlass-an-yad-vashem-verkaufen  

http://faceshuk.jewpi.com/members/JewPI/activity/621669 / 

http://www.expatratgeber.com/community/die-kranken-gedankengange-des-rainer-hoss-refxpldo.html

 http://www.juif.org/blogs/34799,le-petit-fils-du-commandant-d-auschwitz-a-marre-de-l-holocauste.php 

http://www.goodnews4.de/daily_news_detail.php?sid=740&mid=2436

http://philosemitismeblog.blogspot.com/2011/05/le-petit-fils-du-commandant-dauschwitz.html

http://www.wider-des-vergessens.org/index.php?option=com_content&view=article&id=35%3Ader-stachel-des-hologaust&catid=9%3Apresse&Itemid=1

http://www.unitedjerusalem.org/index2.asp?id=1437294&Date=5/20/2011

http://www.neweveisk.com/?p=2546

http://www.gegenrede.info/arch/2009/11/lesen.php?datei=091129_02&&z=eins

http://www.politblogger.eu/profitable-altlast/

http://www.gelsenzentrum.de/kinder_der_taeter.htm

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=1274

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=1685

http://sunday-news.wider-des-vergessens.de/?p=5167

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.