Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow meRdia a MEDIA 14-II arrow Tolerancja dla poglądów katolickich w "Naszym Dzienniku". Neo-Mysia2? "Wielebni towarzysze" z KUL?
Saturday 04 July 2020 19:23:46.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tolerancja dla poglądów katolickich w "Naszym Dzienniku". Neo-Mysia2? "Wielebni towarzysze" z KUL? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
11.03.2015.

Tolerancja i życzliwość dla poglądów katolickich w „Naszym Dzienniku”. Neo-Mysia2”?Wielebni towarzysze” z KUL?

 

 

W wyborach prezydenckich mamy jednego, jedynego kandydata, który deklaruje, jak i potwierdza swą wieloletnią walką- poglądy KATOLICKIE. Ukazuje plan ich wdrażania w Polsce. Jest to Grzegorz BRAUN.

Wydawałoby się więc naturalne, przy totalnym bojkocie ze strony me®diów Głównego Ścieku – by pisały o nim i mówiły na antenach – media katolickie. Trzeba przedstawiać dorobek, ukazywać program – komentować. Prawda? Choćby między innymi kandydatami, jak Bul-K. czy Ogórek... Choć – media katolickie powinny promować, to ich OBOWIĄZEK.

 

Tymczasem – dowiaduję się, że nawet PŁATNEGO OGŁOSZENIA na temat kandydata NA PREZYDENTA Naczelna NDz nie pozwoliła umieścić !

Nawet śmieszny wierszyk na ostatniej stronie NDz - o siedmioletniej walce Herkulesa Brauna z pięcioma policajami [a może – pięcioletniej – z siedmioma?? nie pamiętam..] – został wycięty, ocenzurowano, zabroniono !

 

To za Pryl-u nazywało się CENZURĄ, ZAPISEM NA NAZWISKO. Skąd młoda osoba, jak pani Ewa Sołowiej, naczelna NDz nauczyła się takich manier – tolerancji, życzliwości, szerokości horyzontów, [---].?? Tak realizowanego poparcia dla KATOLICYZMU?

 

Czyżby od „prowadzących”?

 

A może z KUL-u?

Bo na KUL-u coraz głośniej skarżą się profesorowie, że coraz mocniej trzymają ich za twarz „wielebni towarzysze”, jak nazywa się tam „nabór leninowski”, na jaki zdecydował się jeden z byłych rektorów Uczelni. „Dla mnie najważniejsze są tytuły naukowe” – mówił on na protesty uczonych – katolików. 

Nie brał pod uwagę, że Jaruzel (Margulis.. itp.) zaraz na początku Stanu wojennego powołał do służby w nauce 1380-ciu (około, nie chce mi się sprawdzić szczegółowo) towarzyszy - na tytuły PROFESORÓW.

A może odwrotnie – wielebny Rektor wiedział, ale wykonywał polecenia? Tak twierdzą bardziej pesymistyczni i głębiej znający kul-isy uczeni na KUL.

 

Ten Król jest nagi – krzyczy naiwny chłopczyk. Tłum milczy. Na razie! Czy WAŻNI to uwzględnią?

=========================

Jacek Bezeg komentarz :

[W sumie to wiadomość pozytywna.

To wiadomość, że zdaniem zwolenników „murowanego kandydata”  Andrzeja Dudy, tak - ich zdaniem, marniutka przecież popularność Grzegorza Brauna może mu [AD] zaszkodzić.

Jeszce bardziej zaskakujący jest, prymitywny atak na Grzegorza Brauna wykonany przez Krzysztofa Osiejuka. 

http://osiejuk.salon24.pl/636160,grzegorz-braun-czyli-o-pasazerach-na-gape 

Myślałem, że to nie tylko człowiek kulturalny, ale i prawica.      

http://jacekbezeg.pl/2015/03/11/tolerancja-i-zyczliwosc-dla-pogladow-katolickich-w-naszym-dzienniku/#more-2154

 

Zmieniony ( 12.03.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.