Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Braun Grzegorz arrow Wyborcza przegrywa z Braunem. Agora S.A. będzie musiała przeprosić reżysera
Friday 03 July 2020 17:39:20.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wyborcza przegrywa z Braunem. Agora S.A. będzie musiała przeprosić reżysera Drukuj Email
Wpisał: pch24   
28.04.2015.

„Wyborcza” przegrywa z Braunem. Agora S.A. będzie musiała przeprosić reżysera

 

2015-4-28  pch24

 

„Przed chwilą - Agora S.A. przegrała w Sądzie z Grzegorzem Braunem i będzie musiała przeprosić na łamach Gwiazdy Śmierci !!!” – czytamy na facebookowym profilu "Popieram Grzegorza Brauna”.

 Sam kandydat na Prezydenta RP w rozmowie z PCh24.pl tak opisuje przebieg rozprawy, która odbyła się w przyspieszonym trybie wyborczym.

- Tłumaczyłem sądowi, że jako monarchista sytuuję się na antypodach praktyk totalitarystycznych i kolektywistycznych. Przypomniałem, że propaganda faszyzmu ma w Polsce charakter przestępczy w wymiarze kodeksowym i konstytucyjnym. Zatem używanie wobec mnie takiej etykiety ma na celu zadanie mi śmierci cywilnej i wyeliminowanie mnie i mojej argumentacji z przestrzeni publicznej.

Jego zdaniem, walka z polskim patriotyzmem przy użyciu hasła antyfaszyzmu ma długą tradycję.

W 1926 roku sowieckie politbiuro nakazało walkę z Polakami pod hasłem właśnie antyfaszyzmu - „Gazeta Wyborcza” nieprzypadkowo sięgnęła po to narzędzie walki z tymi, którzy opowiadają się za kontrrewolucją przeciwko rewolucji światowej – uważa Braun.

 Przeprosimy mają się ukazać na drugiej stronie papierowego wydania „Gazety Wyborczej”. Stronie ukaranej przysługuje prawo do odwołania się od wyroku w ciągu 24 godzin.

  - Równolegle został oddalony mój wniosek dotyczący publikacji tego samego tekstu autorstwa Macieja Stasińskiego na portalu gazeta.pl – dodaje reżyser.

 Oddalono wniosek dotyczący prezentowania Grzegorza Brauna przez Gazetę Polską jako agenta obcego mocarstwa oraz sympatyka totalitaryzmu w jego wydaniu sowieckim i post-sowieckim.

 Luk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.