Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 15 arrow BUFETOWA &Co w akcji: Urząd Warszawy zakazuje manifestacji przec. sprowadzaniu do Polski imigrantów
Saturday 08 August 2020 07:53:08.30.
W Y S Z U K I W A R K A
BUFETOWA &Co w akcji: Urząd Warszawy zakazuje manifestacji przec. sprowadzaniu do Polski imigrantów Drukuj Email
Wpisał: BUFETOWA   
10.09.2015.

BUFETOWA &Co w akcji: Urząd Miasta Warszawy zakazuje manifestacji przeciwko sprowadzaniu do Polski imigrantów

 

2015-9-9 pch24

 

 

"POLACY PRZECIWKO IMIGRANTOM!"

 

Stołeczny magistrat nie wyraził zgody na organizację w sobotę, 12 września, manifestacji sprzeciwu wobec przyjmowania w Polsce islamskich imigrantów. Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydenta Warszawy napisał na Facebooku, że władze rzadko korzystają z prawa do odmowy zarejestrowania zgromadzeń publicznych. Jego zdaniem tym razem istnieje podejrzenie propagowania mowy nienawiści.

 „Dziś nie ma zgody na to, aby w centrum naszego miasta rozbrzmiewała mowa nienawiści. Jest to sprzeczne z wartościami, za którymi opowiadają się warszawiacy, a są m.in. otwartość i tolerancja. Wyzwania związane z uchodźcami wykraczają obecnie nie tylko poza decyzje jakie mogą podjąć samorządy, ale nawet poszczególne państwa narodowe. Czekamy na systemowe rozwiązania w tej sprawie na poziomie UE jednocześnie mówiąc stanowcze NIE mowie nienawiści” – czytamy na profilu stołecznego urzędnika.

 „Bardzo rzadko korzystaliśmy z instrumentu jaki daje ustawa - zakazu - za co byliśmy krytykowani. W świetle zgłoszenia jakie do nas wpłynęło - demonstracji mającej na calu "pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów" oraz "przypomnienia wiktorii wiedeńskiej" podjęliśmy decyzje o ZAKAZIE zgromadzenia” – dodał Jarosław Jóźwiak. Powodem odmowy zarejestrowania zgromadzenia publicznego mają być także inne manifestacje odbywające się w tym czasie.

Początek pikiety organizatorzy planowali na godzinę 16. Uczestnictwo w niej na Facebooku zapowiedziało 42 tysiące osób.

 Źródło: Facebook.com  MWł

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.