Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 93 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "politycy" 15 arrow Janusz Korwin-Mikke przeprasza Europę za Grzegorza Schetynę ["kretyna ministra spraw zagranicznych"]
Monday 25 May 2020 22:52:35.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Janusz Korwin-Mikke przeprasza Europę za Grzegorza Schetynę ["kretyna ministra spraw zagranicznych"] Drukuj Email
Wpisał: Grzegorz Schetyna   
14.07.2015.

Janusz Korwin-Mikke przeprasza Europę za Grzegorza Schetynę ["kretyna ministra spraw zagranicznych"]

 

Artur Bartkiewicz, 11.07.2015 http://beta.rp.pl/Polityka/307119985-Janusz-Korwin-Mikke-przeprasza-Europe-za-Grzegorza-Schetyne.html

Po tym jak szef MSZ Grzegorz Schetyna przeprosił w imieniu Polski za zachowanie Janusza Korwin-Mikkego w PE (europoseł wykonał w Brukseli nazistowski salut w czasie debaty na temat ujednoliconym biletom komunikacyjnym w UE), Korwin-Mikke przeprosił Europę za "kretyna ministra spraw zagranicznych".

W czasie debaty na temat wprowadzenia ujednoliconego biletu komunikacyjnego (uprawniającego do jazdy różnymi środkami transportu zbiorowego na terenie całej UE), Korwin-Mikke swoje wystąpienie zakończył słowami "Ein Reich, ein volk, ein Ticket" (Jedna Rzesza, jeden naród, jeden bilet - nawiązanie [szydercze wobec UE md] do hitlerowskiego hasła "Jedna Rzesza, jeden naród, jeden wódz") i nazistowskim salutem. Za to zachowanie polskiego europosła przepraszał Schetyna.

Korwin-Mikke w odpowiedzi oskarżył Schetynę o "wykorzystywanie stanowiska służbowego do walki politycznej". Dodał, że media zainteresowały się sprawą tylko dlatego, że nagłośnił ją właśnie Schetyna.

Lider partii KORWiN chce teraz pozwać Schetynę za to, że "uznał go za faszystę". - Grubo za to zapłaci. On zaszkodził Polsce tylko po to, żeby dokopać konkurencji politycznej. To jest niedopuszczalne - oburzał się polityk.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.