Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow KOPACZ na metr w głąb, 15 arrow Lęborczanin powiadomił prokuraturę o zdradzie dyplomatycznej polityczek - Ewci i Tereski.
Friday 13 December 2019 06:37:36.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Lęborczanin powiadomił prokuraturę o zdradzie dyplomatycznej polityczek - Ewci i Tereski. Drukuj Email
Wpisał: Bogumiła Rzeczkowska   
17.10.2015.

Lęborczanin powiadomił prokuraturę o zdradzie dyplomatycznej polityczek - Ewci i Tereski.

 

Bogumiła Rzeczkowska  Głos Szczeciński 4 października 2015

Do lęborskiej prokuratury rejonowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premier i minister MSW.

Rzadko wykorzystywany przez prokuratorów artykuł 129 w rozdziale „Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej Kodeksu karnego pojawił się na biurku lęborskiego prokuratora rejonowego.

- Jeden z mieszkańców Lęborka złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premier Ewę Kopacz i minister spraw wewnętrznych Teresę Piotrowską, że zgodziły się przyjąć uchodźców, czym działały na szkodę zawiadamiającego - informuje Patryk Wegner, szef lęborskiej prokuratury.


W Kodeksie karnym zdrada dyplomatyczna jest opisana tak: „Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Co stanie się z zawiadomieniem lęborczanina? - Przydzieliłem je prokuratorowi, który z nim się zapozna i podejmie decyzję o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania - wyjaśnia prokurator Patryk Wegner. Według przepisów, takie postanowienie należy wydać niezwłocznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.