Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 101 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 15 arrow MOC I SKUTECZNOŚĆ SŁOWA PRAWDY. A czas nagli.
Thursday 29 October 2020 08:55:31.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
MOC I SKUTECZNOŚĆ SŁOWA PRAWDY. A czas nagli. Drukuj Email
Wpisał: ks. Stanisław MAŁKOWSKI   
03.09.2015.

MOC I SKUTECZNOŚĆ SŁOWA PRAWDY.

A czas nagli.

 

ks. Stanisław MAŁKOWSKI

Gazeta Warszawska, 4 – 10 września 2015 r.

 

W Ewangelii niedzielnej czytanej 6 września (Mk 7,31-37) Jezus uzdrawia głuchoniemego, przywraca słuch i mowę słowem „Otwórzcie się”.

 

Aby przyjąć słowo Boże, trzeba je usłyszeć uszami i sercem, na nie się otworzyć i odpowiedzieć wiarą, bo „wiara rodzi się ze słyszenia”, jak mówi św. Paweł (Rz 10,17). Słyszeć i słuchać to być posłusznym głosowi Boga, całemu Bożemu objawieniu. Głos z nieba mówi uczniom o Jezusie w czasie Przemienienia na górze Tabor: ”Jego słuchajcie” (Mt 17,5).

O ile jednak fizycznie głuchy chciał słyszeć, o tyle ludzie duchowo głusi często nie chcą słyszeć ani słuchać, stosują różne metody zagłuszania i odwracania uwagi od tego, co ważne i prawdziwe, ku zmyśleniom i zakłamaniom.

 

Znaczna część przekazu medialnego, zwłaszcza tzw. mętnego nurtu, ukrywa prawdę i dobro. Wzorem postawy słuchania jest Maryja, przyjmująca i rozważająca słowa Boga, który do Niej mówił. Naśladują Maryję i błogosławieni są ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je (Łk 11,28). Gdy człowiek słucha Boga, Bóg słucha modlącego się człowieka, skoro ten pełni Bożą wolę i wprowadza słowo w czyn.

Zakłamane hasło „słucham, rozumiem, pomagam” ukrywa postawę tych, którzy nie słuchają ani nie chcą rozumieć głosu Boga, Kościoła, narodu, biednych ludzi; tych, którzy opierają swoje okrutne i bezduszne panowanie na pomaganiu tylko sobie, aby utrzymać się u władzy za wszelką cenę, a tą ceną jest kłamstwo, zbrodnia i ogłupianie ludzi uśpionych, nie korzystających z rozumu i wiary.

 

Słowo Boże daje ludziom wiernym moc odwagi i męstwa, gotowość, aby nie dać się złu zwyciężyć, ale zło dobrem zwyciężać. Posłuszeństwo Bogu i Kościołowi daje chrześcijańską dumę i wolność oraz moc sprzeciwu wobec zła, złych i Złego. Prędzej czy później bezbożni i niesprawiedliwi powiedzą: jakże byliśmy głupi, gdy drwiliśmy z uczciwego; zmarnowaliśmy życie, żyjąc przewrotnie; nasza nadzieja jest jak plewa niesiona wiatrem (Księga Mądrości 5, 4.13n).

Zanim jednak to nastąpi, głupota i pycha jednych usiłuje poniżyć i ośmieszyć dumę i odwagę tych, którzy nie poddają się pogardzie i kłamstwu. Bóg mówi poprzez słowa i znaki. Obecnym znakiem czasu dla Polski jest przedłużająca się susza. Jest susza ziemi, ale jest też susza życia wewnętrznego i społecznego.

Tak jak ziemi potrzebny jest deszcz, aby dała plon, tak ludziom potrzebne są ożywcze strumienie laski Bożego błogosławieństwa. Deszczu i owoców nawodnionej ziemi chcemy. Trzeba bardziej jeszcze pragnąć dla Polski i Polaków dobrej woli, rozumu i wiary, aby pokonać tę duchową i moralną suszę, która grozi śmiercią narodu, obumieraniem ludzkich sumień, zanikiem godności i dumy, bezmyślnym poddaniem się polityce usypiaczy. Obudzić się to czynić użytek z rozumu i wiary, to pokonać poczucie niższości i bezsilności, to przyjąć dobre słowa Boże i ludzkie.

Maryja świadoma jest tego, co zawdzięcza Bogu – Jej wybrania i wywyższenia. Podobnie i my jako naród, przez nawrócenie, modlitwę i pokutę prosimy o ocalenie Polski w wyniku współdziałania ziemi z niebem. Nie jest pychą ani szowinizmem przyjęcie słów Chrystusa, że pragnie On wywyższenia i ocalenia Polski przez poddanie się Jego społecznemu panowaniu.

 

Różańcowy miesiąc październik znaczony męczeństwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i rocznicą objawień fatimskich daje nam sposobność, aby odrzucić panowanie kłamców i złoczyńców, wyzwolić się z obojętności i niechęci opowiedzenia się w czasie chaosu i zamętu w sposób zdecydowany po stronie prawdy i dobra. - Cóż to jest prawda? - zapytał Piłat przyzwyczajony do postępowania w myśl zasady, że praktyka jest kryterium prawdy, jak to zwięźle ujął po nim Lenin – praktyk kłamstwa i ludobójstwa.

W czasie rozstrzygającej bitwy musimy wybrać stronę: albo walczymy dla Boga, albo dla diabła, nie ma innej możliwości (zob. ks. Michał Gruner Fatima – życie lub śmierć. Jak zachować dogmat wiary i ocalić swoją dusze w czasach apostazji, wydawnictwo Antyk, s. 234). Najświętsza Dziewica powiedziała siostrze Łucji: - Bóg daje światu dwa ostatnie lekarstwa, są nimi Różaniec święty oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; innych już nie będzie (tamże). Są więc ludzkie godziwe środki służące doczesnemu ocaleniu, ale są też Boże sposoby jednocześnie ku ocaleniu i wiecznemu zbawieniu; trzeba z nich korzystać póki czas.

 

A czas nagli, jak mówił i pisał apostoł intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski ks. Tadeusz Kiersztyn, którego trzecią rocznicę śmierci i odejścia do Boga wspominałem 22 sierpnia we wspólnocie w Szczyglicach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.