Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 136 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje arrow "Katolik" Brown (gubernator) zalegalizował w Kalifornii wspomagane samobójstwo. Il cattolico....
Saturday 24 October 2020 21:42:43.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Katolik" Brown (gubernator) zalegalizował w Kalifornii wspomagane samobójstwo. Il cattolico.... Drukuj Email
Wpisał: Jerry Brown   
07.10.2015.

"Katolik" Brown (gubernator) zalegalizował w Kalifornii wspomagane samobójstwo

 

 

Il ‘cattolico’ Brown ha firmato la legge sul suicidio assistito

http://www.corrispondenzaromana.it/notizie-brevi/il-cattolico-brown-ha-firmato-la-legge-sul-suicidio-assistito/

 tłum. RAM

 

7 październik  2015

 

Kalifornia stała się piątym amerykańskim stanem (po Oregon, Washington, Montana i Vermont), gdzie możliwe jest  "samobójstwo wspomagane":  norma prawna, która wejdzie w życie w terminie 3 miesięcy została podpisana przez  gubernatora Jerry Browna, ex-seminarzysty  u jezuitów (zrezygnował  6 dni przed święceniami).  Dziś uchodzi za tzw. "zaangażowanego katolika". Powiedział on, że  wziął pod uwagę konsekwencje  "teologiczne i religijne" swej decyzji i że przed jej podjęciem przedyskutował  kwestię z katolickim biskupem, z kilkoma lekarzami oraz ze swymi starymi kolegami z seminarium, zauważając  zróżnicowane, a nawet przeciwstawne  stanowiska w tej sprawie. Ostatecznie, jednak, postanowił nie odmawiać  "tego prawa" nikomu.

 

Przeciwko decyzji Browna wypowiedziała się już sieć "Kalifornijczycy przeciwko samobójstwu wspomaganemu ", która zrzesza lekarzy, adwokatów, stowarzyszenia niepełnosprawnych, Katolicką Konferencję Episkopatu Kalifornii i najrozmaitsze ugrupowania religijne. Rzecznik prasowy sieci, Tim Rosales powiedział na łamach "Los Angeles Times":  "To jest posępny dzień dla Kalifornii". Według niego, pozwolenie lekarzom na przepisywanie śmiertelnego przedawkowania pacjentom, wystawia na poważne niebezpieczeństwo te osoby, które znajdują się w sytuacji ekonomicznej nie pozwalającej na zapewnienie sobie lepszego leczenia.

 

Na ten temat ma się wypowiedzieć także Sąd Najwyższy stanu New Mexico. Taki sam sąd w Kanadzie, na początku roku, podobne aspiracje określił  jako "prawo" całego narodu aby móc w potrzebie uciec się do samobójstwa wspomaganego. Dyskusje na temat trwają w Niemczech, Francji i Włoszech. Holandia, Szwajcaria, Belgia i Luksemburg pozwalają już dziś na ten proceder, który jest po prostu eutanazją, ukrytą przy pomocy akrobacji leksykalnych nowomowy.

Znaki  nadziei  pojawiły się natomiast w zeszłym miesiącu w UK, gdzie podobny projekt prawny został odrzucony. Ale zaciekłe i nieustanne  ataki, tak w stosunku do prawa naturalnego, jak i w stosunku do ludzkich praw nienaruszalnych i niezbywalnych są kontynuowane  na całym świecie.

            Tu, warto przypomnieć, co na ten temat mówi Katechizm Kościoła Katolickiego: "Bez względu na pobudki do tego skłaniające  i środki w tym celu użyte, eutanazja polega na zabiciu osoby, czy to niepełnosprawnej, czy to ciężko chorej czy też bliskiej śmierci. Dlatego więc eutanazja jest ze względów moralnych nie do przyjęcia". (...)

 

Tak więc gubernator Brown wcale nie musiał przeszkadzać biskupom, ekspertom i przyjaciołom, przed podjęciem decyzji w tej sprawie. Temu, kto naprawdę jest katolikiem wystarczy Katechizm.

 

Zmieniony ( 03.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.