Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa arrow Most kompromitacji
Sunday 20 September 2020 09:08:28.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Most kompromitacji Drukuj Email
Wpisał: Marcin Pieńkowski, Marek Kozubal   
18.02.2015.

Most kompromitacji

 

[Umieszczam w ramach ”dyskusji” między poróżnionymi gangami (oh, pardon-s, między „różniącymi się pięknie” patriotami. Oczywiście, że „bezdomni”!!  MD]

Marcin Pieńkowski, Marek Kozubal 17-2-2015, http://www.rp.pl/artykul/536157,1180155-Most-Lazienkowski--most-kompromitacji.html

 

Łazienkowski nie miał ochrony, ogień mogli wywołać bezdomni, a światłowody były nielegalne.

Eksperci ostro krytykują stan ochrony obiektów infrastruktury krytycznej w Polsce. Pożar stołecznego mostu Łazienkowskiego i jego konsekwencje jak w soczewce – ich zdaniem – pokazują fatalny obraz bezpieczeństwa państwa.

Zamknięcie przeprawy spowodowało komunikacyjny paraliż miasta. Na kilka godzin część instytucji publicznych została też odcięta od internetu i telefonów. – Warszawa, stolica 40-milionowego państwa, nie miała żadnej strategii na wypadek takiego zagrożenia. Nikt nie przewidywał, że coś takiego może się stać. Dlatego reakcja jest tak chaotyczna – uważa dr Łukasz Kister, specjalista ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas.

Jego zdaniem w Polsce brakuje kompleksowego spojrzenia na to, jak zapobiegać takim sytuacjom i jak reagować, gdy wystąpią.

Dr Grzegorz Kwaśniak, były oficer Sztabu Generalnego WP, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, wskazuje zaś, że istniejące procedury są przestrzegane tylko teoretycznie. – Ustawa o zarządzaniu kryzysowym określa, co państwo powinno robić, aby chronić infrastrukturę krytyczną. W mojej ocenie instytucje państwowe całkowicie zaniedbały ten temat – mówi. Podkreśla też, że w każdym mieście jest kilkadziesiąt obiektów, które są ważne dla funkcjonowania miasta i państwa. – Nie tylko mosty, ale także sieci teleinformatyczne, zakłady energetyczne czy tamy – tłumaczy. Jego zdaniem w sytuacji zagrożenia, jaka występuje na Wschodzie, a także zagrożenia terrorystycznego w krajach Europy Zachodniej powinno się wzmocnić ochronę obiektów strategicznych.

Rzeczpospolita

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.