Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 83 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 15 arrow SŁUCHAJ JEZU, --- ALE I MY SŁUCHAJMY JEZUSA, A WTEDY DUCH ŚWIĘTY ZNOWU ZSTĄPI !
Wednesday 21 October 2020 09:57:21.30.
W Y S Z U K I W A R K A
SŁUCHAJ JEZU, --- ALE I MY SŁUCHAJMY JEZUSA, A WTEDY DUCH ŚWIĘTY ZNOWU ZSTĄPI ! Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
22.05.2015.

SŁUCHAJ JEZU, ALE I MY SŁUCHAJMY JEZUSA, A WTEDY DUCH ŚWIĘTY ZNOWU ZSTĄPI!

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 22 - 28 maja 2015 r.  KOMENTARZ TYGODNIA

 

Trzecia Osoba Trójcy Świętej – Duch Święty, którego zesłanie obchodzimy uroczyście w niedzielę 24 maja, jest naszym Pocieszycielem i Obrońcą w walce z mocami ciemności. On daje życie i jedność, buduje Kościół jako wspólnotę miłości i świętości, uczestniczy w dziele stworzenia i zbawienia, podobny do ognia, wody i powietrza napełnia ziemię odnawiając jej oblicze zwrócone ku niebu. Wezwani jesteśmy przez Jezusa aby „czcić Boga w Duchu i w prawdzie” (J 4,24). Zapowiada Jezus w Ewangelii przyjście Ducha Prawdy, który „doprowadzi [nas] do całej prawdy i oznajmi rzeczy przyszłe” (J 16,13). Dlatego ten, kto wierzy w Ducha Świętego oraz żyje w Jego świetle i mocy, nigdy nie jest sam.

Rzeczą przyszłą jest nam darowana wieczna ojczyzna, a po drodze do niej – ojczyzna doczesna jako rzeczywiste królestwo Chrystusa i Maryi, Bożej Matki. Bez Ducha Prawdy te dwie ojczyzny, najpierw na ziemi, a potem w niebie, nie są możliwe do osiągnięcia.

 

Współczesna walka z prawdą, przedstawianą jako zagrożenie dla wolności, tolerancji i „polityki miłości” w stylu obecnych, zakłamanych władz III RP, uderza w podstawy wiary, życia i cywilizacji, zw. „Christianitas”, budowanej Europie od zarania, a teraz niszczonej. Wierność prawdzie nie jest kwestią poglądów (religijnych lub innych), ale faktów, których nie poddaje się dyskusji. Fakty można przyjąć do wiadomości, ocenić i uszanować albo odrzucić. Rozum i wiara nakazują liczyć się z faktami.

 

Dowiadujemy się o coraz nowych faktach, wyznaczających jako drogowskazy kierunek, ku czemu idzie Polska. Postawa wielu Polaków kwestionuje rzeczywistość na zasadzie: „nie wiem i nie chcę wiedzieć”, lub „wiem, ale nie ma to dla mnie znaczenia”, lub „korzystam z tego, mam w tym interes”. Przekupstwo, zastraszenie, obojętność i bezmyślność służą ucieczce od rzeczywistości w stronę krainy absurdu, wpieranego przez nihilistyczne ideologie lub codzienną praktykę, traktowaną po leninowsku jako kryterium prawdy.

 

W świetle i mocy Ducha Prawdy trzeba widzieć i rozumieć to, co dzieje się w Polsce oraz to, co może się dziać, jeżeli Polacy zechcą okazać posłuszeństwo woli Jezusa, a zarazem przestaną słuchać kłamców i złoczyńców. Dajmy pierwszeństwo Duchowi Świętemu, którego pragnieniem jest królowanie Chrystusa w Polsce, jednocześnie odmawiając poparcia i wyboru ludziom prowadzonym ku zgubie ich ofiar a następnie własnej przez złego ducha kłamstwa i śmierci.

Zauważmy

- kto chce, aby urząd prezydenta sprawował w ojczyźnie człowiek bezrozumny i bezwolny, zaprzedany złu, a przy tym obłudnie udający pobożność,

- a kto pragnie wydobyć nasz kraj z zapaści.

Resztki demokracji obecne jeszcze przy drodze ku nowemu totalitaryzmowi, mogą i powinny być wykorzystane dla upragnionej przez niebo i część ziemi intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski obok Maryi Królowej Polskiej Korony, intronizowanej 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej, blisko 360 lat temu.

Szczególną rolę w tym dziele odegrał św. Andrzej Bobola patron Polski, który obecnie wspiera z nieba współ-królowanie Maryi Matki wraz z Synem w ojczyźnie.

 

Teraz mamy możliwość wyboru towarzystwa, ale z chwilą przejścia do wieczności ta możliwość się skończy.

Święta Faustyna pisze w Dzienniczku: „Jak strasznie brzydki jest szatan, biedne dusze potępionych, że muszą żyć w jego towarzystwie, sam widok jego jest wstrętniejszy niż cała męka piekła” (nr 540). W piekle „widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; męką jest ustawiczne towarzystwo szatana”. Św. Faustyna dodaje: „tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło” (nr 741).

 

Ujawnia się stopniowo brzydota ludzi zmierzających ku piekłu. Czy chcemy być z nimi i mieć z nich przywódców? Zauważmy, jak i o czym rozmawiają, jak siebie i nas traktują, kim są.

Nie braknie ludzi dobrych i prawych w Polsce. Stwarzajmy takie warunki, wybierajmy odpowiednich ludzi jako przywódców, aby oni chcieli i mogli zamiast kraj opuszczać, nasze narodowe i państwowe życie współkształtować. Tak nam dopomóż Bóg!

 

W poniedziałek 25 maja czcimy Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła. W tym dniu Ewangelia o Jezusowym cudzie przemiany wody w wino na prośbę Maryi w Kanie Galilejskiej, zapowiada owoc cierpliwego i wytrwałego napełniania przez sługi weselne sześciu stągwi wodą. Po sześciu dniach pracy przychodzi dzień odpoczynku i radości, czego zapowiedzią jest darowane w miejsce wina, którego zabrakło, wino drugie lepsze od pierwszego.

Oto owoc posłuszeństwa Jezusowi i Maryi.

Zmieniony ( 22.05.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.