Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 15 II arrow Fałszywe rządy. Sztuka oszustw. My i Oni.
Wednesday 30 September 2020 07:39:59.30.
migawki
 

 Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

                                                                          ================================

                                                                                    Żorżeta go home, paskudo !

 
W Y S Z U K I W A R K A
Fałszywe rządy. Sztuka oszustw. My i Oni. Drukuj Email
Wpisał: dr J. Jaśkowski   
25.08.2015.

Fałszywe rządy. Sztuka oszustw.

 

My i Oni.

 

Z cyklu: „Listy do Wnuczka L-68b

 

dr J. Jaśkowski

 

 

 

Żaden kraj nie może upaść bez pomocy wewnętrznych trolli” -jj

 

 

 

Fałszywe rządy.

 

       To wszystko, co opisałem powyżej [ tj. w poprzednim artykule z tego cyklu. MD] , świadczy jednoznacznie, że kierownica takich państewek istniejących formalnie znajduje się zupełnie gdzie indziej. Rozważmy to na przykładzie kilku instytucji, utrzymywanych za pieniądze społeczeństwa, a mających na celu obronę tego społeczeństwa przed nieznanym.

 

       Co jest potrzebne do utrzymania samodzielnej państwowości?

 

       1. Obszar danego państwa w obecnej sytuacji musi być samowystarczalny żywnościowo i energetycznie. Jeżeli społeczeństwo posiada wystarczające zasoby żywnościowe, to może mówić o samodzielnej polityce. Od co najmniej półwiecza wojna może być bowiem prowadzona sposobem bezkrwawym, poprzez ograniczenia żywnościowe. Nie jest to nic nowego. Jak podał Pentagon, stosowanie geoinżynierii miało miejsce już w 1968 roku w Wietnamie. Stosowano wówczas tzw. okresowe ulewy, zatapiając określone regiony wzdłuż Drogi Ho-chi Mina.

 

1.                       Praktycznie do połowy lat 70. Polska była samowystarczalna żywnościowo. Dopiero polityka agenta Kominternu Edwarda GIERKA, zaczęła stopniowo ograniczać produkcję.  Przykładowo, jeżeli jeszcze pod koniec lat 80. mieliśmy stado świńskie w ilości ponad 22 milionów sztuk, to po przemianach 1990 roku, kolejni namiestnicy zmniejszyli populację świń do około 8 milionów.

W tym samym czasie na obszarach byłego DDR rozbudowano wielkie farmy, zatrudniające polskich robotników. Nie słyszałem, aby kiedykolwiek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego dyskutowało na ten temat i wyciągnęło jakieś wnioski. Panowie woleli dyskutować o wydatkach na zbrojenia, tylko dla kogo?

       Obecna armia zawodowa to nic innego, jak tzw. kondotierzy, stanowiący Body Guards dla rządu. Rola armii w państwach demokratycznych jest zupełnie inna. Pisałem o tym już przed wielu laty. Zawodowstwo w Armii na przestrzeni wieków nigdy się nie sprawdziło. Najlepszym dowodem były częste zamachy stanu w starożytnym Rzymie, kiedy to legiony powoływały swoich cesarzy.

       Już król Macedonii mówił wyraźnie, że osioł niosący worki ze złotem otworzy bramy każdej twierdzy. Najemników zawsze można przekupić, to tylko kwestia ilości wydrukowanych papierków. A kto drukuje te papierki? Proszę przypomnieć sobie Kampanię Wrześniową 1939 i dezercje aż 6 generałów, pozostawiających swoje Armie bez dowództwa.

       [więcej „Zbrodnia na Morzy Białym 1940”]

 

3. Po zniszczeniu PGR w 1992 roku, zamiast dokonać podziału ziemi dla chętnych i umocnić państwowość na danych terenach oraz zwiększyć produkcję żywności, stworzono instytucję trzymającą te ziemie dla...? No właśnie, dla kogo? Okazało sie, że zdecydowaną większość ziem popegeerowskich wykupili cudzoziemcy. Wykup był poprzez podstawione osoby narodowości duńskiej, holenderskiej i niemieckiej. Obecnie większość ziem Pomorza Szczecińskiego, Jeleniogórskie, posiadają osoby, mające podwójne obywatelstwo. Jak podał to p. Piskorski, Kongres Demokratyczny p. Tuska był finansowany w owym czasie przez Niemców. Oczywiście, był to tylko przypadek bez znaczenia.

 

4. Kolejnym ważnym problemem dla samodzielności państwowej jest energia. W naszym klimacie nie można żyć bez „docieplania”. Proszę zauważyć, że nieznane są jakiekolwiek działania rządu, czy jego agend, w celu zapewnienia odpowiedniego potencjału energetycznego. Z własnego doświadczenia i obserwacji wiem, że na przykład Solina otrzymywała z warszawskiej centrali codzienne ograniczenia produkcji do około 20%. Tak było przez lata. A jednocześnie musieliśmy płacić za tzw. zużycie CO2. Nawet w ustawie o BBN jest punkt mówiący o konieczności monitorowania energii, a pomimo tego nic nie robiono.

5. Ostatnie susze udowodniły, że posiadając nadmiar zainstalowanej mocy, nagle musieliśmy wprowadzać ograniczenia w poborze energii. Okazało sią, że przyczyną jest bardzo niski poziom wody, niezbędnej do chłodzenia

 

6. Wiadomo od co najmniej połowy lat 60., że Polska posiada zasoby wody słodkiej mniejsze, aniżeli przypadające na mieszkańca Egiptu. Temat ten był ostro poruszany podczas obrad Okrągłego Stołu i pomimo, że była to ustawka, został wpisany do protokołu rozbieżności. I proszę znowu przypomnieć sobie, że od 75 lat nic w tej sprawie  wody się nie robi. Próbowano przypomnieć sobie sprawę regulacji Wisły z lat 30., ale poza wybudowaniem jednego zbiornika włocławskiego, nic więcej nie zrobiono, a miało być 6 elektrowni.

Mało tego, w 1994 roku zorganizowaliśmy Międzynarodową Konferencję na temat Wisły dla ponad 200 osób. Materiały wydane drukiem z ISBN-em otrzymały ważniejsze resorty i oczywiście nic nie zrobiono. A nam naiwnym wydawało się, że po 1990 roku urzędnicy także pracują dla Kraju. Wiadomo, że transport wodny jest 10 razy tańszy od drogowego. Ale starsi i mądrzejsi planowali właśnie zarabiać na budowie dróg. Chodziło oczywiście o trasy wschód - zachód dla transportu niemieckiego. Rzeki płyną głównie z południa na północ. Jak się okazało, budowano wielokrotnie droższe drogi,  aniżeli te budowane w Niemczech i kilkakrotnie gorzej wykonane. Ale ci, co mieli zarobić, to zarabiali. A Biuro Bezpieczeństwa Narodowego obradowało zapewne. Przecież nikt ich nie posądza o lenistwo.

 

7. Od czasu zlikwidowania przez p. Balcerowicza tzw. Strażników Wałowych w 1992 roku [27 000 ludzi zwolniono z dnia na dzień] po około 5 latach zaczęły się powodzie. Przecież pilnować wałów przeciwpowodziowych nie ma sensu, same się pilnują. Powodzie występowały akurat, dziwnym trafem, w rejonach, w których znajdują się bogactwa typu ropa, czy gaz. A jak powodzi nie było, to wojsko i tak wysadzało wały. Czyżby chodziło o wystraszenie ludzi i przeniesienie ich gdzie indziej, w celu uniknięcia protestów przy budowie kopalń?

 

8. Tak więc przez ostatnie 25 lat instytucja zwana Biurem Bezpieczeństwa Narodowego chyba nigdy tak naprawdę tym bezpieczeństwem Narodu się nie zajmowała. Brak bowiem jakichkolwiek śladów materialnych jej działalności, czyli rozpoczęcia przynajmniej prac budowlanych. Wręcz przeciwnie, obserwujemy akceptację wydatków na zupełnie zbędne inwestycje w rodzaju elektrowni atomowych, tak jakby elektrownie te nie potrzebowały wody do chłodzenia. A wiadomo każdemu zainteresowanemu, że potrzebują tej wody wielokrotnie więcej, aniżeli zwykłe elektrownie, chociażby z powodu utrzymywania stałej mocy produkcyjnej. Tematami, którymi się BBN nie zajmował, a powinien, jest na przykład sprawa demografii i wymierania narodu. Kolejną sprawą, nie mającą śladu w działalności BBN, jest sprawa Morgellons, rozsypywanych przez trwałe smugi z dziwnych samolotów, o których to instytucje państwowe oficjalnie nic nie wiedzą. Chrońmy Klimat -K.Guzek.07.08.2015

 

9. Mamy za to umowę z Izraelem, zawartą w czasie sesji wyjazdowej do Telaviwu w 2011 r., zobowiązującą nas do współpracy w dziedzinie zasobów wodnych. Coraz częściej również słyszy się o prywatyzacji wody. Oczywiście, żaden wieśniak z Polski nie kupi sobie rzeki, ponieważ nie stać go na to. Ale za to Grupy Kapitałowe zachodnie spokojnie mogą dodrukować papierków i sobie kupić nie tylko rzeczki, ale całą Wisłę, szczególnie, jeżeli sprzeda się ją w okresie suszy.

Zauważ Dobry Człowieku, że taka susza jest doskonałym okresem do wyczyszczenia koryt wysychających rzek. A żaden organ administracji państwowej, ani samorządowej, żaden wojewoda, ani marszałek, nie wspominając o ministrach, nie podjął tematu a z drugiej strony narzekają na kilkumilionowe bezrobocie, ponieważ nie umieją zagwarantować pracy. A tutaj praca sama wpada do rąk. Wystarczą łopaty i wiadra oraz oczywiście pewien poziom wiedzy. Jak widać, generalnie brakuje go w urzędach.

              Już rozumiesz, dlaczego to się tak kręci i dlaczego rozbudowuje się administrację? Jest to jednocześnie odpowiedź na podstawowe pytanie, czy państwo istnieje formalnie. Żaden urzędnik nie może podjąć samodzielnie żadnej inicjatywy, nawet takiej, która niewątpliwie poprawi sytuację organizmu państwowego.

10. Jak łatwo dodrukować pieniądze, wskazuje sytuacja Grecji. Referendum przeprowadzone jak najbardziej legalnie odrzuciło narzucone projekty i wybrało nowy rząd, - a już po tygodniu i przeprowadzeniu pewnych zmian, zachodni bankierzy sypnęli groszem. Jak się okazało, coś za coś, na razie zmieniły właściciela lotniska, porty, poczta, telefonizacja i toto lotek. Dokładnie tak, jak wcześniej w Polsce. Na razie poczta, telekomunikacja, porty, totolotek.

 

11. Chyba już wszystko jest zrozumiałe. W republice urzędnicy podlegają kontroli narodu i przed narodem są odpowiedzialni. W demokracji brak odpowiedzialności, ponieważ decyduje większość. A większość można sobie dowolnie skompletować. Po co się uczyć, kiedy można dostać coś za darmo.

 

 

 

Kreatywna księgowość. cdn

 

 http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16019&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16040&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16061&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16088&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16100&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14638&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14542&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14442&Itemid=119

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14059&Itemid=119

http://www.polishclub.org/2014/10/20/dr-jerzy-jaskowski-upadek-panstwa-izrael-problem-wody-pitnej-czesc-i/

http://www.polishclub.org/2015/07/27/dr-jerzy-jaskowski-trzej-tenorzy-czyli-krotko-o-ukrainie/

http://www.polishclub.org/2015/07/07/dr-jerzy-jaskowski-biologiczne-roboty/

http://educodomi.blog.pl/2015/01/14/ministerstwo-oswiaty-ministerstwo-kultury-ministerstwo-propagandy/

http://educodomi.blog.pl/2015/01/05/dyktaty-centralnych-bankow/

http://educodomi.blog.pl/2014/11/12/nasze-zycie-a-korporacje-bankowe/

http://educodomi.blog.pl/2015/05/03/ekonomia-dla-amatora-jak-plynie-pieniadz/

http://educodomi.blog.pl/2014/09/07/166/

https://forumemjot.wordpress.com/2014/02/19/polska-historia-czy-na-pewno-polska-tempo-rozpadu-przyspiesza-dr-jerzy-jaskowski/

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=10108

http://www.prisonplanet.pl/polityka/upadek_pastwa_izrael,p827976096

 

Gdańsk 25.08.2015

kontakt: jerzy.jaskowski@o2.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.