Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow JOW po maju 15 arrow JOWiki - kompendium wiedzy o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych
Thursday 28 May 2020 10:45:22.29.
W Y S Z U K I W A R K A
JOWiki - kompendium wiedzy o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych Drukuj Email
Wpisał: JOWiki   
05.06.2015.

JOWiki - kompendium wiedzy o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych

http://jednomandatowe.pl/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Witamy w serwisie!

Serwis ten zbiera w sobie wszystkie najważniejsze informacje nt. jednomandatowych okręgów wyborczych. Każdy zainteresowany znajdzie tu rzetelną wiedzę i odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z propozycją zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

My, autorzy JOWiki, nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną. Wśród nas są ludzie o bardzo różnych poglądach. Łączy nas przekonanie, że dopiero zmiana systemu wyborczego dostarczy obywatelom skutecznych narzędzi do dalszych działań. Nie występujemy przeciwko partiom jako takim.

Zauważamy jednak, że w proporcjonalnym systemie wyborczym są one grupami interesu, scentralizowanymi i oderwanymi od obywateli. W systemie JOW partie mają szansę stać się organizacjami demokratycznymi, obywatelskimi, służącymi społeczeństwu.

Nasz serwis nieustannie się rozwija, staramy się na bieżąco aktualizować i wyjaśniać wszystkie wątki, które pojawiają się w publicznej debacie o jednomandatowych okręgach wyborczych. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych Tobie informacji, skontaktuj się z nami - pomożemy!!

 

Spis treści

Podstawowe definicje

Najczęściej zadawane pytania

JOWikicytaty

Mity o JOW

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.