Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Węgry ++ arrow Orban: Europa powinna należeć do Europejczyków
Friday 18 October 2019 00:55:03.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
===============================
 
W Y S Z U K I W A R K A
Orban: Europa powinna należeć do Europejczyków Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
27.07.2015.

 Za: http://wpolityce.pl/swiat/260383-orban-europa-powinna-nalezec-do-europejczykow


Orban: „Europa powinna należeć do Europejczyków’


Premier Viktor Orban powiedział w sobotę, że imigranci „z głębi Afryki”, którzy uciekają przed nędzą, stanowią zagrożenie dla Europy i Węgier.


Chcemy Europy, która będzie należała do Europejczyków, i chcemy zachować Węgry dla Węgrów


dodał. Orban wystąpił na XXVI Uniwersytecie Letnim w uzdrowisku Baile Tusnad, w regionie zamieszkanym przez węgierskich Szeklerów w Siedmiogrodzie.


Oskarżył Unię Europejską o to, że nie broni swych obywateli „przed masami nielegalnych imigrantów”, którzy jego zdaniem zagrażają kulturowej tożsamości krajów europejskich.


Pytaniem nie jest to, w jakiej Europie chcieliby mieszkać Węgrzy, ale raczej czy to wszystko, co nazywamy Europą będzie nadal istnieć


dodał premier. Orban powiedział też, że napływ imigrantów postrzegany jest „przez lewicę nie jako źródło zagrożeń, lecz szansa (…). Oni wierzą, że eskalacja imigracji może ekstremalnie osłabić lub nawet wyeliminować struktury narodowe”.


W maju Orban powiedział, że Węgry potrzebują prawnych regulacji, by powstrzymać falę imigrantów, nawet jeśli to miałoby stać w sprzeczności z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej.


Nie chcemy imigrantów na Węgrzech; jeśli inni chcą ich przyjmować, niech to robią, ale nie powinni ich odsyłać do naszego kraju lub przez nasz kraj


oświadczył Orban. Rząd Orbana ma postanowił wybudować mur liczący 175 km długości na granicy z Serbią, by powstrzymać napływ imigrantów.


AP przypomina, że rok temu, podczas tej samej imprezy Orban przedstawił swój plan przekształcenia Węgier „w kraj nieliberalny”. Powiedział wówczas, że „państwa, w których panuje liberalna demokracja, nie mogą być konkurencyjne na skalę światową”, i wyraził opinię, że członkostwo w Unii Europejskiej nie wyklucza budowy „nowego, nieliberalnego państwa opartego na narodowych fundamentach”.


Jako przykłady takich państw, które odniosły sukces, premier Węgier wskazał Rosję, Turcję czy Chiny.


Ryb, PAP

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.