Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Chiny: walka z dziećmi [czyt.: MORDOWANIE md] trwa. Polityka jednego dziecka surowo przestrzegana
Thursday 01 October 2020 15:45:50.30.
migawki
 

Księga Rodzaju 1:27 - I stworzył Bóg człowieka na obraz swój, na obraz Boży stworzył go, mężczyzną i niewiastą stworzył ich.

Genesis 5:2 - Mężczyzną i niewiastą stworzył ich, i błogosławił im, i nadał imię Adam w dzień w którym zostali stworzeni.

Mateusz 19:4 - A On odpowiadając rzekł im: Nie czytaliście, że „Ten który stworzył człowieka na początku, mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. I rzekł: dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i złączy się z żoną swoją i będą dwoje w jednym ciele. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co więc Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza.

Marek 10:6 - Ale od początku stworzenia „mężczyzną i niewiastą uczynił ich Bóg”.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Chiny: walka z dziećmi [czyt.: MORDOWANIE md] trwa. Polityka jednego dziecka surowo przestrzegana Drukuj Email
Wpisał: pch24   
23.02.2015.

Chiny: walka z dziećmi [czyt.: MORDOWANIE md] trwa. Polityka jednego dziecka surowo przestrzegana

 

 

2015-2-23 pch24

 

Chińskie władze mimo szumnych zapowiedzi wcale nie zrezygnowały z polityki kontroli populacji. Odpowiednie urzędy egzekwują przymusowe aborcje i sterylizacje. Matkom odbierane są dzieci – alarmuje Population Research Institute.

 

Od lat 80. w Chinach stosowana jest polityka jednego dziecka. W połowie lat 80. władze, by złagodzić negatywne skutki tej polityki (częściej uśmiercano dziewczynki) zezwoliły parom z obszarów wiejskich, którym urodziła się córka starać się o syna.

 W listopadzie 2013 roku chiński rząd szumnie ogłosił ponowne złagodzenie polityki jednego dziecka, zezwalając parom w niektórych regionach przemysłowych na posiadanie drugiego dziecka. Media i kontrolowane przez rząd organizacje rozpoczęły kampanię propagandową, w której przekonywano, że chińskie pary wcale nie są zainteresowane posiadaniem większej liczby potomstwa i mniej par niż pierwotnie szacowano wystąpiło z wnioskiem o udzielnie pozwolenia na urodzenie drugiego dziecka.

 Jednak „Business Spectator” podał ostatnio, że tylko w ub. roku z wnioskiem o pozwolenie na urodzenie drugiego dziecka wystąpiło w najbardziej zaludnionej prowincji Syczuan 28 tys. 464 pary. Rząd zatwierdził zaledwie 5 tys. 530 aplikacji. Pary, które bez zezwolenia władz zdecydują się na posiadanie dwójki dzieci, muszą się liczyć z przymusową aborcją, połączoną ze sterylizacją, wysokimi grzywnami i utratą pracy.

 - Nadużycia nadal mają miejsce w Chinach – przekonuje Steven Mosher z Population Research Institute. - Chińska policja planowania rodziny wciąż  egzekwuje politykę jednego dziecka, nakładając wygórowane grzywny, grożąc pozbawieniem zatrudnienia żywiciela rodziny, a gdy te metody nie skutkują policja siłą zmusza kobiety do poddania się aborcji – dodaje.

 

Źródło: pop.org., AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.