Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Szczepienia 15 arrow Polacy przestają szczepić dzieci
Friday 23 April 2021 03:56:56.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polacy przestają szczepić dzieci Drukuj Email
Wpisał: Artur Bartkiewicz   
21.04.2015.

Polacy przestają szczepić dzieci

 

[Umieszczam, bo miło, że wreszcie i Rzepa zauważyła sprawę MD]

 

Artur Bartkiewicz, 21.4.2015 http://www4.rp.pl/artykul/1195230-Polacy-przestaja-szczepic-dzieci.html

W Polsce wzrasta liczba niezaszczepionych dzieci - wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W 2014 r. niezaszczepionych dzieci było 12,3 tys., podczas gdy w 2010 r. - 2,5 tys.

Zdaniem ekspertów rosnąca liczba rodziców, którzy nie szczepią dzieci to m.in. efekt działalności tzw. ruchów antyszczepionkowych. Rodzice, którzy odmawiają szczepienia dzieci, często wskazują na względy religijne [?? MD]  i osobiste przekonania [??Wskazują na Fakty, BIEDNY Kolego!!  MD]  .

Obowiązek szczepień ochronnych wynika z przepisów ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, a także z rozporządzenia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych. [g. prawda! MD]

Nie szczepisz? Zapłacisz

Jeśli rodzic nie zaszczepi dziecka w terminie, wówczas otrzymuje upomnienie z wezwaniem do zaszczepienia dziecka w ciągu 7 dni. Gdy rodzice nie reagują, wówczas można [ nie można, to bandytyzm!! MD] nałożyć na nich grzywnę. Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym dopuszcza jednorazowo grzywnę w maksymalnej wysokości 10 tys. zł - może ona być nakładana wielokrotnie, ale łączna suma grzywien w celu przymuszenia nie może przekroczyć 50 tys. zł.

Izabela Kucharska z Głównego Inspektoratu Sanitarnego podkreśla, że kary finansowe nie powinny być traktowane jako kara, ale jako "środek przymusu, ponieważ jeśli rodzic zaszczepi dziecko, ta grzywna w celu wymuszenia będzie mu zwrócona". [ Ta logika, godna pijanej kury! MD] W ubiegłym roku nałożono ok. 100 takich kar. - Jeśli rodzic notorycznie nie realizuje obowiązku szczepienia wobec dziecka - a to grozi zdrowiu lub życiu dziecka - w świetle przepisów taki rodzic może mieć nawet odebrane prawa rodzicielskie - ostrzega Kucharska. Dodaje jednak, że dotychczas nie było takiego przypadku.

"Jedna prawda: szczepić"

- Nie ma dwóch prawd: prawdy ruchu antyszczepionkowego i prawdy resortu zdrowia, co do skali wpływu szczepień ochronnych na zdrowie i życie ludzi. Jest jedna prawda: po prostu one są skuteczne, bezpieczne i akceptowalne - przekonuje Kucharska.

[----] Dalej bełkot anty-logiczny, opuszczam MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.