Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 29 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow BRONKI i bzdety 15 arrow Nowa sekta. Bulizm? Komoromilizm? Szechterianizm? Invitryzm?
Saturday 29 February 2020 00:27:42.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nowa sekta. Bulizm? Komoromilizm? Szechterianizm? Invitryzm? Drukuj Email
Wpisał: chatar Leon   
07.08.2015.

Nowa sekta. Bulizm? Komoromilizm? Szechterianizm? Invitryzm?

 

chatar Leon

 

        Wczoraj w Warszawie w wyniku herezji gwiazdora TVN, ks. niejakiego Sowy powstała nowa wspólnota religijna. Obrzędy odbywają się jak na razie (nie wiadomo dlaczego) w budynkach należących do Kościoła Katolickiego.
   Głównym przedmiotem kultu sekty jest osoba Bronisława Komorowskiego. Nie wiadomo dokładnie na razie, czy wyznawcy zamierzają uznać go za bóstwo czy też jedynie przeprowadzić jego kanonizację. Wiadomo o wznoszonych do Bronisława Komorowskiego podczas wczorajszych uroczystości modlitwach przebłagalnych.


   „Święte słowa miłość i miłosierdzie były poniewierane wśród słów nikczemnych. (…) Przepraszamy, prosimy o wybaczenie nam i także tym wszystkim, którzy nie wiedzą, co czynią” (…) – to fragmenty modlitwy sekty ks. Sowy kierowanej, wznoszonej do Bronisława Komorowskiego. Przepraszano m.in. na wymawianie nadaremno imienia Bronisław.
   Nieoficjalnie mówi się też, że chce on przybrać imię Jan Paweł Trzeci.


   O etycznej doktrynie sekty wiadomo niewiele poza tym, że jej kapłani pragną wyraźnie odciąć się od nauczania biskupów Kościoła Katolickiego:
 „Nie jesteśmy episcopoi [biskupi], my jesteśmy presbyteroi [kapłani]” – powtarzali kapłani sekty podczas wczorajszych modłów.
   Ponieważ na uroczystości prawdopodobnie nie dotarło trzech kapłanów, Boniecki, Palikot oraz Nergal, nie wiadomo, czy w ramach kultu Komorowskiego złożono w ofierze kota.
   Teologowie głównych wyzwań i religioznawcy mają spory problem z nazwaniem nowej wspólnoty religijnej. Wobec sekty używa się wielu określeń, spośród których najpopularniejsze to: bulizm-nadziejizm, komorianizm antyepiskopalny, bronisławizm dżenderystyczny, komoromilizm, invitryzm tefałenistyczny, prezbiterianizm antyepiskopalny.


   Ponieważ sekta do swoich świętych ksiąg zalicza gazetę Michnika, uznając jej  treść za prawdę objawioną, niektórzy specjaliści zajmujący się nowymi ruchami religijnymi, uznają wyznawców Komorowskiego za odłam szechterianizmu-czerskizmu lub za grupę związaną z wyznawcami pancernej brzozy należącymi do Zboru Świadków Anodiny i Millera.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.