Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Jaki trup, taki żałobnik
Sunday 16 February 2020 23:16:21.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jaki trup, taki żałobnik Drukuj Email
Wpisał: Ks. L   
04.05.2015.

Jaki trup, taki żałobnik.

[powyższy komentarz – mój. MD]

 

Ks. Lemański nielegalnie na Mszy ?

[chodzi o odprawianie ! MD]

2015-5-4 http://gosc.pl/doc/2466112.Ks-Lemanski-nielegalnie-na-Mszy

Suspendowany kapłan samowolnie wziął udział w liturgii.

Uczestników Mszy św. pogrzebowej za śp. Władysława Bartoszewskiego zaskoczyła obecność wśród koncelebrujących kapłanów ks. Wojciecha Lemańskiego. Ks. Lemański jest suspendowany, co oznacza, że nie wolno mu odprawiać Mszy św.

Na razie mogę powiedzieć, że jest to w dużym stopniu inicjatywa ks. Lemańskiego, nie uzgodniona z osobami, z którymi powinien to uzgodnić – powiedział serwisowi gosc.pl rzecznik kurii warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki. Dodał, że w tej sprawie jest przygotowywany odpowiedni komunikat.

W styczniu br. Kongregacja ds. Duchowieństwa potwierdziła decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego. Tym samym Kongregacja odrzuciła rekurs wniesiony przez duchownego.

W wydanym 20 stycznia komunikacie Kurii warszawsko-praskiej informującym o postanowieniu watykańskiej Kongregacji stwierdzono, że do czasu zwolnienia z suspensy ks. Lemański nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego. W komunikacie przypomniano też, że kara suspensy ma charakter naprawczy oraz, że "zwolnienie z niej zależy od dalszej postawy ukaranego".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.