Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje arrow Fakty o pigułce [ellaOne]
Thursday 06 August 2020 18:02:04.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Fakty o pigułce [ellaOne] Drukuj Email
Wpisał: masony   
16.04.2015.

Fakty o pigułce

http://www.stoppigulce.pl/#form

Jak działa pigułka „dzień po”? [ellaOne]

 To zależy od tego, w którym momencie cyklu kobiety doszło do współżycia. W założeniach pigułka ma działać jako tak zwana „antykoncepcja awaryjna” i jest stosowana do 120 godzin po odbytym stosunku. Jeżeli do współżycia doszło przed owulacją to pigułka zablokuje owulację, czyli będzie miała działanie antykoncepcyjne. Jeżeli stosunek nastąpił w okresie niepłodnym, po owulacji, tabletka nie będzie miała żadnego działania. Jeśli współżycie odbyło się w okresie około-owulacyjnym, czyli mogło dojść do poczęcia, to wtedy tabletka będzie miała działanie wczesno-poronne.

 Czy jej działanie prowadzi do poronienia?

 Niszcząc procesy fizjologiczne, które umożliwiają odpowiednio utrzymanie ciąży lub jej powstanie poprzez zagnieżdżenie się zarodka w macicy, może mieć działanie wczesnoporonne.

 Czy Komisja Europejska narzuca Polsce obowiązek sprzedaży pigułki „ellaOne” bez recepty? 

Niezgodne z prawdą jest twierdzenie o istnieniu obowiązku Polski, w tym wynikającego rzekomo ze zobowiązań unijnych, do wprowadzenia pigułki post-koitalnej do obrotu bez wypisania recepty, a przede wszystkim bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Polska ma prawo do ustanawiania swoich krajowych praw.

 Jakie skutki społeczne ma stosowanie tzw. antykoncepcji doraźnej bez kontroli lekarza?

 Może doprowadzić do istotnej zmiany kulturowej postaw i relacji międzyludzkich. Propaguje bowiem swobodę seksualną i brak odpowiedzialności za podejmowanie relacji intymnych oraz za drugiego człowieka. Ponadto banalizuje seksualność, niszczy ideał wyłączności relacji między kobietą i mężczyzną oraz pozwala na uwolnienie się od odpowiedzialności za drugiego człowieka.

 Możliwość stosowania ellaOne bez recepty sprzyja rozpoczynaniu życia seksualnego w młodym wieku. [ZA MŁODYM WIEKU. MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.