Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 54 gości
S T A R T arrow Kościół arrow religie, czary, magia arrow Co roku w Meksyku setki dzieci są składane w ofierze szatanowi
Wednesday 19 June 2019 14:48:43.27.
migawki

Zadziwiająca jest potęga naszych wrogów i równie zadziwiające są ich słabości. Istnieje stare przysłowie:

Złość często sama siebie złością niszczy. [Tolkien]

Wszystkich zainteresowanych twórczością Andrzeja Sarwy proszę o pokorną modlitwę o jego zdrowie.

=====================

19.06.19 Opole – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

                                                                                    W ramach dalszego doskonalenia walki o wolność i swobody 

 
W Y S Z U K I W A R K A
Co roku w Meksyku setki dzieci są składane w ofierze szatanowi Drukuj Email
Wpisał: pch24   
01.06.2015.

Co roku w Meksyku setki dzieci są składane w ofierze szatanowi

 

Meksykanie są przerażeni. Rytualne morderstwa okultystycznej sekty czcicieli „Świętej Śmierci”

2015-6-1 2015-06-01

 

Mieszkańcami Meksyku wstrząsnęły najnowsze informacje dotyczące okoliczności zabójstwa Christophera Márqueza. Sześciolatek brutalnie  torturowany padł ofiarą okultystycznej sekty „Santa Muerte.” Co roku w Meksyku giną setki dzieci, które składane są w ofierze szatanowi.

Christopher został porwany przez piątkę innych dzieci czczących „Santa Muerte.” Matka Christophera także była czcicielką „Świętej Śmierci.” Sześciolatkowi wydłubano oczy, pocięto policzki i wargi. Zadano także 27 ran kłutych w plecy.

Do morderstwa rytualnego doszło na ternie stanu Chihuahua, graniczącego z USA. Jest to stan o najwyższym wskaźniku zabójstw dzieci w Meksyku. Co roku ginie tam 38 nieletnich na 100 tysięcy mieszkańców. Od 2005 roku do chwili obecnej zamordowano w całym Meksyku 10 tys. 876 dzieci.

Nieletni najczęściej padają ofiarami czcicieli szatana. Dzieci, które zamordowały Christphera były wyznawcami okultystycznego kultu „Santa Muerte.” Wg mieszkańców okolicy, z której pochodził chłopiec, nieletni zabójcy byli indoktrynowani przez przestępców, którzy wciągnęli ich do sekty, niezwykle szybko rozwijającej się w całym Meksyku.  

Ks. Dizán Vázquez, znawca sekt twierdzi, że istnieją przesłanki wskazujące na to, iż rytuału okultystycznego nieletnich nauczyli dorośli. Dzieci używały charakterystycznych dla sekt okultystycznych  symboli, rytuału pochówku, składały ofiary ze zwierząt, z dzieci itp. Wszystko wskazuje na to, że musiały się o tym dowiedzieć od innych.

Wyznawcy kultu „Santa Muerte” (Święta Śmierć) traktują „śmierć” jako swoją patronkę. Szacuje się, że „święty szkielet” ma nawet 10 mln wyznawców, mimo że kult ten zaczął się szybko rozpowszechniać dopiero kilkanaście lat temu. Kult „Santa Muerte” jest popularny wśród przedstawicieli wszystkich klas społecznych, choć najczęściej to ubodzy mieszkańcy Meksyku proszą swoją „patronkę - śmierć”  o wstawiennictwo w sprawach związanych ze zdrowiem, miłością i bogactwem. Zwracają się do niej, gdy chcą kogoś pomścić i nad kimś zyskać przewagę. Nawet prominentni politycy meksykańscy są wyznawcami „Santa Muerte.” Tatuaże, amulety i wizerunki „Santa Muerte” są bardzo popularne także w amerykańskim stanie Kalifornia.

Mimo, że kult śmierci jest zabroniony w meksykańskich więzieniach, szerzy się on w niezwykłym tempie.

Meksykańscy księża ubolewają, że mieszkańcy Meksyku zwracają się do „Santa Muerte,” gdy potrzebują nadnaturalnej pomocy, by kogoś skrzywdzić, by się zemścić lub ochronić się przed przestępczością.

Wg ks. Jorge Luiza Zarazúa, meksykańskiego specjalisty od kultów, czciciele Santa Muerte uważają, iż jest to katolicka praktyka, ponieważ kultowi towarzyszą elementy takie jak: jak korzystanie z ołtarzy, składanie kwiatów, obrazy i procesje, a nawet „kapłani” ubrani w szaty liturgiczne. Co więcej, stosuje się określenie „świętej śmierci” itp. Jednak kult ten nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką. Towarzyszą mu czary, satanizm i moc zła, która nadaje sens życia wielu przestępcom i wykluczonym społecznie osobom.

3 listopada 2008 roku archidiecezja Meksyku potępiła kult „Świętej Śmierci.” Podkreślono, że jest on niezgodny z wiarą katolicką. Potępiono także tzw. biskupa Davida Romo, który szerzył kult za pośrednictwem organizacji o zwodzącej Meksykanów nazwie: „Meksykańsko-amerykański Trydencki Kościół Katolicki”.

Czcicielami Santa Muerte są członkowie gangów narkotykowych. Policja nieraz napotykała w kryjówkach handlarzy na tzw. kapliczki „Santa Muerte".

Niektórzy obserwatorzy meksykańscy uważają, że szybki rozwój kultów okultystycznych w Meksyku nastąpił po Soborze Watykańskim II, gdyż latynoscy katolicy poczuli pustkę, gdy niektóre tradycyjne praktyki religijne zostały porzucone przez Kościół katolicki. Kult „Santa Muerte,” wykorzystujący znane formy rytualne – ich zdaniem – wypełnia pustkę duchową niektórych ludzi.

Czciciele szkieletu często przybranego w długie szaty, zostawiają „Świętej Śmierci” ofiary w postaci pieniędzy, biżuterii, żywności i papierosów.

Źródło: newsmax.com, pvscene.com, aleteia.org., AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.