Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Masony arrow Charlie Hebdo powiesiło się. Bluźniercy są zmęczeni.
Monday 17 February 2020 16:54:05.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Charlie Hebdo powiesiło się. Bluźniercy są zmęczeni. Drukuj Email
Wpisał: Charlie Hebdo   
02.02.2015.

„Charlie Hebdo” [za-]powiesiło się.  Bluźniercy są „zmęczeni”.

 

Po wydaniu o 7 milionach nakładu .

 

[tytuł – zmodyfikowany na modłę Charlie...MD]

 

2015-2-2 charlie-hebdo

W niedzielę wieczorem redaktorzy francuskiego magazynu „Charlie Hebdo” – znanego także z antychrześcijańskich wybryków i bluźnierstw – ogłosili, że zrobią sobie kilkutygodniową przerwę. Pierwsze wydanie po zamachu z 7 stycznia ukazało się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy.

 „Nasi pracownicy są wyczerpani” – tak uzasadniono decyzję o czasowym zawieszeniu wydawania pisma. Pierwszy numer po zamachu przygotowany został w redakcji „Liberation”. Przed zamachem magazyn „satyryczny” ukazywał się w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy.[ a sprzedawało – poniżej 30 tys.. md] . 22 stycznia czasopismo znane z niewybrednych kpin z chrześcijaństwa zostało sprowadzone do Polski. Jak zapowiada Europress Polska, ten tytuł trafi do dystrybucji na dłużej.

         „Charlie Hebdo” to czasopismo kontynuujące niechlubną tradycję miesięcznika „Hara-Kiri”, czasowo zamkniętego w roku 1961 i 1966. W 1969 powstał tygodnik „Hara-Kiri Hebdo” (później: „L'Hebdo Hara-Kiri”). Tytuł został zamknięty ze względu na prymitywną kpinę ze śmierci Charlesa de Gaulle’a. Chcąc ominąć zakaz publikacji redaktorzy sięgnęli po nowy tytuł –  „Charlie Hebdo”. W 1981 roku publikację zawieszono.

W 1992 roku „Charlie Hebdo” wrócił na rynek. Tak jak u samego zarania, jest to czasopismo skrajnej lewicy, „antyrasistów” i „sekularystów”, w tym związanych z francuską masonerią. Szczególnym celem kpin „satyryków” był katolicyzm. [Raczej - Bóg w Trójcy Jedyny. md]

Źródło: rmf24.pl, PCh24.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.