Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 129 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. od kwietnia 14 arrow Szrot dla ukraińskiej armii. Transportery opancerzone Saxon, wiek: 50 lat.
Saturday 06 March 2021 09:31:33.32.
migawki

         Łomża, sobota: Publiczny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

   Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Szrot dla ukraińskiej armii. Transportery opancerzone Saxon, wiek: 50 lat. Drukuj Email
Wpisał: RP   
15.02.2015.

Szrot dla ukraińskiej armii. Transportery opancerzone Saxon, wiek: 50 lat.

 

Z użytkowania Saxona wycofała się nawet policja w Hong Kongu. Saxony jednak wciąż znajdują się na wyposażeniu kilku państw, m.in Mozambiku.

 

 

Piotr Woźniak 14-2-2015, http://www.rp.pl/artykul/1137772,1179298-Dostawy-broni-z-Zachodu-dla-Ukrainy.html?referer=glowna

 

Szef Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow potwierdził, że transportery opancerzone Saxon, które Ukraina otrzymała od Wielkiej Brytanii niebawem wejdą na wyposażenie ukraińskiej armii.

Transportery dotarły do nas bez uzbrojenia, dlatego będzie na nich umieszczany moduł bojowy – powiedział Turczynow.

Jak na razie na Ukrainę dotarło 20 wozów. Ukraińska armia docelowo zamówiła ich 75. Po opłaceniu kosztów dostawy i wszystkich pozwoleń cena każdego wozu bojowego zamknie się w 51 tys. dolarów.

Saxon to prawdziwy weteran zaprojektowany na początku lat '70. Do służby wszedł w latach '80. Obecnie brytyjska armia i policja korzysta z dużo nowocześniejszego sprzętu. Z użytkowania Saxona wycofała się nawet policja w Hong Kongu. Saxony jednak wciąż znajdują się na wyposażeniu kilku państw, m.in Mozambiku.

Warto przypomnieć, że początkowo mówiono o zakupie tylko 40 brytyjskich wozów i to przez ukraińskie oddziały ochotnicze walczące na wschodzie, czemu sprzeciwiały się władze w Kijowie. To pokazuje, jak bardzo obecnie są zdesperowani Ukraińcy. [Chodzi oczywiście o „rząd” i czekoladowego Poroszenkę, nie o Ukraińców. MD]

Co ciekawe, braku wsparcia dla Kijowa w zakresie broni i sprzętu wojskowego nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Ukraina nie jest objęta żadnym embargiem, nie jest także państwem wspierającym terroryzm. Nie ma zatem żadnych przeszkód prawnych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.