Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow JOW po maju 15 arrow Właśnie przeżyliśmy wybory w ordynacji JOW.
Saturday 04 April 2020 10:50:04.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Właśnie przeżyliśmy wybory w ordynacji JOW. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.05.2015.

Właśnie przeżyliśmy wybory w ordynacji JOW.

w POlsce

 

Jednym z głównych argumentów przeciwników JOW jest:

         - jakiż to NIESPRAWIEDLIWE !  - Czasem prawie połowa wyborców mogłaby być „niereprezentowana”..

         A wczoraj – piszę tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich – w okręgu jednomandatowym wybraliśmy prezydenta. Przeciw było 48,45 % wyborców.

Nikt nie domaga się (poza autorami MEM-ów), by zszyto połówki kandydatów – i kazano hybrydzie rządzić .

Na pewno zresztą zawrzałaby dyskusja. Wobec diagnoz neurologów co do jednego z kandydatów : „Osiowe objawy ociężałości umysłowej ( uszkodzenie płatów czołowych)” spierano by się, czy może połączyć w odpowiednich proporcjach – górę od jednego, a dół od drugiego. Szczegóły ewentualnych dyskusji skromnie przemilczę.

Niektórzy guru są bardzo niezadowoleni – ale chcieliby Swego Pajaca, a nie – np. jego lewą połówkę.

 

Dyskusji” o JOW nie ma, bo media i eksperci są zawsze po właściwej stronie, tj. po stronie cieniutkiej warstewki od dawna przyssanych do koryta. Czy trzeba aż tak drastycznych konstatacji?

Jak argumentowaliśmy od ćwierćwiecza – wybory w ordynacji JOW są proporcjonalne, bo zachowują podstawową proporcjonalność  - między ilością wyborców i mandatów.

         W 460-ciu okręgach będą wielokrotnie tańsze, niż w jednym okręgu prezydenckim:

- Zbędne będą reklamy TV (spoty), a i lokalni żurnaliści/propagandyści są o niebo tańsi, niż w „centrali”. Tam obowiązują inne cenniki..

         Pozatem kandydaci, znani przecież w okolicy, wsiądą na rowery i bez zmęczenia objadą cały okręg. Z korzyścią dla zdrowia i kondycji.

         - Słyszymy: JOW to nie byłoby panaceum.. A któż przekonuje, że byłby?? Tylko - że będzie o niebo skuteczniejszy.

- Większość wrogów czy wątpiących ucieka od poznania faktów, a zwykle pisze: „Tak sobie myślę, że JOW miałby wiele wad”....

Poza rozbrajającą śmiesznością tej logiki – można jednak zadać pytanie: A czy możesz porównać z obecną, partyjniacką ordynacją, prowadzącą do mafijnych układów, której skutki przecież widzisz, bo je krytykujesz? Widzisz przecież chyba to, co TERAZ mamy w POlsce?

Rozczulający w swej naiwności czy cynizmie ( to zwykle występuje rozdzielnie, choć nie zawsze) jest argument:

„JOW – może tak, ale dopiero w dobrze rządzonej Polsce”.

Panowie! Przecież proponujemy od ćwierćwiecza JOW właśnie po to, by wywalczyć wolną dobrze rządzoną Polskę!

W krajach stabilnych, uczciwie rządzonych, przedsiębiorca czy rolnik na prowincji nie wie, nie musi wiedzieć, kto „został wynajęty” do pracy jako premier czy prezydent.

Czego i Polsce życzę!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.