Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Czudinowa arrow Petycja "elit" do papieża, aby wykluczył obżarstwo z grzechów głównych.
Friday 28 February 2020 13:26:08.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Petycja "elit" do papieża, aby wykluczył obżarstwo z grzechów głównych. Drukuj Email
Wpisał: Elena Czudinowa   
23.10.2015.

Petycja „elit” do papieża, aby wykluczył obżarstwo z grzechów głównych.

 

 

Oculi omni in te sperant Domine...

Wszystkie oczy spoglądają na Ciebie z ufnością,  Panie...

 ===========================

 

Z książki „Meczet Notre Dame. Rok 2048” Elena Czudinowa

Wyd. Varsovia.  Szukać np. tu: http://www.empik.com/meczet-notre-dame-2048-czudinowa-elena,p1048994074,ksiazka-p

 

 

[Ksiądz opowiada anty- islamskiemu młodemu partyzantowi, w 2048 roku w Paryżu, w podziemiach, sprawę sprzed pół wieku. A  sprawa jest AUTENTYCZNA...Może i ona jest przyczyną mocy Euroislamu w 2048?

A obecnie, w 2015, na Synodzie „żądają” już uznania „małżeństw  pedryli , ulg i „tolerancji” dla rozwodników, oraz (opartej na talmudzie, por. Seksualne "używanie" dziewczynek - od trzyletnich - w Misznie i Gemarze )  miłości do pedofili.. Daj kurze grzędę... MD]

 

 

...Taki raczej mało znaczący epizod. Na początku 2003 r. organizowano szeroko rekla­mowany konkurs kulinarny. Taki popularny show, jakich wtedy było wiele. Telewizja, gazety, czasopisma, fotografie, elitarna publiczność, a w centrum tego wszystkiego znakomici kucharze rywalizujący o to, kto stworzy najbardziej wymyślny sos do piersi wołowej albo naj­ładniej zapiecze szparagi w przekładanym cieście.

 

Eugéne przysłuchiwał się opowiadaniu z pewnym roz­targnieniem. Plastikowy kubeczek ogrzewał mu palce, a z grzejnika płynęło ciepło. Suchary z camembertem z puszki były zadziwiają­co smaczne. Nie wiedział, co prawda, jak duży jest ich zapas i na ilu ludzi musi starczyć tego jedzenia. Chętnie sam by pochłonął wszyst­ko, co zostało wyłożone na stół. A jeszcze chętniej poszedłby na taki konkurs gotowania. Tam, niewątpliwie, można było degustować wszystkiego, ile tylko dusza zapragnie. Grzech pomyśleć.

- Nawet i ja sam nie miałbym teraz nic przeciwko temu, żeby pojawić się na podobnej imprezie - uśmiechnął się ksiądz.

 

Do rzeczy: Okazało się, że uczestnicy  konkursu bynajmniej nie ograniczyli się do degustacji pączków z kremem. Posta­nowili wystąpić z petycją do papieża, aby wykluczył obżarstwo z grzechów głównych... I naprawdę ją wysłali! Aż wstyd powie­dzieć, iluż to obecnych tam przedstawicieli francuskiej elity ją pod­pisało!

- Co za debilizm, ksiądz wybaczy! - nie wytrzymał Eugéne. - W końcu grzechy główne to jest chrześcijańska bajka, tak? Jeśli komuś to nie pasuje, to chyba nikt nikogo na siłę do chrześ­cijan nie pcha!

- W tym właśnie rzecz. Ten epizod świetnie dokumentuje po­wstanie niezwykłego dziwoląga zwanego nowoczesnym katolikiem czy neo-katolikiem - twarz ojca Lotaire straciła nagle swój młody wygląd.

- Oczywiście, nikt im nie bronił stać się ateistami i mieć przekonanie, że obżarstwo nie jest grzechem tylko chrześcijańską fanaberią. Rzecz w tym, że oni chcieli dalej być katolikami i jed­nocześnie hołdować swemu brzuchowi.

Widocznie pozostawanie w Kościele katolickim miało dla nich duże znaczenie. Może z powodu ślubów, które w Kościele mają zupełnie inny wymiar niż świeckie procedury w urzędach stanu cywilnego. Może z powodu chrzcin czy Pierwszych Komunii. Być może nie chcieli tracić takich uroczystości.

Doszli więc do wniosku, że jeśli oni, królowie życia, chcą dalej być katolikami, to czemu by Kościół nie miał skorygować swego naucza­nia, by im to ułatwić. Przecież wszystko jest dla ludzi - taka była dewiza demokratycznych społeczeństw pierwszego ćwierćwiecza XXI wieku. A skoro doczekali się tylu kompromisów ze strony Koś­cioła po prostu wierzyli, że i teraz aktualny papież pójdzie im na rękę. Byli w końcu „śmietanką narodu francuskiego”...

Zmieniony ( 24.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.