Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 115 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow krótko arrow migawki 2010
Sunday 18 April 2021 22:48:32.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
migawki 2010 Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
07.01.2010.
Rok Pański (A.D.) 2011. Walczmy, by był to rzeczywiście Anno Domini, nie dajmy "pola" wrogowi Pana

========

Zeszyty Smoleńskie Nr.2 oraz „Załącznik dla Opornych”. ŻĄDAĆ !!

po 50 zł. Zniżki dla  HURTU

============

„Poznał wół Pana swego i osioł żłób Pana swego, a Izrael Mnie nie poznał” – pisze natchniony Izajasz [Iz 1,3] OSIEM wieków przez Chrystusem. Oraz: [Iz 7,14] : „Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwą Imię Jego Emanuel”

===========

Me®dia wróciły do języka z epoki Upadającego Gierka! Dziś w PR1; ktoś z tych kundli (zapomniałem zapisać) „pojechał do żołnierzy w Afganistanie z GOSPODARSKĄ WIZYTĄ”...

=============

Stała wierność w małych sprawach to WIELKA SPRAWA

======

MAK Donald z KomuRuskim i Arabem naradzają się „cóż to jest prawda". Doradza im Agent "Wolski"

[10 - 13 grudnia – tak mówi LUD]

„Rząd polski zdał egzamin – z języka rosyjskiego”. 

A finanse: ”Polska na kursie i na ścieżce”

=========

PR1 i inne media propagują "zbieranie produktów dla Najuboższych" .. pod hiper-marketami. Czyli napędzają tym sklepom DOCHÓD. A średnio rozgarnięty wie, że w ten sposób płaci te "narzuty" sklepom, VAT Donkowi i Vincentowi i utrzymuje "fundację". A przecież można tych ciężarów uniknąć: wpłać PIENIĄDZ na Caritas; oni kupią, co potrzebne w HURCIE, poślą, komu trzeba - i już. To o kilkadziesiąt procent skuteczniejsze.

=============

bełkot leminga czyli kurwiozum językowe ...

Drogie nasze Przyjaciółki i Przyjaciele w niedoli ! Ostatnio w „tefałenie”  lemingowata prezenterka wyartykułowała jak następuje:

„Ikona dizajnu na dzień dzisiejszy posiadła wiedzę o opcjach iwentu dla topowych  celebrytów.”

Uff… dostosowałem pisownię do brzmienia powyższego . Adam

================

Wiadomości PR1, sobota  27 listopada:   "Babcia Paraska umarła, a Duma uznała, że "Stalin był brzydki i niegrzeczny". To PRZEŁOM! - grzmi komunistyczna prasa w Italii. " Nowe wróciło. Na jak długo się zagnieździło?  To przypomina późnego Gomułkę lub średniego Gierka.  Jednak wygląda na los ultimos podrigos... 

==============

Coraz więcej ludzi (może już z 10% ?) widzi, że "w tych armatach są też krzaki", jak miłościwie zauważył nam POPP (Pełniący Obowiązki Prezydenta Polski)

===========================

ZDRAJCY !! 

...Szeląg przyznał, że - na mocy konwencji międzynarodowych będących podstawą polsko-rosyjskiej pomocy prawnej, stanowisko prokuratury rosyjskiej, która unieważniła zeznania dwóch kontrolerów z 10 kwietnia i przysłała ich nową wersję z sierpnia, musi być wiążące. Niezależnie od tego jednak, te dokumenty pozostają w aktach, ale są "wyłączone z procesu wnioskowania".

=================
Przychodzi facet z Orłem Białym w klapie do lekarza,
a Orzeł mówi: Panie doktorze jakieś gówno mi się do łapy przykleiło!

==============

       NIEWIARYGODNE ! Człowiek, którego naiwni - wierząc jego obietnicom - wybrali na POLITYKA i został przez to premierem, ma teraz bilbordy, gdzie przedstawiono go jak plastikowego "zbójnika"  z reklamy piwa. Mówi: "nie zajmujmy się polityką, budujmy mosty". 1) To za co mu płacimy, jeśli nie zajmuje się "polityką"? 2) czy zaryzykowałbyś przejście po kładce, którą by ten typ zaprojektował? To mu zapewne wrogowie rozklejają... (czarny pijar?)

===============

Niejaki Olejniczak ogłosił pod Pałacem Namiestnikowskim „koniec żałoby”. Musicie wiedzieć, Olejniczak, że koniec żałoby nastąpi, gdy sprawcy tej potwornej zbrodni zostaną legalnie ujawnieni. I osądzeni. I skazani.

==================

Jeśli meRdia podają, że "Putin uzgodnił z Tuskiem", iż tranzyt gazu Wielką Rurą będzie trwał do 2045 roku, to ma to tyle samo sensu, co zdanie, iż "Hitler uzgodnił ze Stalinem" sprawę korytarza przez Polskę. A może to Putin z Merkel? Obojętne.  "Eto i straszno i smieszno".

===========

TU154SK

w polskojęzycznych mediach funkcjonuje „zapis” na określenia „zamach na prezydenta”, „zbrodnia”, „atak terrorystyczny”, „przestępstwo”, „sabotaż”, „eksplozja na pokładzie” itp., ale nawet na tak zgoła niewinne, jak „awaria” czy „blokada sterów” etc.

============

Weredyk. Nie jest to, jak sądzą niektórzy, człowiek mówiący złośliwości. Jest to natomiast człowiek mówiący prawdę, nawet tę nieprzyjemną czy bolesną. Nie obrażać się więc, lecz przemyśleć.

=========

Pod symboliczną datą - 31 sierpnia 2010 r. – Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył ostatnią rozprawę, a właściwie ogłoszenie werdyktu w III już sprawie L. Wałęsa przeciwko Krzysztofowi Wyszkowskiemu o Agenta Bolka.   Zachęcam tedy do udziału w tym - co daj Boże - epokowym wydarzeniu.  31 sierpnia 2010 r., Sąd Okręgowy w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 30/34  sala 229 ==========dodane 31. VIII. : z Dziennika: Prestiżowa porażka Lecha Wałęsy. Sąd oddalił jego pozew przeciwko Krzysztofowi Wyszkowskiemu. Były prezydent domagał się ukarania byłego działacza "Solidarności" za jego słowa o tym, że w czasach PRL Wałęsa współpracował z SB i brał za to pieniądze. ========= I dlatego BOLEK nie "uczestniczył" w obchodach...

=============

Strach władzuchny przed Krzyżem Smoleńskim:

Kamień ze ściany zawoła, a belka budowy mu zawtóruje: "BIADA TEMU, CO MIASTO NA KRWI PRZELANEJ BUDUJE A GRÓD UMACNIA NIEPRAWOŚCIĄ! "   Habakuk, 2, 11-12

============

Szeremietiew: Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powinna zweryfikować koncepcję zagospodarowania mogiły żołnierzy sowieckich pod Ossowem. Należałoby z niej usunąć agresywne elementy (bagnety) i ustawić tablicę informującą, że polegli należą do pokonanej sowieckiej armii najezdniczej. Dobrą datą odsłonięcia kwatery może być dzień zaduszny, gdy Polacy odwiedzają cmentarze i zapalają znicze na grobach zmarłych. W Wojsku Polskim jest prawosławny ordynariat polowy. Kapelan prawosławny, oficer WP, mógłby mogiłę poświęcić uzasadniając tym samym obecność na niej krzyża. [a przedtem - wyrzucić z pracy dyscyplinarnie niejakiego Kunerta MD]

=============== Patrz piękny zestaw plakatów:  http://www.blogpress.pl/node/854  

=======A "zegar" naszego DŁUGU:  http://www.zegardlugu.pl 

===============

Jakiś dziwny pan obrzucił gównem tablicę przyklejoną parę dni wcześniej, nagle i tajnie przez urzędników. Właśnie w radyjku powiedziano, że "zbezcześcił miejsce czci". Informuję sąd, że tej tablicy NIKT nie czcił, a głupotki na niej wypisane były źródłem zażenowania dla wszystkich w okolicy. 

========

Przepraszam pieski - kundle za porównanie

            Nagle (11 sierpnia), po cichu, bez uprzedzenia Polaków, bez prezydenta, czy premiera, bez rodzin Ofiar, jakichś paru urzędników „władzuchny” kazało umocować głupawą tablicę na murze. Z krzyżem wielkości dłoni, z miałkim napisem sugerującym szybkie usunięcie Krzyża Prawdy o Katastrofie. Tak wygląda ich "konsultacja społeczna"

Rzepa: „Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowski odsłonili tablicę upamiętniającą solidarność Polaków po 10 kwietnia. Towarzyszyły im głosy ze strony obrońców krzyża: "Hańba!, Hańba!"...”   „Władzuchna” pisze dalej na swej tabliczce: ....”obok krzyża postawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem...”  http://www.rp.pl/artykul/2,521367.html Ten żałosny czas przeszły! Ta „władzuchna” musi brnąć od gaffy do żenującej gaffy. Nie może jednak pozwolić, by Krzyż Smoleński przypominał Polakom Tragedię Smoleńską i biernośćwładzuchny, oraz wyraźne matactwa ruskich i polskich władz w sprawie śledztwa tej zbrodni..

O tempora, o mores!

===============

 Ostrzeżenie: "Żyjemy w epoce EMOCJI. Nie kierujemy się już WIARĄ, nie kierujemy się już ROZUMEM. Kierujemy się emocjami" . A-bp. Fulton J. Sheen

================

"Białą Księgę" pytań n/t Zbrodni Smoleńskiej wydrukował ANTYK, t/f. 22 758 03 59,  www.antyk.org.pl , www.ksiegarnia.org.pl . Bardzo ważna pozycja, szczeg. dla tych, którzy "nie wierzą w zbrodnię" w Smoleńsku. Mną czytanie tego, przecież dobrze znanego tekstu - ale "na papierze" - wstrząsnęło. Jest też u mnie - po 10 zł

==============Chłodny Żółw: Się coś dzieje niedobrego z Panem Prezydentem: 1) Zamienili mu tekst przemówienia (wszyscy podejrzewają mnie) 2) Na imprezie podali środki nasenne w szampanie (Dukaczewski???) 3) Podmienili tekst przysięgi (na pierwotnej wersji dokumentu były plamy od Rosoła) Co to będzie dalej? Co to będzie?

-------------

PO co rządzącym była taka prowokacja? Gruppenführer KAT się biesi - pytaliśmy 3 sierpnia. Już wiemy: Boi się Znaku Prawdy, Znaku sprzeciwu wobec zatajania PRAWDY o Zbrodni Smoleńskiej.  

Z internetu, 4 sierpnia:  Tadeusz: Prezydentowi elektowi widok dupy konia na cokole nie przeszkadza? ----------------

3 sierpnia o godz. 13 zostanie przeprowadzona akcja usunięcia Krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Usunięcie Krzyża jest początkiem działań mającymi tzw. „godne upamiętnienie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem" - jak obłudnie nazywa swoją haniebną akcję obecna ekipa rządząca.
„Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym Znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem"
- pisał kiedyś Adam Mickiewicz. Dzisiaj okazuje się kto utożsamia się z Krzyżem, kto czuje się Polakiem.

PO co rządzącym taka prowokacja? Zobaczymy. Gruppenfuehrer KAT się biesi

-----------

Potęga internetu: O spotkaniu 18 lipca przy grobie Michała Falzmanna (ujawnienie - i zahamowanie rabunku Polski poprzez FOZZ) informowały przez tydzień cztery witryny, w tym moja. "Z internetu" przyszły trzy osoby, wszystkie z mojej witryny,,,  Porównajmy z akcjami "młodzi się skrzyknęli SMS-ami", kiedy operatorzy sieci rozesłali miliony spontanicznych SMS-ów...

-------------

- Bardzo cieszę się, że Schetyna zostanie marszałkiem Sejmu, bo jestem przekonany, że będzie dobry - oznajmił Mirosław Drzewiecki. Cieszą się Miro, Zbychu, „Generał”, Beatka, inni. Jaka szkoda, że Baranina nie dożył...

---------------

Od dwudziestu lat partyjniactwo, ostatnio zamach w Smoleńsku, powodzie, wybory... Czas już zauważyć, że sposobami ludzkimi, bez Pana Boga, Polski nie uratujemy. Konieczne są nasze pokorne prośby o Bożą interwencję, o pomoc Pośredniczki. Prośmy masowo i natychmiast

---------------

Matuzalemy pamiętają, że "za Gomułki" (to tow. Wiesław) była audycja "Ze WSI i o WSI". Czyżbyśmy musieli znów taką rubrykę  w dziale "O Polskę" założyć? Teraz o nazwie: "Ze WSI i PO WSI".    A duszu niesmiertelnu wy matie, aaa??

---------

Syntetyczny, idealny wyborca Komorowskiego : Młody i subtelny jak Bartoszewski, mądry i wykształcony jak Wałęsa, kulturalny jak Palikot. Dusza artysty - jak u Wajdy

------------

Ludzie pytają: Czy możliwe jest wygranie wyborów”? Co nam jeszcze zafundują realnie rządzący?  

Nam od 10 kwietnia chodzi o coś innego: By „nieistniejące” przecież WSI z ich realnym szefem - Putinem (czy jak ich zwać) nie wbili gęby Polaków w kloakę "współpracy i porozumienia" i by nie kazali nam (im..?) potem śpiewać „Sziraka strana maja radnaja, ja drugoj takoj strany nie znaju, gdzie tak wolno dyszyt cziełowiek”. A co nam szykują - zobaczymy w najbliższych tygodniach------------

Cytat roku znanego brazylijskiego onkologa Drauzio Varella: "W dzisiejszym świecie wydaje się pięć razy więcej pieniędzy na środki zwiększające potencję i na silikon dla kobiet, niż na lekarstwa przeciw chorobie Alzheimera.
Wynika z tego, że za kilka lat będziemy mieli mnóstwo starych kobiet z dużymi biustami i starych mężczyzn z twardymi członkami. Za to nikt z nich nie będzie w stanie sobie przypomnieć do czego im to jest potrzebne"

------------------

Że z nami jesteś, pozwól to czuć. Nadzieję w sercu omdlałą wzbudź.

Daj przetrwać mężnie prób ziemskich czas. O Jezu, pociesz nas.

Słuchaj Jezu, jak Cię błaga lud, Słuchaj, słuchaj, uczyń z nami cud!

Przemień, o Jezu, smutny ten czas, O Jezu, pociesz nas

----------------Na pytania Czytelników: Tego się nie czyta, tak się MODLI. To się śpiewa w Kościele. W czasie Mszy św. A jeśli masz kościół postępowy, gdzie dziewczynki brzdąkają na gitarach i pod-wywają, to zamień go na Kościół katolicki. To wykonalne.

----------

wpisz w GOOGLE słowo KŁAMCA   Ale szybko, dziś wyjdzie prawda

-------------------Gdzieś wyczytałem: Czy to już czas na wykopanie Stena po dziadku? Już go wypytałem. Mówi, że dobrze zakonserwowany

--------------------W Morągu - atrapy Patriotów, w rządzie - atrapy patriotów

-----------------

 Edmund Klich, polski ekspert akredytowany przy rosyjskiej komisji (MAK), która bada katastrofę, o pilotach: „Mieli więc świadomość, na jakiej wysokości się znajdują”   A „ekspert lotnictwa” Tomasz Hypki „- W sytuacji, kiedy piloci nie widzieli pasa startowego, nie mieli prawa kontynuować lądowania. Złamali wszystkie możliwe procedury i nic ich nie usprawiedliwia”. Ci panowie potwierdzają to, co „Gospodarze” mówili tuż po Katastrofie (a może przed?). Nie wiemy więcej o przyczynach, ale mamy ujawnione dwie TUBY propagandowe. Ile ich jeszcze? (a cytaty z Rzepy 25.05)   A jest jeszcze  w odwodzie dzielny prok. Pasionek, co to latał do Moskwy na trumnach..

---------

W PR1 19-go maja w "wiadomościach" o ósmej mówili jedynie o powodzi. Np. o tym, że w Cikowicach krowy boją się wejść na samochód, bo za stromo. I trzeba odwrócić kierunek samochodu.   Co ONI nam szykują? Oczywiście odwracają uwagę od Katynia II. Co jeszcze?

----------"Nasi" (t.j. Donka & consortes) prokuratorzy prosili o oryginalną taśmę z czarnej skrzynki. Nic z tego. Szefowa rosyjskiej komisji (MAK) Tatiana Anodina oznajmiła, że oryginał do końca zostanie w jej komisji. Polska strona dostać może tylko kopie nagrań (DzGP)

----------------

Krzyż na krakowskich Błoniach obok głazu upamiętniającego wizyty papieża Jana Pawła II, został usunięty - poinformował Szatanik (kierownik, Filip)      ---------

Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 2: Konferencja w Warszawie (7.05.2010)  Cały Naród popiera swego Marszałka w drodze do Związku Rosyjskiego!! Hura!!!   http://www.youtube.com/watch?v=MbvVjRcXiGY     -------------

Strefy czasowe: Putin zwołał Wielka Dumę Narodową i powiada: -Tak dalej, k***a, nie może być! Musimy zrobić porządek z tymi strefami czasowymi!  -Dzwonię rano do Pekinu złożyć życzenia urodzinowe a on mi mówi że to było wczoraj. -Dzwonie zaraz potem do Warszawy z kondolencjami a tam mi mówią, że jeszcze nie wylecieli....

---------------

Ojciec św. Benedykt będzie w FATIMIE 13 maja. Modły zainicjowane przez Bractwo św. Piusa X przed rokiem (Nowenna) z prośbami, by Ojciec św. bezwarunkowo poświecił Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi, przyniosły 19 142 065 Róż (przeszło 19 milionów) u stóp Pośredniczki wszystkich Łask. Nasza niewielka grupa dodała do tych Róż 12 tysięcy  z dodatkowa prośbą - o katolicką odwagę dla polskich biskupów. Módlmy się pokornie dalej - Polska tego potrzebuje, szczególnie teraz.

---------------

[z Rzepy, 6 maja:] ...prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka podejmując w Moskwie prokuratora generalnego RP Andrzeja Seremeta. [..] zaznaczył, że wśród tych materiałów znajdą się kopie zapisów z czarnych skrzynek rozbitego samolotu. [...] kategorycznie zaprzeczył, by Rosjanie ukrywali cokolwiek przed stroną polską. - Śledztwo jest maksymalnie przejrzyste - [W najczarniejszych przypuszczeniach nie sądziłem, że tak prędko wychynie spoza „pojednania szydercza, cyniczna MORDA BESTII . Tej z Apokalipsy św. Jana.    md]

-----------------

Daj tej polskiej ziemi, przesiąkniętej krwią i łzami, spokojny i chwalebny byt w prawdzie, sprawiedliwości i wolności. Rzeczypospolitej Polskiej bądź Królową i Panią, natchnieniem i Patronką.   Regina Poloniae, ora pro nobis

--------

2 maja 2010r.: pytanie za 1 zł: Co doprowadziło Grecję, kraj doskonale żyjący z turystyki, w parę lat do "bankructwa"? A Niemcy chcą ten piękny kraj wykupić za 130 miliardów eurosów... Wyprzedaż? A czemu Grecy tak się bronią przed "pomocą"? Okazuje się, że dług "zrobiony" Grecji wynosi oficjalnie ok. 300 miliardów euro, a z "kreatywną księgowością" ponad 500 miliardów. Ilokrotnie WIĘKSZE jest zadłużenie Polski? Może panika na obliczach naszych "mężyków stanu" wynika też z tego, że wiedzą, iż jesteśmy następni w kolejce? I przewidują że będziemy się bronić mocnej, niż Grecy?

--------------

O Jezu Chryste!

....Pragnę teraz dla Polski i świata dwu znaków otwarcia się na dary Bożego miłosierdzia. Pierwszym znakiem będzie upragniona intronizacja Jezusa Chrystusa jako Króla Polski. Drugim znakiem będzie ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny przez Ojca Świętego w jedności z biskupami Kościoła powszechnego.

.... Wobec groźby piątego rozbioru Polski tylko Bóg może nas uratować w tych obu znakach naszego ocalenia. Miłość i prawda idą razem we wspólnocie. Kłamstwo i nienawiść chodzą razem we wspólnictwie.   Ks. Stanisław Małkowski

 ------------

KrucjataNowenna ( 9 miesięcy) o BEZWARUNKOWE poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi - przez papieża Benedykta. I o katolicka ODWAGĘ dla polskich biskupów. Proszę o resztę sprawozdań, potem pójdziemy z nowymi siłami do biskupów - prosić o efekty...  Dodane 3 kwietnia: Brak nam jeszcze kilkuset RÓŻAŃCÓW do liczby 12 tysięcy. Proszę chętnych o "dodatkowe" liczenie odmawianych  Różańców, byśmy uzupełnili. Lepiej mówić biskupom o 12 tys.,bo to i liczba Matki Bożej, i łatwiejsza do zapamiętania..

---------------

Attollite, portae, capita vestra, et attollite vos, fores antiquae, ut ingrediatur Rex Gloriae! Quis est iste Rex Gloriae? Dominus exercituum: ipse est Rex Gloriae! Pueri Hebraeorum, portantes ramos olivarum, obviaverunt Domino, clamantes et dicens: "Hosanna in excelsis"    [O bramy, podnieście wierzchy wasze i podnieście wrota odwieczne, niech wnijdzie Król Chwały! Któż jest ten Król Chwały? Pan Bóg zastępów, ten ci jest Król chwały. Dzieci żydowskie, niosąc gałązki oliwne, wyszły naprzeciw Panu, wołając i mówiąc: "Hosanna na wysokości" ] (Niedziela Palmowa)

-------------

24 marca (2010 r) znów zaczęły się  propagandowe kłamstwa nt. "zmian ordynacji"TYMCZASEM: 1) Żądamy 100% JEDNOMANDATOWYCH do Sejmu. Sprawa ordynacji do Senatu - o kant spodni potłuc.. 2) jest to możliwe przy tej konstytucji, bo ona narzuca "proporcjonalne" Wybory, nie Ordynację. A różnica miedzy ordynacją a wyborami jest taka, jak między krową a mlekiem (...lub łajnem, mówią pesymiści..).  3) potwierdzą to '"telewizyjni eksperci", gdy tylko poczują właściwy wiatr.. Oni wszystko "potwierdzają"...

=============

Elektrownia jądrowa w Polsce: "Zaczyna się wielka operacja lobbingowa. Nie mają żadnych rządowych limitów na degustacje wina czy rodzimych potraw wspólnie z polskimi decydentami". [to z Rzepy. Moje zaś: Oj, i nie tylko wina ...  md]

------------------

...dług publiczny Polski sięgnął 700 miliardów złotych i powiększa się z szybkością co najmniej 1500 złotych na sekundę, czyli 130 milionów złotych na dobę. Koszty obsługi tego długu w przyszłym roku mogą wzrosnąć nawet do 35 miliardów zł. rocznie, czyli 900 zł na mieszkańca. Oznacza to, że statystyczna 5-osobowa rodzina będzie musiała tylko z tego tytułu oddać (dać!! co za od- ?? md) lichwiarskiej międzynarodówce prawie 5 tysięcy złotych. (Michalkiewicz)

------------

Zaprotestujmy przeciw paradzie różnych zboczeńców, którą chcą zrobić w Warszawie w lipcu. http://stopeuropride2010.wikidot.com/start

---------------

 „Un sot savant est plus sot qu’un sot ignorant” – „Głupiec uczony jest większym głupcem niż głupiec nieuk”. Molière, Uczone białogłowy.

-------------

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród pewnych, że nie są durniami. Kisiel, Truizmy ukośne

-------------

"Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie są trzymane w tajemnicy dzięki niedowierzaniu opinii publicznej" - jakiś cyniczny skurwysyn, ale pisze tu prawdę

-------------

W Polsce nikt nikogo nie może zmusić do szczepień, ani nie może nikogo ukarać za nieszczepienie, bo jest to niezgodne z prawem, Konstytucją RP i prawem UE. Obowiązek szczepień w Polsce jest tylko tzw. obywatelski.  Jeśli zdecydujecie się nie szczepić, lub opóźniać szczepienia, a Sanepid będzie Was straszyć, wówczas zażądajcie od nich na piśmie zobowiązania, że wezmą na siebie pełną prawna i finansową odpowiedzialność za możliwe powikłania poszczepienne. Nikt tego nie podpisze. Prof. Maria Majewska

=================

Stefan Michnik wreszcie w Polsce! Zob. GW: http://1.bp.blogspot.com/_jLdEId-uwUE/S4cd1gfJBAI/AAAAAAAABTM/OVm9BUqsApc/s1600-h/Gazeta+Wyb2.jpg

 ---------------

I znów wciskają nam swa mantrę: "Walę tynki". A wal co chcesz, sługo pogaństwa! Ale nam daj spokój! Św. Walenty zajmował się (skutecznie) epileptykami. Może zajmij się, Święty, też tymi idiotami? A tynki same spadną, tylko trza poczekać

--------------

Dziesiątego lutego 1940-go roku, przed 70-ciu laty, zostałem z Mamą i Nianią wywieziony na Sybir wraz z setkami tysięcy Polaków. Była to pierwsza wywózka. Wywózek było kilka. Część ludzi wróciła. Nie wiemy, jaki procent. Niech żyje Józef Stalin!!! Bo jego pogrobowcy, tak w kulawym Imperium post-sowieckim, jaki w podkulawionym post-PRL-u, żyją, i to dobrze. Rezydent obcego wywiadu (Informacja, GRU) ”Wolski - niech żyje ! - w domu, który został zrabowany państwu Przedpełskim. Grymas Historii?

--------------------

Gdy przeczytał powyższe, Michał zadzwonił:  Gdy miał cztery lata, na Sybirze, był ciężko chory. Mamę pognali "na rabotu". Poprosił dwuletniego braciszka o wodę. Tamten przyniósł. I zmarł.

---------------

W siódmym miesiącu Krucjaty o BEZWARUNKOWE poświecenie Rosji przez papieża Benedykta mieliśmy największą ilość Różańców : 1768. A sporo modlących się w tej Intencji katolików mi sprawozdań nie przesyła... Proszę o dalszy wysiłek, także Polaków-katolików, którzy dotąd nie pomagali! [zob. pod "kościół", dalej "drogi wyjścia"]

-------------------

Si,Si - No,No  "Niechajże tedy mowa wasza będzie: Tak,tak, nie, nie. A co nadto więcej jest, od Złego jest". Ewangelia św. Mateusza, 5,17

------------

    „Kara oddala się w czasie, gdyż Bóg jest dobry – pisał Józef de Maistre w Les Délais de la justice divine – lecz nieuchronna, gdyż jest też sprawiedliwy”. Porównajmy tragedie na Haiti i w Nowym Orleanie: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1669&Itemid=46 Oraz na Martynice w 1902 r: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=209&Itemid=46

----------------- 

                Do Ciebie, do nas !!

W Meksyku w 1531 r. (Guadalupe) Przeczysta Dziewica rzekła: «Posłuchaj i weź sobie do serca, najmniejszy z moich synów! Niech nic nie napawa cię lękiem! Niech nic cię nie zasmuca ani nie odbiera nadziei! Niech twoje oblicze i serce nie napeł­niają się smutkiem! Nie lękaj się ani tej, ani żadnej innej choroby, nie lękaj się i nie zamartwiaj. Czyż nie jestem przy tobie - ja, twoja Matka? Czyż nie otaczam cię swoją opieką i troską? Czyż nie jestem źródłem twojej radości? Czyż nie masz schronienia w fałdach mojego płaszcza? Czyż nie trzymam cię w swoich ramionach? Czego ci jeszcze brakuje? Niech nic cię nie przeraża i nie odbiera ufności! Niech cię nie dręczy również choroba twojego wuja. Nie umrze. Weź sobie do serca: on już jest zdrów!». (Jak się później okazało, w tym właśnie momencie wuj powrócił do zdrowia) . Mówi to stale do nas. Zaufajmy

------------

"Dzień Judaizmu obchodzony w Kościele katolickim w Polsce już po raz 13."(ze strony KEP). Również rzecznik ks. Kloch o tym wspomina. Pytanie do loży B’nai B’rith w Polsce, lub do rzecznika (co chyba na jedno wychodzi?): Po raz który w Izrael zorganizowano dzień katolicyzmu? Jak wyglądają te obchody i uroczystości w Tel Aviv?

-----------

Na 18-tkę - chyba wreszcie - sparciała maska zsuwa się z gęby Owsiaka:

"Wielki Finał!!" kto zauważył, czego to ten finał? Czy finał może żyć sam, bez ciała

1) Ten "orkiestro-lot"  eskortowany przez F-16! Miał latać nad PEKIN'em. To już nawet kretyn zada se pytanie, ZA ILE... 

2) "światełko do nieba" - to nie modlitwa do Trójcy św., lecz... fajerwerki. To już nawet "niepraktykujący " uderzy się w czoło...

3) Ten KAT i "daj rączkę szatanowi" - zaraz po  "światełku". A kopyta też już widać.. Nawet mało rozgarnięty "neo-katolik" zauważyć może.

Czy długo jeszcze idioci i idiotki będą się tym cieszyli i na pałac na Mazurach (m.inn. ) płacili?

-------------

Pojawiło się (bo je "lansują"... jak tę panienę.. ) słowo-wytrych, słowo-nowotwór : "kontrowersyjny". Należy zdać sobie sprawę, że prawda nie jest i nie może być "kontrowersyjna". Oraz z tego, że przeciwieństwo prawdy - to kłamstwo,a nie "kontrowersja"

----------

Uczestnicy Krucjaty o Bezwarunkowe poświecenie Rosji przez papieża Benedykta - oraz o katolicką ODWAGĘ dla polskich biskupów - mieliśmy ponad 1357 Różańców odmówionych w grudniu. Inni katolicy - patrioci -  proszę o zapoznanie się z tą Krucjatą pod: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=57&Itemid=46  I o pomoc! Jeszcze trzy miesiące - bo to NOWENNA  (do końca marca.. )

-------------------

....stanowiąca tak zwaną czołówkę polskich publicystów banda sprzedajnych idiotów zaczęła ostatnio stręczyć ludziom składanie petycji do różnych unijnych biur. Tymczasem kabareciarze już przed wojną wyśmiewali takie rzeczy... [St.M., zob.]

-------------

Ponad dwa tysiące lat temu - w obawie przed Jezusem - Herod zabił wiele niewinnych dzieci. Wedle szacunków śmierć mogło ponieść do 50 chłopców. Ta okrutna rzeź niewiniątek wciąż trwa. Każdego dnia na całym świecie zabijanych jest wiele istnień ludzkich - tych bezbronnych, jeszcze w łonach matek. Kościół pamięta o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat i co roku, zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, 28 grudnia obchodzi święto Młodzianków Męczenników, czyli dzieci zamordowanych na rozkaz Heroda. W tym dniu nie zapominamy także o maleństwach zabijanych w wyniku aborcji (z NDz)

Zmieniony ( 22.04.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.