Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje arrow Madryt: Nowa "pozycja"! Zapłodnienie w szklance również dla lesbijek i single.
Wednesday 03 June 2020 14:48:55.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Madryt: Nowa "pozycja"! Zapłodnienie w szklance również dla lesbijek i single. Drukuj Email
Wpisał: Cristina Cifuentes   
09.10.2015.

Madryt:  Nowa pozycja! Zapłodnienie w szklance również dla lesbijek i single.

 

Madrid: fecondazione assistita anche per lesbiche e single

http://www.corrispondenzaromana.it/notizie-dalla-rete/madrid-fecondazione-assistita-anche-per-lesbiche-e-single/

 

9 październik  2015

 

Autonomiczna gmina miasta Madrytu, zadeklarowała gotowość  zapewnienia przy pomocą swych struktur sanitarnych, natychmiastowego dostępu do zabiegu sztucznego zapłodnienia, wszystkim kobietom o to proszącym, niezależnie od ich orientacji seksualnej  a także niezależnie od ich  stanu cywilnego. Decyzja  została przedstawione przez prezydenta regionu, Cristinę Cifuentes, podczas wywiadu z Rne, Radio Nacional de  España. Cifuentes powiedziała, że w ten sposób chce stawić czoła wszystkim formom  "dyskryminacji"  i tym samym  "promować równouprawnienie".

 

To zaskakujące  rozporządzenie, zostało wydane po równie nieoczekiwanym  wyroku, który skazał szpital  "Fondazione Jiménez Díaz" i radę do spraw zdrowia miasta Madrytu na karę 5 tysięcy euro, za odmówienie lesbijce zabiegu sztucznego zapłodnienia. Kobieta poczuła sie "dyskryminowana" przez  swą przynależność  do gender i złożyła skargę do sądu, który zaspokoił  jej roszczenia. Przeciwko temu orzeczeniu, nie będzie żadnego odwołania, podkreśliła Cifuentes, wprost przeciwnie, odszkodowanie zostało natychmiast wypłacone.

 

W lipcu 2013, hiszpańskie ministerstwo zdrowia zatwierdziło nowy tekst ustawy odnoszącej się do sztucznego zapłodnienia, w którym jego finansowanie zostało zagwarantowane tylko "z powodów terapeutycznych lub profilaktycznych" i wykluczyło z procederu kobiety "single". Spowodowało to jednak wściekłą reakcję niektórych regionów autonomicznych,  takich jak Andaluzja, Asturia, Kraj Basków, Wyspy Kanaryjskie, i stowarzyszeń  LGBT, które wezwały do  przyznawania refundacji zabiegu, także lesbijkom. Jako pierwszy ich żądaniom  ustąpił Madryt.

Zmieniony ( 09.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.