Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. Małkowski pisze i mówi arrow Zbudź się, śpiący, a zajaśnieje ci Chrystus Król !
Saturday 17 March 2018 15:13:02.25.
migawki
Wy przestańcie o nas kłamać, to my przestaniemy mówić o was prawdę.
===================================

BIELSKO BIAŁA sobota, 17-go: O godz. 15-tej Pokutny Marsz Różańcowy spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 18-tej w Starym Bielsku w kościele Głównego Patrona Polski św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zbudź się, śpiący, a zajaśnieje ci Chrystus Król ! Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
22.11.2009.

Zbudź się, śpiący, a zajaśnieje ci Chrystus Król !

Ks. Stanisław Małkowski, 22 listopada 2009

[wygłoszone w Radio Polonia 2000, Chicago, 23. XI.'09 md]

            Gdy pracowałem jako wolontariusz w duszpasterstwie więziennym, poznałem więźnia o ksywie Antek Usypiacz. Jego zajęciem na wolności było podróżowanie pociągami międzynarodowymi, wyszukiwanie zamożnie wyglądających mężczyzn samotnie siedzących w przedziale, dołączanie się do nich z przyjazną pogawędką, a następnie częstowanie alkoholem zaprawionym silnym środkiem nasennym; gdy klient zasypiał, był łatwym obiektem rabunku.

            Widzę podobieństwo i różnice między Antkiem Usypiaczem a Donkiem Usypiaczem. Zasada działania obu jest taka sama: obrabować śpiącego klienta po to, żeby się wzbogacić. Natomiast skala rabunku jest nieporównywalna: w pierwszym przypadku chodziło o tysiące, w drugim – o miliardy; Antek rabował dobra materialne, Donek – wszelkie, w tym kulturę, zdrowie, tożsamość narodu, niepodległość, wspólne dobro Polski tak  materialne jak duchowe; Antek siedzi w więzieniu, Donek bawi się w salonach i na stadionach. Pierwszy wyłącza świadomość ofiary, drugi – rozumność, rozsądek. „Gdy rozum śpi, budzą się upiory”. Upiorny Donek nie jest sam, imię ich Legion, bo jest ich wielu; nowe upiory już się budzą.

            4-go listopada minęła rocznica rzezi Pragi *), bo padł szaniec praski. 3-go listopada 2009 padł inny szaniec praski (nomen omen) **), co doprowadzi do wzmożonej rzezi dzieci poczętych i prędkiej rzezi wolności, niepodległości i suwerenności narodów i państw Europy.

            Łatwo pokonać narody, które się nie bronią, ludzi, którzy śpią. Sposobem usypiania jest medialna propaganda sukcesu, obietnice pomyślności, odwracanie uwagi społecznej od spraw ważnych, dostarczanie ogłupiającej rozrywki i pseudo-informacji. Donek Usypiacz (et consortes) liczy na bezrozumną, emocjonalną potulność ludzi o zniewolonym umyśle. Perwersja obu Usypiaczy polega na odwracaniu sensu słów: na zło mówi się: dobro, na kłamstwo mówi się: prawda, na nienawiść mówi się: miłość.

            Pewien klient Antka nie przeżył uśpienia. Czy nasz naród przeżyje? Kto chce, aby nasz naród przeżył? Mocno śpiącym jest wszystko jedno. Nie stawiają sobie trudnych pytań. Chce życia i ocalenia naszego narodu każdy patriota. Kto jest pierwszym polskim Patriotą? Jest nim Jezus Chrystus, który o sobie mówi: „Polskę szczególnie umiłowałem, jeżeli posłuszna będzie mojej woli, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na moje powtórne przyjście” („Dzienniczek” św. Faustyny).

            Dlatego konieczna jest dla naszego ocalenia intronizacja Chrystusa jako Króla Polski.

/Ks. S. Małkowski/

[  *) rzeź Pragi - 4 listopada 1794, dowódca - gen. Aleksander SUWOROW

**)  W Pradze prezydent Czech Vaclav Klaus podpisał, jako ostatni, Traktat Lizboński MD]

Zmieniony ( 28.11.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.