Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 83 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "politycy" 15 arrow Kwota wolna od podatku w Polsce najniższa w Europie ? NIE dla posłów...
Friday 29 May 2020 09:54:17.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Kwota wolna od podatku w Polsce najniższa w Europie ? NIE dla posłów... Drukuj Email
Wpisał: Ania   
14.04.2015.

Kwota wolna od podatku w Polsce najniższa w Europie ? NIE dla posłów...

 

Ania  13 kwietnia 2015 at 19:21 [tak dostałem mail’em, źródła poszukajcie guglami...Aha. jest u mnie, na dole.  MD]

 

” Kwota wolna od podatku dla posłów to 27 360 zł! Kwota wolna dla reszty społeczeństwa to 3 091 zł…


wpis z dnia 13/04/2015

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że diety polskich posłów są wolne od podatku dochodowego do wysokości 27 360 zł w skali roku! Reszta społeczeństwa musi się zadowolić kwotą wolną od PIT, która jest blisko 9-razy niższa i wynosi zaledwie 3 091 zł. Niestety także i ta sytuacja jest zasługą Platformy Obywatelskiej i PSL-u, które posiadając od niemal 8 lat parlamentarną większość, cały czas blokują inicjatywy zmierzające do podwyższenia Polakom kuriozalnie niskiej kwoty wolnej. By żyło się lepiej…?

Polska kwota wolna od podatku PIT jest jedną z najniższych na świecie i wynosi obecnie 3091 zł. Stan ten trwa nieprzerwanie od czasu przejęcia władzy przez ekipę Platformy i PSL-u. W efekcie Polacy muszą płacić podatek od dochodów, które w teorii mają im zapewnić biologiczną egzystencję.

Wyjątkiem są… polscy parlamentarzyści. Okazuje się bowiem, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, tzw. dieta parlamentarna (która wraz z parlamentarnym uposażeniem jest wypłacana posłom i senatorom co miesiąc i aktualnie wynosi 2 473,08 zł brutto) jest zwolniona z podatku PIT do wysokości 2 280,00 zł miesięcznie, co w skali roku daje nam kwotę w wysokości 27 360 zł! ”
http://niewygodne.info.pl/artykul5/02196-Kwota-wolna-od-PIT-dla-posla-i-zwyklego-Polaka.htm

Wystarczył prosty zabieg przeetykietowania dochodów.
Zamiast pensji jest dieta i wszystko zgodne z prawem
.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.