Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 67 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow meRdia a MEDIA 14-II arrow Testy gimnazjalne z GW: "hipokryzja = bogobojność i religijność"
Thursday 28 May 2020 16:19:25.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Testy gimnazjalne z GW: "hipokryzja = bogobojność i religijność" Drukuj Email
Wpisał: Od Kolegi Marka G   
14.04.2015.

Testy gimnazjalne z GW: "hipokryzja = bogobojność i religijność"

PZ: Od Kolegi Marka G. dostałem...  Wierzyć się nie chce.

 

Rozwiązuję z córką Zofią próbny egzamin gimnazjalisty z języka polskiego z czwartkowej Wyborowej.

"Świętoszek" Moliera (skądinąd już nie tłumaczenie Boy'a) i do niego pytania. Różnie mądre, ale, jak wiadomo w testach kluczem jest klucz.

Oto zadanie 21: "W którym szeregu poprawnie dobrano do bohaterów nazwy cech i ich synonimy" i tabelka z bohaterami, cechami i synonimami. Tartuffe ma do wyboru cztery cechy: hipokryzja, pobożność, spryt, szczerość oraz synonimy: otwartość, bezpośredniość; obłuda, dwulicowość; bogobojność, religijność; przebiegłość, dyplomacja. Prawidłowa odpowiedź z klucza to hipokryzja = bogobojność i religijność, a niektórym, zwłaszcza tym słabiej wykształconym, wydaje się, że bardziej "obłuda i dwulicowość".

To już nie są redaktorzy GW, ale ich wczesne, wychowane syny, tworzący takie testy i klucze odpowiedzi. Strach myśleć o późnych wnukach.

Zmieniony ( 14.04.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.