Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 39 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 15 arrow Ślub zobowiązuje do wierności BOGU, ANIOŁOM I LUDZIOM. Ideologie z piekła rodem, gender, multi-kulti
Wednesday 21 October 2020 06:17:41.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Ślub zobowiązuje do wierności BOGU, ANIOŁOM I LUDZIOM. Ideologie z piekła rodem, gender, multi-kulti Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
03.10.2015.

Ślubowanie zobowiązuje do wierności BOGU, ANIOŁOM I LUDZIOM.

 

Ideologie z piekła rodem, takie jak gender, multi-kulti lub poprawność polityczna, nie tylko odbierają ludziom rozum i wolność, ale również niszczą wspólnoty.

 

Ks. Stanisław Małkowski

Warszawska Gazeta 2 – 8 października 2015 r. KOMENTARZ TYGODNIA

 

29 września obchodziliśmy święto Archaniołów: Michała („Któż jak Bóg?”), Gabriela („Bóg jest mocą”) i Rafała („Bóg leczy i prowadzi”), w diecezji warszawsko-praskiej przeniesione na sobotę 3 października. Mamy swoich osobistych świętych Aniołów Stróżów, których wspominamy w liturgii 2 października. Święci Aniołowie to Boży posłańcy, czyste duchy, które wspomagają Chrystusa, opiekują się ludźmi, łączą świat ziemski z niebem, prowadzą dusze sprawiedliwych do raju.

 

Swoich Aniołów Stróżów mają narody. Anioł Stróż Portugalii poprzedza fatimskie objawienie Matki Bożej. Anioł Stróż Polski – Święty Anioł Ave niesie nam słowa otuchy i prawdy, chce Polskę i Polaków ratować, wzywa do wierności Maryi Królowej Polski oraz do intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski; kieruje do nas Polaków orędzia zawarte w książce Adama Człowieka (Instytut Wydawniczy św. Jakuba w Szczecinie, 2015, nihil obstat ks. abp. Andrzeja Dzięgi).

Apokaliptyczna Bestia zamierza zniszczyć nasz naród za pomocą zewnętrznych potęg i wewnętrznej zdrady. Warunkiem polskiego zwycięstwa jest Chrystus i Jego Matka. Naglącą sprawą jest intronizacja Chrystusa Króla w ojczyźnie. Gdy Europa duchowo umiera, naszą mocą jest krzyż, modlitwa i wiara. Wrogowie Polski nienawidzą chrześcijaństwa i praw Bożych, odsłaniają swoje oblicze, wprowadzając pospiesznie ustawy sprzeczne z Dekalogiem, dążąc do pozbawienia Polski wiary, tożsamości, kultury, tradycji, własności, wolności i życia.

Czytamy w orędziu z 12 czerwca 2010 r. Jedynie całkowite odrodzenie duchowe i oddanie się pod panowanie Chrystusa może uratować od całkowitej zagłady nie tylko Polskę, ale i inne narody (s. 39).

Bóg posyła nam mistyków, przynoszących otuchę i nadzieję.

Mówi Anioł Ave w orędziu z 12 października 2010: - Rozważajcie posłannictwo św. Faustyny, która wyprasza miłosierdzie dla waszej ojczyzny, jak również Rozalii, która otrzymała misję, w której Jezus upomniał się o swoje królestwo w waszym narodzie […]. Te dwie misje: głoszenia Miłosierdzia i sprawy Intronizacji wyrastały w tym samym czasie, ponieważ są ze sobą powiązane (s. 47n).

Orędzia Anioła Stróża Polski potwierdzają słuszność i konieczność narodowego i państwowego poddania się społecznemu panowaniu Chrystusa Króla: - Wróg walczy przeciwko Intronizacji mówiąc, że jest teologicznie nieuzasadniona, a zapomina o tym, że skoro sam Jezus został oskarżony o to, że jest Królem Izraela, to inne narody mają także prawo obwołać Go swoim królem (s. 48).

A przy tym: - Aby wasz naród mógł cieszyć się trwałością i błogosławieństwem, konieczne jest aby rządy hierarchiczne i polityczne uznały panowanie Chrystusa nad społeczeństwem. Nie chodzi przecież o nadawanie godności królewskiej Królowi, lecz o uznanie Jego praw. (s. 50). Anioł Ave wie i mówi, kto i po co dokonał zbrodni smoleńskiej 5 lat temu.

 

W pierwszą niedzielę różańcowego miesiąca października czytania mszalne ukazują godność małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety z woli Boga Stwórcy. Bóg Zbawca tę wolę potwierdza, gdy małżeństwo sakramentalne staje się obrazem więzi Chrystusa z Kościołem. W akcie stworzenia Bóg wyprowadza Ewę z boku Adama (Rdz 2,21n).

W akcie zbawienia, jako nowego stworzenia, Bóg wyprowadza nową Ewę z boku nowego Adama – Chrystusa. Kościół rodzi się w strumieniu krwi i wody, jako dar wiecznej miłości i owoc przebitego serca Zbawiciela. Doczesne małżeństwo staje się znakiem wiecznych zaślubin Bożego Baranka z odkupioną ludzkością – świętą, bo uświęconą Oblubienicą Chrystusa, czyli Kościołem, jako Wspólnotą Nowego Przymierza. Niewiasta Ewa urodziła się w raju, gdy mężczyzna Adam był pogrążony w głębokim śnie. Kościół zrodził się, gdy we śnie śmierci na krzyżu pogrążony był Chrystus.

Wprawdzie Adam Człowiek rok temu umarł, jednak przyjęte z wiarą przez niego orędzia Anioła Ave o królowaniu Chrystusa w Polsce wciąż wzywają Polaków do odnowienia przymierza z Bogiem, zawartego mocą Chrztu Polski blisko 1050 lat temu.

 

Współczesny atak na godność i świętość małżeństwa prowadzony w Polsce przez złoczyńców u władzy, jest częścią globalistycznego projektu odebrania ludziom Obrazu Bożego zawartego w ludzkiej naturze. Podobieństwo do Boga ma wymiar osobisty i społeczny. Adamowi w raju nie wystarczyło wywyższenie ponad resztę stworzenia istot żywych; dopiero w Ewie powołanej do małżeństwa z nim i wspólnego rodzicielstwa, znalazł odpowiednią pomoc, aby wyjść z samotności.

Powołanie i uzdolnienie do budowania wspólnoty jest wymiarem ludzkiego podobieństwa do Boga, który jest miłością, przedwieczną wspólnotą, jako Trójca Osób odrębnych, a zarazem stanowiących Jedność.

Ideologie z piekła rodem, takie jak gender, multi-kulti lub poprawność polityczna, nie tylko odbierają ludziom rozum i wolność, ale również niszczą wspólnoty, poczynając od małżeństwa i rodziny i zastępują je wspólnictwem, częstokroć przestępczym, ludzi samotnych, traktowanych instrumentalnie i przedmiotowo.

 

Tak bowiem Chrystus, który uświęca, jak ludzie, którzy mają być uświęceni, z jednego są wszyscy - powiada w drugiej lekcji mszalnej autor listu do Hebrajczyków (2,11). Jeden Bóg Ojciec tworzy wspólnotę braterstwa ludzi z Chrystusem i między sobą. Do wspólnego nam ojcostwa Jezus dodaje z krzyża Maryjne macierzyństwo w Nowym Przymierzu, czyli małżeństwie Boga z ludźmi w mocy Ducha Świętego, który daje siłę i zdolność małżonkom, aby wytrwali w łasce i przysiędze sakramentalnego ślubu.

Zmieniony ( 03.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.