Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 24 gości
S T A R T arrow JOW-młot na partyjniactwo arrow Jak bogacą się Brytyjczycy... arrow Temu JKM to na pewno ODBIŁO... Lekcja Wielkiej Brytanii.
Thursday 28 May 2020 06:27:58.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Temu JKM to na pewno ODBIŁO... Lekcja Wielkiej Brytanii. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
08.05.2015.

Temu JKM to na pewno ODBIŁO... Lekcja Wielkiej Brytanii.

 

 

[Powinienem, zgodnie z prawdą, i z tryndami językowymi dzisiejszych młodych napisać  Jak zwykle - ODJEBAŁO. Nie napiszę tego jednak w tytule, by niewinnych panienek nie gorszyć. A to, co poniżej tytułu – mademoiselle może  - i powinna – zakleić].

 

Wyskok w „debacie prezydenckiej” przeciw umowom z Kukizem  i przeciw dobremu smakowi – oraz przeciw JOW – jest samobójczy.

JKM, jak zawsze, nie może się powstrzymać, woli się ośmieszyć i przegrać, byle jego bon mot był błyskotliwy dla prostaków.

Przecież czytał o prawie Duvergera [ czyli o tym, że w JOW zawsze posłowie grupują się w dwie duże partie – i parę partii – pretendentów].

 Więcej - wie, że praktyka to potwierdza:

W Wielkiej Brytanii już w piątek rano (kilkanaście GODZIN po zakończeniu wyborów) było wiadomo, że konserwatyści” Camerona zwyciężyli.

Tu http://www.telegraph.co.uk/news/general-election-2015/11591281/conservative-government-live.html jest  aktualizacja wyników co minutę ! Piszą o 12-tej naszego czasu:

 Results: 639 / 650 seats declared.  Seats required for a majority 323.

 

Nie czekam na wyniki w ich pozostałych 11 okręgach [pewnie będą dostępne za godzinę] – i tak Cameron dziś pójdzie do Królowej, wygłosi Jej coś tam uroczyście i oficjalnie – i przedstawi skład gabinetu.

 

Czyż nie taniej, mądrzej ! Naturalnie!

U nich startowało pięć partii większych  i 23-ch kandydatów niezależnych.

 

Pan JKM wie przecież, co to jest waga: kładziesz dwa kawałki mięsa na szalach – i większa waga PRZEWAŻA. W ordynacji Jednomandatowych Okręgów Wyborczych – dzieje się tak w każdym okręgu wyborczym !!

Dlaczegóżby los Ukip-u był JKM-owi tak  drogi? Przecież Farage i jego koledzy, smagnięci porażką w tych wyborach – pomyślą, poprawią argumentację by przekonać ludzi – w następnej kampanii.

I o taką możliwość wyboru nam Polakom, chodzi!

Tylko w ordynacji partyjniackiej – mówi się cokolwiek, by rządzić wg umów „pod stołem” czy według poleceń oficerów prowadzących!

         Widać, że JKM jest niezdolny do dotrzymywania umów – łamał je już kilkanaście razy w ciągu ćwierćwiecza – a jednak zawsze znajduje naiwnych, przy pomocy których rozbija usiłowania konsolidacji sił pro-polskich.

 

Po pierwszym obrocie ordynacji wg. JOW posłowie, przedtem nawet się nie znający, niuchają się i łączą w sposób naturalny w DWIE GRUPY.

 

U nas będzie to:

1) Tak dla Lizbony, dla UE, dla zbrojenia grupy Poroszenki (bo tak każą oficerowie prowadzący, czy mistrzowie lóż) . Tak dla dalszego rabunku przemysłu, lasów, medycyny, zasobów naturalnych. Tak dla biurokracji dla swych rodzin, i podobne.

2) Druga grupa – Tak dla Polski niezależnej od UE, od pożyczek Banku Światowego, czy MFW, precz z ZUS, biurokracją. Tak dla Rynku w wydaniu Wilczka, teraz Wilka. Służby tajne – musza pracować dla Polski, nie zaś dla CIA, Mossadu, BND, czy DST (to francuskie).  Tak dla cywilizacji łacińskiej, Tak dla Chrystusa Króla Polski.

[Panie Wilk! Przez „ordynację trzy- mandatową” do tego nie dojdziemy! Ona jest sztuczna. ]

 

Od dziesięcioleci nawołujemy z Jerzym Przystawą (Jurku, pomóż!) :

 

Policzmy się!!

Nie z nimi (to później, po wprowadzeniu kary śmierci). Lecz między sobą. Zwykłą większością głosów. Czyli w sposób naturalny, panie JKM, czy Jarosławie Kaczyński. Ten, jak i jego kolejne ugrupowania, boją się JOW. Czemu??

Czyli – bez intryg i rekomendacji lóż. Bez tajnych uzależnień.

Zobaczymy, za którą opcją z tych dwóch opowie się Naród, gdy będzie nareszcie przez duże N, bo podmiotowy.


Zmieniony ( 08.05.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.