Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 73 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Chiny  największa podróbka wolnego rynku?
Friday 04 December 2020 08:31:19.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Chiny  największa podróbka wolnego rynku? Drukuj Email
Wpisał: Leszek Ślazyk   
05.03.2015.
Spis treści
Chiny  największa podróbka wolnego rynku?
Strona 2

Chiny – największa podróbka wolnego rynku?

 

Leszek Ślazyk www.chiny24.com

[świetna, rzetelna strona. Tam gustowne, wstrząsające zdjęcia MD]

 

Za: http://3obieg.pl/chiny-najwieksza-podrobka-wolnego-rynku

Czy Chiny są przykładem sukcesu wolnego rynku? Dla wyznawców JKM i KNP niewątpliwie.

Tymczasem Chiny w roli ikony kapitalizmu wyglądają niczym Związek Sowiecki za czasów Stalina osadzony w roli wzorcowego państwa prawnego, ostoi przestrzegania wolności i praw obywatelskich. Popatrzcie zresztą sami…

W corocznie publikowanym przez The Heritage Foundation i “The Wall Street Journal” Indeksie Wolności Gospodarczej Polska po raz kolejny z rzędu awansowała. Zajmujemy już 42 miejsce na 178 klasyfikowanych krajów. Co prawda pierwsze miejsce zajmuje maleńki fragmencik Chin (poniżej 1% populacji) – Hong Kong, ale Chiny kontynentalne tradycyjnie już są na odległym miejscu – 139. Za Togo, ale przed Tadżykistanem.
Ba, wyprzedzają również Rosję (miejsce 143).
O całe 0,6 punktu.
Czy taka kwalifikacja ma jakieś znaczenie? A może to tylko propaganda socjalistów? ;)
Nie tak dawno (2008) JKM wypowiedział znamienne słowa: Tybet jest obecnie pod okupacją państwa – zgoda: absolutnie nie idealnego- ale uznającego cywilizowane zasady, jak np. wolny rynek i kara śmierci dla morderców (…).
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2008/03/30/kilka-slow-prawdy-o-tybecie-i-nie-tylko/

Tyle, że zapomniał dodać, iż karą śmierci w Chinach zagrożeni są nie tylko mordercy.
Zgodnie z art. 113 chińskiego kodeksu karnego kara taka może być wymierzona za malwersacje finansowe i korupcję, przemyt narkotyków, zmuszanie do prostytucji, kradzież ropy naftowej z rurociągu, za nielegalną produkcję lub kradzież broni, rabunek (rozbój), fałszowanie leków, organizowanie buntu w więzieniu, kradzież zabytku, sabotaż, dostarczanie niesprawnego sprzętu dla wojska, dezercję, przejście na stronę wroga, szpiegostwo, cały szereg przestępstw politycznych (w celu obalenia ustroju socjalistycznego) i kilka innych.
Bo przecież Chiny są największym światowym eksporterem ludzkich „części zamiennych”.

W zależności od zamówienia kara śmierci jest wykonywana tak, aby zachować organy przeznaczone następnie do transplantacji!
„Cywilizowane zasady” pozwalają na dokonanie aborcji do 7 miesiąca ciąży.

Te „zasady” doprowadziły w końcu do tego, że Chiny stały się największym trucicielem świata.
Arsen, ołów, nitrobenzen, amoniak, fluorek sodu, trifluralina, amon, chlorek metylenu, tetrachloroeten, rteć, dioksyny, dwutlenek węgla…
Ponad 1.000.000.000 ton rocznie odpadów zatruwających środowisko wytwarza chiński przemysł.
…wskutek zatrucia środowiska co czwarty Chińczyk umiera wskutek choroby nowotworowej.”
http://3obieg.pl/airpokalipsa

Chińskie ślady w atmosferze, w wodzie, glebie można spotkać już na całym świecie.

Smog, jaki jeszcze niedawno trapił europejskie miasta (np. położone w kotlinach górskich w okresie zimowym), w Chinach przybiera monstrualne rozmiary.
Oto w założonym przez…. polskiego inżyniera Adama Szydłowskiego (1898) Harbinie (zespół miejski około 10 mln mieszkańców, samo miasto prawie cztery!) smog ogranicza widoczność do około 10 metrów. Mniej więcej tak samo, jak woda w mazurskich jeziorach!


Zmieniony ( 05.03.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.