Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 78 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "politycy" 15 arrow Nasza droga pani wiceminister. Małgosia 400 Tysięcy
Friday 29 May 2020 10:17:24.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Nasza droga pani wiceminister. Małgosia 400 Tysięcy Drukuj Email
Wpisał: wiadomosci   
24.06.2015.

Nasza droga pani wiceminister.

 

400 tysięcy wydała na... egzotyczne podróże

 

2015-6-24 http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/493771,kontrola-nik-wiceminister-malgorzata-olszewska-wydala-400-tysiecy-zlotych-na-podroze.html

 

Kto powiedział, że urzędnik musi pracować za biurkiem? Na pewno nie była już wiceminister cyfryzacji Małgorzata Olszewska. Na podróże za pieniądze podatników wydała prawie 400 tysięcy złotych. Kierunków jej wyjazdów nie powstydziłoby się żadne biuro podróży. Paragwaj, Dominikana, Zimbabwe, Korea Południowa, Dubaj...

O wynikach kontroli NIK w sprawie wyjazdów służbowych w resorcie administracji i cyfryzacji napisał serwis Kulisy24. Wnika z niej, że w 2014 roku na podróże urzędników wydano 800 tysięcy złotych, przy czym niemal połowę tej sumy pochłonęły wyjazdy wiceminister Małgorzaty Olszewskiej i jej świty. Na bilety lotnicze poszło 180 tysięcy złotych, hotele kosztowały 135 tysięcy. Zastanawiać mogą egzotyczne kierunki służbowych delegacji.

Jak ustalili dziennikarze, tylko w ubiegłym roku Olszewska była w Harare w Zimbabwe, odwiedziła Busan w Korei Południowej, poleciała również do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Dominikanę i do Paragwaju.

Jakie ważne z punktu widzenia resortu sprawy tam załatwiała? - Wiceminister Olszewska latała na konwencje Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. Prym w tej organizacji wiodą działacze z Afryki i Azji, stąd te kierunki - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Kulisy24 anonimowy urzędnik z ministerstwa administracji i cyfryzacji.

Małgorzata Olszewska nie chciała komentować wyników kontroli NIK. Od jesieni 20014 roku nie pełni już funkcji wiceminister cyfryzacji. Jest radcą prawnym w gabinecie prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zmieniony ( 27.06.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.