Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 157 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 15 arrow Nowa reforma Arłukowicza: Automaty do recept. [Uzupełniony]
Monday 25 January 2021 21:03:11.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nowa reforma Arłukowicza: Automaty do recept. [Uzupełniony] Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
07.03.2015.

Nowa reforma Arłukowicza: Automaty do recept

 

 

Byłem właśnie u lekarza I kontaktu. Numerek Żona dzielnie kiedyś wywalczyła „na za dwa tygodnie”. U innych I-szych Kontaktów – o wieeele dłużej.

Rzeczywiście kolejki nie ma. Ale... coś ten poprzedni pacjent długo jest badany, biedak. Wreszcie pukam, zaglądam. Lekarz niechętnie składa czasopismo z krzyżówkami i pozwala wejść. Pyta: Co panu zapisać? Mam przygotowaną listę skarg na organizm:

- Na serce, mózg, oczy, nos, uszy, gardło, płuca, żołądek, jelita, wątrobę, woreczek, pęcherz, prostatę, stawy, kości, mięśnie, skórę , naskórek.

Zwyczajnie. Mówię mu oczywiście o jednej, najważniejszej teraz dla mnie  sprawie.

On przerywa, podaje diagnozę: - To starość, niech pan pogada z proboszczem lub Szefem. - Z proboszczem nie mogę bo dość głupi. Próbowałem. Z Szefem zaś omawiam ważniejsze sprawy. O notorycznie zatkanym nosie lub senności – może jednak z lekarzem? A ulgi na dolegliwości starcze znali już lekarze z pięć stuleci przed Hipokratesem. Może pan sięgnie do tej skarbnicy?

-Na senność – noooo, niech pan pije kawę. I herbatę –dodaje po zastanowieniu. Zerka w kierunku krzyżówki. – Nos? Mogę dać panu skierowanie do laryngologa - rzuca niecierpliwie. Co panu zapisać? - Więc rezygnuję z porad, recytuję parę leków. Zoxon też? pyta patrząc w komputer. Niiiii, za DROGI... - No to dowidzenia.

[Zapisałem DOSŁOWNIE, zaraz po powrocie do domu. Bo to i pamięć krótka trochę doskwiera].

Lekarz I kontaktu. Czy to znaczy: jednego kontaktu, czy jedynego kontaktu?

Proponuje więc, po konsultacjach z dobrymi lekarzami, by Min. Arłukowicz nakazał wystawianie Automatów do Recept. Takie, jak w autobusach. Pacjent podjeżdża, np. na wózku inwalidzkim, wpisuje swój PIN, Pesel, NIP, jeśli trza, to i REGON, numer świadectwa z Gminy, że jest żywy (z ostatniego tygodnia –bo tyle tu teraz czyha oszustów) , automat analizuje, i już po dziesięciu minutach E-WUŚ odpowiada. – I już wpisujesz numery potrzebnych ci lekarstw, ich ilość, kładziesz podpis elektroniczny - i DRUKUJE ci RECEPTĘ.

A lekarz przychodniowy może dalej na Swym Posterunku trwać i rozwiązywać rebusy, jolki, szarady i krzyżówki. Ulga dla obu stron, że nie muszą na siebie patrzeć oraz być narażonymi na groźne mikroby.

Jako następny krok reformy proponuję: – Podajesz swe dolegliwości, a automat dobiera z Wikipedii najlepsze lekarstwa i szczepionki. W razie oporu – delikatnie przytrzymuje, sam nakłuwa, a należne dla NFZ sumy pobiera sam z Twego konta.

Przecież POSTĘP w wieku informatyki jest niezbędny!

Zmieniony ( 08.03.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.