Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 139 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 15 II arrow "Naga, czyli Goła". Najdłuższa walka wyzwoleńcza.
Saturday 04 April 2020 11:24:20.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Naga, czyli Goła". Najdłuższa walka wyzwoleńcza. Drukuj Email
Wpisał: dr J. Jaśkowski   
23.08.2015.

„Naga, czyli Goła”. Najdłuższa walka wyzwoleńcza.

 

Z cyklu: „Listy do Wnuczka L-67”

  

dr J. Jaśkowski

 

 

Kochany Wnuczku!

 

       Podpięci do telewizorów i internetu  zostaliśmy zmienieni w rośliny, zgodnie z programem służb specjalnych - Mkultra  - tak, by manipulacje i dezinformacje stały się obowiązującą prawdą i faktem.

       Ceną za to jest permanentny stres i praktyczne unicestwienie życia prywatnego, stąd powszechnie powtarzane, że prawda leży po środku. Czyli 2x2 nie równa się 4?

 

 

       O tym jak jesteśmy manipulowani, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. W związku z sezonem ogórkowym, czyli ciszą przed burzą, poniżej podzielę się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi bardzo odległych terenów. Przypuszczam, że pomimo faktu, iż bardzo liczne grono Polaków odwiedza Indie, to o plemionach NAGA mało kto słyszał. Test przeprowadzony przeze mnie wykazał, że 100% zapytanych nic nie wiedziało o tych ludziach.

 

A zaczęło się to tak:

       Przed ponad 20 laty byłem w grupie ekspertów oceniających skutki katastrofy w Bhopalu. Przypomnę w skrócie, że w 1984 roku fabryka Union Carbide, produkująca nawozy sztuczne, w momencie bycia na etapie metyloizocyjanatu, produktu pośredniego do produkcji fosgenu - gazu bojowego z I Wojny Światowej,  eksplodowała. Ten śmiertelnie toksyczny związek rozprzestrzenił się po całej okolicy. Fabryka była wybudowana na górze, więc cięższy od powietrza metyloizocyjanat rozprzestrzeniał się w dół miasta Bophal, zatruwając kolejne dzielnice. 

       Kierownictwo, jak to kierownictwo, natychmiast dało nogę i uciekło do USA, a reszta straciła głowę. Metyloizocyjanat wiąże się z materiałami i pod wpływem ciepła ulatnia. Czyli wpadając do mieszkań, czyli czegoś, co u nas nazywa się slumsami, albo altankami, „ugrzązł” w kocach i pościeli, zatruwając kolejne grupy ludzi, przez długi czas po wypadku.

       Co prawda dr  Towari już 3 dnia po dokonaniu analiz udowodnił co jest przyczyną zatruć, ale ani w Bophalu, ani w żadnym z 80 naukowych pism na całym świecie nie doważono się opublikować jego pracy. Problem polegał na tym, że metyloizocyjanat jest produktem niezbędnym do gazów bojowych [fosgen], a oficjalnie była to przecież fabryka rolnicza?

 

       Zginęło 100 000 ludzi. Poszkodowanych było ponad 600 000.  Zwłoki palono na stosach na placach, z powodu obawy przed epidemią.

       Szerzej z tematem można się zapoznać w materiałach z Międzynarodowej Konferencji ISBN 83 -900154-4-7.  m

  

       Otóż otrzymaliśmy jako przewodników studentów medycyny miejscowej akademii. Akurat mnie trafiła się śliczna czekoladowa dziewczyna, przedstawiająca się jako Naga. Powiedziałem, że przecież jest ubrana i wytłumaczyłem, że po polsku naga znaczy goła, a ona wcale gołą nie jest. Pomimo, że dziewczę było czekoladowe, zrobiło się purpurowe, co zapamiętałem do dnia dzisiejszego. Był to bowiem bardzo niespotykany odcień skory.

[Jest to także ostrzeżenie dla tych wszystkich ekspertów, którzy podpierając się jeżykiem usiłują udowodnić związek pomiędzy grupami ludzi].

 

       Dodam tylko, że całą akcją Komisji Międzynarodowej kierowała p. dr Rossalia Bertel Siostra zakonna, wyjątkowa osoba. Tylko dzięki jej zaangażowaniu udało się sporządzić Raport, który zaważył na wyrokach sądowych, przyznających po 20 latach rodzinom poszkodowanych chociaż minimalne odszkodowania. W Polsce sprawa była wygłuszana, ponieważ politycznie to nasi namiestnicy stali za Indiami, więc nic złego nie mogło się ukazać. Dr Rossalia Bertel jest także członkiem Komisji Unii Europejskiej d/s promieniowania jonizującego [Czarnobyl].

 

I tak się zaczęło.

       Nie pamiętam niestety już imienia tej ślicznotki, ale wyjaśniła mi, co znaczy grupa plemion NAGA. Była to w tamtych czasach jedyna grupa plemienna, walcząca o niepodległość. Walcząca zbrojnie. Po 1948 roku i podziale kraju, zrobionym jak zwykle w City za biurkami, 5-milionowa grupa ludności, żyjąca na pograniczu Birmy, Chin i Pakistanu, została włączona do Indii.

       Oczywiście, takie włączenie było podyktowane interesem. Na terenach NAGA znajduje się ropa. Ta ropa była eksploatowana przez koncern, mający swoją siedzibę w Delhi. Nie mogli przecież takiego bogactwa pozostawić komuś przypadkowemu.

 

       Ludzie grupy NAGA mówią podobno aż 16 językami. Tak naprawdę każda dolina w górach była zamieszkała przez inną grupę, rządzącą się własnymi prawami i w związku z odosobnieniem, tworzącą własne dialekty. Moja przewodniczka podawała, że liczebność ich, a uważali się za jeden naród, wynosi ponad 5 milionów, a może dochodzić do 7 milionów, ponieważ część, w wyniku sztucznych podziałów, znalazła się poza granicami obszaru Nagaland, czyli w Birmie, lub Chinach.

       Informacje zawarte w Wikipedii tak się mają do rzeczywistości, jak pięść do oka. Naga już przed ćwierćwieczem byli zupełnie „europejsko” odzianymi osobnikami. Cały folklor to taka nasza cepeliada, czy disneyland. Nawet liczba ludności podawana w Wikipedii jest celowo zmniejszana.

       Tak jak w całych Indach, od 1967 roku językiem państwowym jest język angielski. Drugim językiem, który funkcjonuje na całym terenie jest „nagamese”, coś co wywodzi się z kreolsko-indo -aryjskiego z Assames. 

       Plemiona Naga znane były z waleczności i generalnie panuje wśród nich kult wojownika.

       Plemiona NAGA żyły w izolacji z powodu trudnych warunków naturalnych aż do podbojów brytyjskich. W 1828 roku Brytyjczycy podbili prowincję Assam i zaczęli atakować Nagaland. Umowa z 1845 roku spowodowała zmniejszenie nasilenia walk na pograniczu. Zapędy Anglików rosły i pomimo traktatu posuwali się dalej, tworząc garnizony na terytoriach NAGA. W 1878 roku brytyjskie ekspedycje wojskowe, paląc wioski, ostatecznie załamały opór miejscowej ludności i cały region znalazł się pod okupacją angielską.

       Okupacja angielska spowodowała przemiany nie tylko społeczne, ale i religijne. Obecnie ponad 95 % ludności wyznaje chrześcijaństwo, co jest powodem konfliktu z hindusami. Jak to możemy obecnie obserwować,  napady hindusów i muzułmanów na chrześcijan są na porządku dziennym w niektórych regionach Azji.

       Produkt krajowy brutto wynosi 2 miliardy dolarów i w okresie ostatnich 10 lat uległ podwojeniu, w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

       Nagaland posiada liczne bogactwa naturalne, takie jak węgiel, wapień, żelazo, nikiel, kobalt, chrom, marmur. Rezerwa wapienia oceniana jest na 1000 milionów ton, podobnie duże są niewykorzystane zasoby marmuru.

       Niewykorzystane są również zasoby ropy naftowej, czy gazu ziemnego.

Ze względu na trwające walki wyzwoleńcze turystyka nie może się rozwijać.

 

Tak było do trzeciego sierpnia 2015 roku.

 

       W dniu 3 sierpnia została zakończona najdłuższa wojna, ponad 60-letnia w Indiach. Premier Indii p. Narendra Modi podpisał porozumienie pokojowe z Krajowa Radą Nagalandu, które zostało nazwane jako historyczne.

       Historia walki o niepodległość ludów Naga ciągnie się od 1918 roku. Po raz pierwszy Ludzie NAGA zorganizowali się w Naga Club i wystosowali pismo do Komisji Simona, że Naga powinni być ujęci w planie reform Indii.

 

       W dniu 14 sierpnia 1947 roku, na dzień przed ogłoszeniem niepodległości Indii, Naga jako pierwsza grupa etniczna zadeklarowała niepodległość. Anglicy zgodzili się na 10 letni okres przejściowy. Referendum 1951 roku o secesji zostało odrzucone przez rząd w Delhi. Od 1952 roku zaczyna na terenie NAGALAND działać ruch partyzancki. Oficjalnie powołano stan Nagalandu w ramach państwa Indyjskiego 1 grudnia 1963 roku. Powołany stan był na zasadzie „dziel i rządź”. Rozbito rejon na maleńkie obszary, stwarzając dla każdego oddzielne prawodawstwo, a nawet stroje.

       Pierwsze porozumienie o zawieszeniu broni podpisano w 1964 roku.

       Rozmowy z podziemnym przywództwem zakończono dopiero w latach 1966/67 w Delhi. Delegacji Nagalandu przewodniczył p. Kughato Sukhai. Niestety, w dniu 3 sierpnia 1968 roku wybitny przywódca podziemia „generał” Kaito, został zamordowany w biały dzień, w centrum miasta Kohima. Następowały kolejne morderstwa ludzi podziemia i tak w 1972 roku w zasadzce wymordowano w pobliżu Kohima członków „rządu”.

       Indie posunęły się dalej, zakazując w dniu 31 sierpnia 1972 działalności Rady Narodowej, czyli oficjalnego rządu. Przypominam, że właśnie wówczas toczyła się wojna pakistańsko - indyjska. My, jako ci dobrzy, pomagaliśmy Indiom, przekazując liczną pomoc wojskową, między innymi czołgi T-54. Pakistańczyków wspierali ci źli, czyli wówczas CIA i USA.

       Z drugiej strony, to właśnie USA udzielało nam w owych czasach tych pożyczek i reformowało oświatę, obniżając poziom edukacji dla 80% społeczeństwa, co zaowocowało potem Solidarnością i stanem wojennym, plus Afganistanem. Ale to zupełnie inna historia, chociaż bardzo powiązana, wskazująca jak Grupy Finansowe rządzą światem.

       Walki w Nagalandzie trwały aż do 1 sierpnia 1997 roku.

       Jak ustalono w 2009 roku, największą przeszkodą do całkowitego zawieszenia broni był brak zgody Delhi na objęcie zawieszeniem broni całego obszaru Nagalandu.

       Jak podałem, 3 sierpnia 2015 roku podpisano porozumienie kończące okres walk zbrojnych. Miejmy przynajmniej taką nadzieję. 70 lat ciągłych walk partyzanckich, czyli 3 pokolenia, potrafią zmęczyć każdą ludność.

       I co najciekawsze, w Polsce nawet o tym fakcie nie wspomniano, a przecież sama historia 70-letnich walk o wolność jest już czymś godnym uwagi. Od razu wychodzi na jaw, czym mogą zajmować się gadające głowy w telewizji.

       Zamiast tego, rozmaitej maści trolle zajmują się tym tworem, zwanym Ukrainą, a formalnie nieistniejącym. Przynajmniej tak twierdzi Sekretarz ONZ:

       „Sprawa Ukrainy jest wewnętrzna sprawa Rosji i Rada Bezpieczeństwa nie będzie się tym tematem zajmowała”.

 

       Widzisz więc Wnuczku, że ONZ może sobie mówić co chce, o ile to jest zgodne z „naszym” etapem rozwoju, a jak nie jest zgodne, to przemilczamy i po sprawie. Ludek nad Wisłą i tak się nie dowie.

       Tym bardziej obecnie, kiedy to cały czas usilnie pracujemy nad przyłączeniem okręgu lwowskiego do Rzeczypospolitej, z ich 10 milionami rencistów i emerytów. Dlatego już od wielu lat wtłaczamy do głów informacje, że ZUS musi się zawalić. A jak się nie zawali, to mu pomożemy, na przykład w podobny sposób, jak w czasie przekazu pieniędzy z OFE do ZUS - u, kiedy to zniknęło 30 miliardów złotych, czyli 10 miliardów dolarów i nikt z urzędników palcem nie ruszył. A ileż to było krzyku o te głupie 15/60 milionów przekazane w kartonie przez ambasadora USA za Kiejkuty - więzienie CIA.

Ciekawe, nieprawdaż?

 

www.easternmirrornagaland.com/naga-india-peace-truce-a-way-forward/

wiwkipedia Nagaland

 Nagaland

https://en.wikipedia.org/wiki/Nagaland

http://www.mapsofindia.com/nagaland/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Bhopalu

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/najwieksza-katastrofa-chemiczna-w-historii-30-rocznica-katastrofy-w-indiach,494859.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,30-lat-po-katastrofie-w-Bhopalu-ludzie-wciaz-cierpia,wid,17073993,wiadomosc.html

http://www.polishclub.org/2012/05/23/dr-jerzy-jaskowski-wsplczesna-medycyna-cz-i/

http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2014/07/24/kolejne-katastrofy-lotnicze-komu-to-sluzy/

https://prawdaxlxpl.wordpress.com/tag/gaz-lupkowy/

https://prawdaxlxpl.wordpress.com/tag/gaz-lupkowy/

http://frazeo.pl/results?q=giera%C5%20towice&r=&l=25&d=true&f=1988-04-06&t=2015-08-23&title_mono=&id=&p=1

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.