Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje arrow Węgrzy surowo karzą za proceder, który "polski" rząd chce zalegalizować
Tuesday 18 February 2020 13:42:20.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Węgrzy surowo karzą za proceder, który "polski" rząd chce zalegalizować Drukuj Email
Wpisał: Sąd Okręgowy w Budapeszcie   
02.06.2015.

Węgrzy surowo karzą za proceder, który „polski” rząd chce zalegalizować

[cudzysłów – MD]

 

Jedyną spośród oskarżonych, która uniknęła skazania, była recepcjonistka

 

2015-6-1 pch24

 

Sąd Okręgowy w Budapeszcie skazał 8 osób za nielegalny obrót komórkami macierzystymi pozyskanymi z ciał dzieci poddanych aborcji oraz wykorzystywanie ich w celach zarobkowych podczas zabiegów chirurgii plastycznej. Tymczasem w Sejmie trwają prace nad projektem, które takie praktyki by… zalegalizował.

 W lipcu 2009 r. policja aresztowała dziewięć osób za wykorzystywanie ciał dzieci poddanych aborcji dla celów zarobkowych. Jak ujawniono w toku dochodzenia, w węgierskiej klinice Kaposvár specjalizującej się w chirurgii plastycznej, setki pacjentów zgadzały się na dokonanie zabiegu wstrzyknięcia komórek macierzystych uzyskiwanych z embrionów ludzkich – taka terapia kosztowała 25 tys. dolarów. Procedura stosowana w klinice nie została zaakceptowana przez Komitet Etyki przy węgierskiej Radzie Naukowej.

 Sąd ­ w zależności od stopnia osobistego zaangażowania w przestępstwo ­ skazał oskarżonych na karę grzywny i więzienia. Jedyną spośród oskarżonych, która uniknęła skazania, była recepcjonistka, wobec której nie dowiedziono, że wiedziała o nielegalnej działalności prowadzonej w klinice.

 „Każde dziecko zasługuje na to, by traktować je z godnością i szacunkiem, a nie jako produkt wykorzystywany dla celów komercyjnych” – stwierdził wicedyrektor ADF International, Roger Kiska. Komentując wyrok, prawnik podkreśla także, że „cywilizowane społeczeństwo ceni wartość życia ludzkiego i nie może sprowadzać dzieci do roli składnika dowolnej procedury kosmetycznej”.

 Procedowany obecnie w polskim Sejmie, rządowy projekt ustawy legalizującej procedurę in vitro, umożliwi legalne wykorzystywanie zarodków ludzkich do pozyskiwania z nich komórek macierzystych. W świetle art. 23 ust. 1 projektu rządowego, wystarczy, że pracownik laboratorium uzna dziecko w stadium zarodkowym za niezdolne do prawidłowego rozwoju, by można było je dowolnie zużyć w jakimkolwiek celu. Jak widać na przykładzie wyroku węgierskiego sądu, jednym z obszarów komercyjnego zastosowania ciał tych dzieci, jest przemysł kosmetyczny.

 Jeśli rządowy projekt ustawy zostanie uchwalony, proceder, za który węgierskie sądy orzekają surowe kary, będzie w Polsce całkowicie legalny.

 Źródło: Ordo Iuris  mat

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.