Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. Jacek Bałemba arrow Słowo poważne trzech hierarchów Kościoła  o kwestiach poważnych
Sunday 29 March 2020 11:34:17.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Słowo poważne trzech hierarchów Kościoła  o kwestiach poważnych Drukuj Email
Wpisał: Sacerdos Hyacinthus   
16.02.2015.

Słowo poważne trzech hierarchów Kościoła – o kwestiach poważnych

 

 

Sacerdos Hyacinthus 14 lutego 2015

https://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2015/02/14/slowo-powazne-hierarchow-o-kwestiach-powaznych

 

„Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom” (Hbr 13, 8-9).
„Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło. Do nich należą Hymenajos i Filetos, którzy odpadli od prawdy, mówiąc, że zmartwychwstanie już nastąpiło, i wywracają wiarę niektórych” (2 Tm 2, 16-18).
„Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście – niech będzie przeklęty!” (Ga 1, 6-9).

 

Z należną skromnością można zauważyć, że niniejszy blog prowadzony od kilku lat, pełni swoją rolę życzliwego i rzeczowego przybliżania Czytelnikom katolickiej niezmutowanej doktryny. W czasach pomieszania powszechnego, jakie wtargnęły w sam środek Kościoła, katolicka doktryna ukazywana w perspektywie jej integralności, nienaruszalności i niezmienności, ujawnia swoją funkcję wyjaśniającą, porządkującą i budującą wiarę Czytelników – fides ex auditu (Rz 10, 17)!

 

W kontekście powyższego warto tutaj zasygnalizować, że w ostatnich tygodniach wybrzmiały poważne głosy hierarchów, które wieloaspektowo ukazują dramatyczną sytuację Kościoła oraz podają katolickie środki zaradcze. Warto o tych wypowiedziach wiedzieć i zapoznać się z nimi. Prawda wyzwala. Trzy głosy trzech hierarchów.

 

Kardynał Leo Raymond Burke

http://api.dmcloud.net/player/embed/4e7343f894a6f677b10006b4/54d4ed2406361d2ed7f98b28/85825b3570114d29a6919f047f7fbfb1?exported=1

wersja w języku polskim:
http://www.pch24.pl/mocne-slowa-kardynala-burkea—jesli-bede-musial–sprzeciwie-sie-papiezowi-,33908,i.html

 

 

List otwarty Arcybiskupa Jana Pawła Lengi

tekst w języku angielskim:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/02/rorate-exclusive-open-letter-by.html?m=0

wersja w języku polskim:
http://www.pch24.pl/dramatyczny-list-arcybiskupa-lengi-na-temat-kryzysu-w-kosciele-,33904,i.html

 

 

Biskup Athanasius Schneider
– rozmowa opublikowana w dwumiesięczniku Polonia Christiana

http://www.pch24.pl/na-przekor-faryzeuszom,31935,i.html

 

- – -

Św. Jan roztropnie wzywa: „Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu” (1 J 3, 7)!
Św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, pisze w liście do Polikarpa: „Niech cię nie trwożą ci, którzy wydają się godnymi wiary, a nauczają błędu. Bądź nieugięty jak uderzane młotem kowadło”.
Pamiętajmy i przypominajmy to innym: jedyna prawdziwa wiara dająca zbawienie to wiara katolicka. W Wyznaniu wiary św. Atanazego czytamy: Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut teneat catholicam fidem – „Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary”.


A sam Pan Jezus mówi, mając na uwadze jedyną prawdziwą wiarę: Qui crediderit et baptizatus fuerit, salvus erit; qui vero non crediderit, condemnabitur – „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 16).


Sprawa najwyższej powagi i odpowiedzialności za zbawienie własnej duszy i za zbawienie dusz wielu!

„Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom” (Hbr 13, 8-9)!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.