Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Szczepienia 15 arrow Obowiązki lekarza w razie odmowy szczepienia. Przychodnie nie mają prawa przekazywać nazwisk.
Friday 23 April 2021 04:08:01.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Obowiązki lekarza w razie odmowy szczepienia. Przychodnie nie mają prawa przekazywać nazwisk. Drukuj Email
Wpisał: AG   
26.08.2015.

Obowiązki lekarza w razie odmowy szczepienia

Przychodnie nie mają prawa przekazywać nazwisk.

 

AG| 25-8-2015

 

Obecnie obowiązujące przepisy nie nakładają na lekarzy obowiązku zawiadamiania organów ścigania o odmowie poddania się szczepieniom obowiązkowym – przypomina radca prawny gdańskiej OIL.

Radca Iwona Kaczorowska-Kossowska w informacji dla lekarzy zauważa także, że sama odmowa zgody na poddanie się szczepieniom obowiązkowym nie stanowi przestępstwa ani wykroczenia. Stanowi je dopiero w przypadku odmowy w postępowaniu egzekucyjnym. 

Informacje o osobach, które nie poddały się szczepieniu, są natomiast przekazywane do sanepidu. Radca przypomina, że zgodnie z § 13 rozporządzenia w sprawie szczepień obowiązkowych kwartalne sprawozdanie z przeprowadzonych obowiązkowych szczepień ochronnych jest sporządzane i przekazywane przez osoby przeprowadzające obowiązkowe szczepienia ochronne państwowemu powiatowemu inspektorowi sanitarnemu w terminie siedmiu dni po zakończeniu kwartału za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo listem poleconym. Jednym z elementów sprawozdania zgodnie z treścią załącznika do rozporządzenia jest „liczba osób uchylających się od obowiązku szczepień ochronnych, których imienny wykaz dołączono do sprawozdania”.

https://www.podyplomie.pl/index.php?id=mt_spol_art&sec=171&art=15689&cHash=58379a4d2ee602d5ea2f4e147d7fc0c9&newsletter=12363

 

Przychodnie nie mają prawa przekazywać nazwisk o czym pisałem juz dawno. Czyli Rodzice powinni zgłaszać każde przekazanie nazwiska do San epidu do prokuratury na podstawie Ustawy o jawności Danych. Za takie bezprawne przekazanie grozi kara do lat 3.

         Lekarz nie ma prawa przekazywać żadnemu innemu organowi za wyjątkiem sądu danych o pacjencie, lub innemu lekarzowi ,który prowadzi leczenie.

         Zdobyte w ten sposób nielegalny dane nie mogą być podstawą dalszych czynności prawnych.

Zmieniony ( 26.08.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.