Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow sztuczki i sztuka... arrow Bufety na Woronicza "Nie znam wypadku, żeby ktoś wyleciał za nie puszczenie programu..."
Tuesday 31 March 2020 08:51:18.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Bufety na Woronicza "Nie znam wypadku, żeby ktoś wyleciał za nie puszczenie programu..." Drukuj Email
Wpisał: STEFAN SZLACHTYCZ   
01.07.2015.
Spis treści
Bufety na Woronicza "Nie znam wypadku, żeby ktoś wyleciał za nie puszczenie programu..."
Strona 2

Bufety na Woronicza

 

"Nie znam wypadku, żeby ktoś wyleciał za nie puszczenie programu, ale znam dziesiątki, że wyleciał za puszczenie".

 

[Poszukałem tego wywiadu w związku z poprzednim (u mnie TV: - ‑Te programy między reklamami nie interesują mnie w najmniejszym stopniu. Też Krwawy Maciek. ).

A kopiuję, bo spodobały mi się jeremiady (pod spodem w GW) tych „stałych czytelników GW”, których to OBRAŻA. Moja strona powstała z powodu szybkiego „wyspowiadania się” agentów  - biskupów między sobą . TW Filozof zaczął. Morał: Tak Filozof, jak GW czasem robią dobrą robotę.  MD]

 

Jacek Szczerba 4.4.2010 http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127291,7717056,Bufety_na_Woronicza.html

 

 

Akcję zdobywania telewizji w stanie wojennym przeprowadzili komandosi z Krakowa. Przekonywano ich, że będą musieli walczyć z uzbrojoną "Solidarnością", a zastali tylko zaspanych strażników. Biegali korytarzami szukając wroga.

Rozmowa ze Stefanem Szlachtyczem, reżyserem telewizyjnym

 

 

W latach 70., jako główny reżyser TVP, był pan podwładnym osławionego prezesa Radiokomitetu Macieja Szczepańskiego. Jak pan go wspomina?

- To był bardzo inteligentny facet, wykształcony i kulturalny, jeśli tylko chciał być kulturalny. Janusz Wilhelmi, jego zastępca, mówił o nim, że on tak naprawdę jest kobietą, która dodaje sobie cech macho, żeby utrwalić swój wizerunek. Szczepański był zadowolony, że mówią o nim "Krwawy Maciek". Co jakiś czas musiał dokonać czegoś nieobliczalnego, uderzyć znienacka. Robił to ze zdumiewającą satysfakcją. Był sadystą, ale nie używał chamskiego słownictwa. Krzyczał tylko czasem.

Podobno w łaski Gierka wkupił się w ten sposób, że organizował mu życie pozapartyjne i pozadomowe przy pomocy zespołu Śląsk. Śląsk był kopalnią panienek dla Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach, przed czym próbował bronić swoje dziewczyny Stanisław Hadyna. I dlatego wyleciał z posady szefa zespołu.

Kiedyś poznałem dziewczynę, którą rwał Szczepański. Opowiedziała , że wziął przy niej butelkę koniaku, odkręcił i wypił duszkiem. - Mogłam siedzieć spokojnie - powiedziała - wiedziałam, że za chwilę runie. I rzeczywiście. Żeby zaimponować dziewczynie, Szczepański potrafił przylecieć po nią helikopterem. Gdy przyjeżdżał do Śląska, natychmiast dawano mu dużo alkoholu, a on nie miał zbyt mocnej głowy. Zwalał się np. na podeście schodów i zasypiał. Bali się go ruszyć, wiedząc, że kiedy się ocknie - ten, kto go obudzi, będzie skończony. Przykrywano go strojami ludowymi i spędzał noc na schodach.

Brzmi to dość prostacko, tymczasem Szczepański uchodził za nowoczesnego Europejczyka.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.