Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow meRdia a MEDIA 14-II arrow Nie oglądajmy Polsatu, TVN i progr. propag. brak inteligencji. Rektor filmówki Prof. Grzegorzek.
Tuesday 26 May 2020 05:29:51.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Nie oglądajmy Polsatu, TVN i progr. propag. brak inteligencji. Rektor filmówki Prof. Grzegorzek. Drukuj Email
Wpisał: prof. Mariusz Grzegorzek   
09.10.2015.

Nie oglądajmy Polsatu, TVN i programów propagujących brak inteligencji – apeluje rektor filmówki Prof. Mariusz Grzegorzek.

 

2015-10-9 pch24

 

 

Podczas inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi rektor uczelni, prof. Mariusz Grzegorzek, zaapelował do studentów o odpowiedzialne postępowanie oraz… rezygnację z oglądania programów „propagujących totalny brak inteligencji”. Wymienił przy tym nazwy mainstreamowych stacji telewizyjnych.

 - Żyjemy w krainie manipulacji i kłamstwa, która osiągnęła niebywały poziom. Jesteśmy jej współtwórcami, a nie bezwolnymi ofiarami. (…) Bierzmy odpowiedzialność za otaczający nas świat – powiedział prof. Grzegorek podczas inauguracji 67. roku akademickiego w łódzkiej filmówce.

 Profesor sztuk filmowych zaapelował do młodych adeptów rzemiosła artystycznego, aby nie godzili się na bylejakość. Wyraził także niezadowolenie z nadmiaru „projektów, filmów, spektaklów teatralnych, teledysków i performance'ów”, których jest tak wiele, że „świat się nimi dławi”.

 Mariusz Grzegorek postanowił także wystawić krytyczną ocenę największym stacjom telewizyjnym, wpływającym na gusta Polaków.

 - Nie oglądajmy Polsatu, TVN-u i programów propagujących totalny brak inteligencji. Nie współtwórzmy takich obrazów. Nie mielmy w głowach toksycznych internetów, głupot, plotek, kłamstw, oszczerstw, dyskredytowania i ignorowania podstawowych wartości. Nie promujmy pozłotka, Las Vegas i odzierania nas z godności – powiedział rektor PWSFTviT w Łodzi.

Źródło: natemat.pl

MWł

Zmieniony ( 09.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.