Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 158 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Współcześni męczennicy arrow Męczeństwa w Chinach. Katolicki biskup ostatnich 14 lat życia spędził w komunistycznym więzieniu
Sunday 25 October 2020 17:32:22.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Męczeństwa w Chinach. Katolicki biskup ostatnich 14 lat życia spędził w komunistycznym więzieniu Drukuj Email
Wpisał: ChRL   
21.10.2015.

Męczeństwa w Chinach.

 

Zmarł katolicki biskup. Ostatnich 14 lat życia spędził w komunistycznym więzieniu

 

2015-10-21 pch24

 

Biskup „podziemnego” Kościoła w Chinach, Kosma Shi Enxiang, zmarł w więzieniu – ujawnili krewni. Hierarcha został zatrzymany 13 kwietnia 2001 roku. W zamknięciu spędził ostatnich 14 lat.

 

W piątek rano zostaliśmy poinformowani urzędników miasta Baoding, ale nie podali dokładnie kiedy zmarł, ani jaka była przyczyna śmierci – ujawniła Shi Chunyan, krewna duchownego. – Od piątkowego telefonu rodzina Shi nie otrzymała żadnych informacji – dodała.

 Krewni biskupa czekają teraz na chwilę, w której komunistyczne władze wydadzą ciało bądź prochy hierarchy. – Moi rodzice i rodzeństwo biskupa są pogrążeni w smutku. Przez wiele lat bezskutecznie próbowali poznać miejsce w którym był przetrzymywany – tłumaczy Shi Chunyan.

 Katolicy w Chinach żywo zareagowali na wiadomość o śmierci ich duszpasterza. Wielu z nich nazywa biskupa Kosmę kolejnym męczennikiem Kościoła.

 Obecnie jedynym żyjącym biskupem Kościoła „podziemnego” w Chinach jest James Su Zhimin z Baoding. Od października 1997 roku jest on przetrzymywany przez komunistów w areszcie.

 Biskup Kosma Shi Enxiang urodził się w roku 1921. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1947, po raz pierwszy do więzienia trafił w roku 1954. W latach 1957-1980 był przetrzymywany w ciężkich obozach pracy, zmuszany m.in. do pracy w kopalniach. W 1982 otrzymał on w tajemnicy sakrę biskupią. Po raz kolejny duchowny został aresztowany w 1989 roku. Odzyskał wolność wskutek nacisków ze strony opinii międzynarodowej. Po raz ostatni władze aresztowały hierarchę w Wielki Piątek w roku 2001. Od tego czasu był przetrzymywany przez komunistów w nieznanym miejscu.

 Niech spoczywa w pokoju!

 źródło: ucanews.com mat

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.