Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Szczepienia 15 arrow Ruchy [ANTY]szczepionkowe rosną w siłę [CZAS NAJWYŻSZY!!]
Friday 23 April 2021 03:41:15.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ruchy [ANTY]szczepionkowe rosną w siłę [CZAS NAJWYŻSZY!!] Drukuj Email
Wpisał: Joanna Ćwiek   
26.02.2015.

Ruchy szczepionkowe rosną w siłę [CZAS NAJWYŻSZY!!  md]

 

Joanna Ćwiek,   25.2.2015 http://www4.rp.pl/artykul/1182154-Ruchy-antyszczepionkowe-rosna-w-sile.html

 

W Polsce przybywa rodziców świadomie odmawiających zaszczepienia dziecka. Z wstępnych danych zebranych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w ubiegłym roku odnotowano aż 12 700 odmów zaszczepienia dziecka.

To ogromny wzrost, biorąc pod uwagę to, że rok wcześniej było to 7200, a dwa lata temu – nieco ponad pięć tysięcy. – Te dane nie napawają optymizmem. Zwłaszcza, że z roku na rok obserwujemy bardzo szybki wzrost liczby niezaszczepionych dzieci – mówi Monika Wróbel-Harmas z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. [Szmal będzie mniejszy... md]

Zdaniem epidemiologów moda na nieszczepienie dzieci przyszła do nas z zachodu, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii. – W pierwszych latach po wejściu do Unii Europejskiej pracowałam w szpitalu w Walii. Zauważyłam, że przyjeżdżający na Wyspy Polacy bardzo się dziwili, że Walijczycy nie muszą szczepić dzieci i że wcale się do tego nie garną. Polacy zachłysnęli się wolnością i też coraz częściej z prawa do odmowy szczepień korzystali. Wraz z emigrantami moda ta dotarła do Polski – mówi dr Beata Szymczyk-Hałas, pediatra i zakaźnik z Centrum Medycznego Medicover.

Eksperci są przekonani, że to właśnie rosnące w siłę ruchy antyszczepionkowe i coraz częstsze przypadki nieszczepienia dzieci w całej Europie doprowadziła do powrotu chorób zakaźnych – zwłaszcza odry. [Ależ bezczelnie kłamią! Por. u mnie inne artykuły, np. prof. Majewskiej – o odrze. md]

Więcej w jutrzejszym wydaniu Rzeczpospolitej oraz w e-wydaniu

Zmieniony ( 28.02.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.