Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 169 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow GMO arrow Ludzkość jest częścią "ogromnego eksperymentu genetycznego"
Wednesday 20 January 2021 17:49:41.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ludzkość jest częścią "ogromnego eksperymentu genetycznego" Drukuj Email
Wpisał: Arjun Walia   
26.10.2015.

Potwierdzone: DNA pochodzące z GMO może przenieść się do ludzkiego organizmu

 

Ludzkość jest częścią "ogromnego eksperymentu genetycznego", ciągnącego się przez wiele lat

 

Confirmed: DNA From Genetically Modified Crops Can Be Transferred Into Humans Who Eat Them

http://www.collective-evolution.com/2014/01/09/confirmed-dna-from-genetically-modified-crops-can-be-transfered-to-humans-who-eat-them-2/

 

9 styczeń 2014             Arjun Walia

Tłum. RAM

 

Kiedy chodzi o długotrwałe skutki żywienia się roślinami genetycznie zmodyfikowanymi, nie mamy doprawdy zielonego pojęcia jak się to kiedyś skończy. Pierwsza uprawa GMO na sprzedaż miała miejsce 20 temu, w 1994 roku. Nie ma możliwości, aby w celu zagwarantowania nieszkodliwości GMO, służby sanitarne mogły przetestować wszystkie możliwe kombinacje na populacji wystarczająco dużej i przez okres czasu wystarczająco długi.

Genetyk, David Suzuki wyraził ostatnio zaniepokojenie, mówiąc iż ludzkość jest częścią "ogromnego eksperymentu genetycznego", ciągnącego się przez wiele lat, jako że tysiące ludzi jedzą GMO i jest to prawda.

 

Postępy genetyki w ciągu ostatnich lat ujawniły iż organizmy mogą wymieniać własne geny. Wcześniej myślano, że geny mogą być udostępnione tylko pomiędzy indywidualnymi członkami tego samego gatunku podczas reprodukcji. Genetycy do tej pory śledzili dziedziczenie genów w procesie, który można nazwać "przekazywaniem pionowym genów", jakim jest kojarzenie samca z samicą, a następnie obserwowanie ich potomstwa i kontynuowanie dalej tą samą metodą. 

Dziś, naukowcy przyznają iż geny są udostępniane nie tylko wśród osobników należących do tego samego gatunku, ale również między osobnikami należącymi do zupełnie różnych gatunków.

 

"Nasza krew uważana jest za środowisko bardzo dobrze odizolowane, tak od świata zewnętrznego jak i od przewodu pokarmowego. Zgodnie z obowiązującym paradygmatem, duże molekuły zawarte w pokarmie nie mogą przechodzić bezpośrednio do krwi. Utrzymuje się, że podczas trawienia, białka i DNA są degradowane do bardzo małych komponentów, tj. odpowiednio do aminokwasów i kwasów nukleinowych, później przyswajane dzięki skomplikowanym procesom chemicznym i rozprowadzane do różnych części ciała przy pomocy krwi. Z opracowania, opartego na analizie ponad 1000 próbek ludzkiej krwi, pochodzących z 4 niezależnych prac naukowych, wynika, że fragmenty DNA pochodzące z pokarmu, wystarczająco duże aby przenosić całe geny, mogą uniknąć degradacji (podczas trawienia) i przy pomocy nieznanego dziś mechanizmu dostać się do krwi. "(...)

 

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0069805

 

To, co biotechnologie i korporacje biotech, takie jak Monsanto osiągnęły, to pozwolenie na transfer genów z jednego gatunku do drugiego, bez jakiegokolwiek brania pod uwagę ograniczeń czy uwarunkowań biologicznych.

Problem tkwi w tym, że oparto się o bardzo kiepską wiedzę na ten temat. "Reguły" i uwarunkowania biologiczne, przynajmniej te znane na dzień dzisiejszy, jakim podlega pionowy transfer genetyczny, niekoniecznie muszą być takie same w odniesieniu do transferu horyzontalnego. Aktualna wiedza biotech opiera się na założeniu, że zasady dziedziczności genów są jednakowe, tak w przypadku przesunięcia pionowego, jak i poziomego (horyzontalnego). Już tylko ta wyżej opisana niepewność  powinna była jednak wystarczyć aby przeprowadzić o wiele więcej eksperymentacji i rygorystycznych badań, zanim ludzie zaczną spożywać GMO. (...)

 

"Nawet najmniejsza mutacja w ludzkim organizmie może mieć ogromne skutki. Problem polega na tym, że gdy przesuwa się gen z jednego organizmu do drugiego, zostaje całkowicie zmieniony jego kontekst. Nie ma możliwości przewidzenia jak ten gen zachowa się w nowym kontekście i jakie mogą być tego konsekwencje. Nam się wydaje, że projektujemy nowe formy życia, ale w rzeczywistości to tak, jakby w skład orkiestry z Toronto, przygotowanej do odegrania symfonii Beethowena ktoś wrzucił kilku przypadkowych perkusistów i dalej mówił o graniu muzyki. To co usłyszymy, będzie jednak zupełnie czymś innym niż muzyką. Publicyści, którzy o tym piszą, mówią, że za wynalezieniem GMO stały dobre zamiary, ale istotą rzeczy jest fakt, że całą tą sprawą rządzą pieniądze". David Suzuki

 

Myślę osobiście, że intencji należałoby szukać jeszcze dalej, tj. poza pieniędzmi, ale to już inna historia.

Jest oczywiste, że DNA pochodzące z jedzenia dostaje się do tkanek zwierzęcych i produktów mlecznych, które są z kolei pokarmem człowieka. Istnieją prace badawcze, wskazujące na to, że gdy ludzie i zwierzęta  trawią pokarmy zawierające GMO, geny stworzone sztucznie wnikają do wnętrza dobroczynnych bakterii jelitowych i zmieniają ich charakter.

 

Naukowcy donoszą iż mikroby znalezione w jelicie cienkim u ludzi z ileostomią są w stanie przyswoić i przechowywać sekwencje DNA pochodzące z roślin genetycznie zmodyfikowanych. Uprawy GMO przeniknęły do pasz dla zwierząt od roku 1996, wszystko, co jedzą zwierzęta jest genetycznie zmodyfikowane. Badania wskazały na powiązanie pasz z GMO z ciężkimi stanami zapalnymi żołądka u trzody chlewnej i powiększeniem macic u loch.

 

Należy również odnotować iż transfer genetyczny pomiędzy uprawami GMO i będącymi w sąsiedztwie gatunkami autochtonicznymi spowodował powstanie nowych gatunków wysoce odpornych, zwanymi super-chwastami.

 

Według światowej organizacji zdrowia, modyfikacje genetyczne i transfer genów pochodzących od GMO do upraw niezmodyfikowanych genetycznie i innych, mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo żywności.

"Takie ryzyko jest realne, jak zostało to zademonstrowane w USA, kiedy ślady kukurydzy, która została zatwierdzona tylko i wyłącznie jako składnik pasz zwierzęcych, pojawiły się również w produktach żywnościowych przeznaczonych dla ludzi".

 

Prawda jest taka, że specjaliści od inżynierii genetycznej produkując i wprowadzając do środowiska GMO, nigdy nie wzięli pod uwagę realiów procederu transferu genetycznego. Skutki tego są takie, że zaczynamy teraz widzieć jakie są konsekwencje genów zmodyfikowanych, w szczególności jak się rozprzestrzeniają i jak modyfikują inne organizmy w rożnych środowiskach. (...)

 

http://www.collective-evolution.com/2013/11/25/geneticist-david-suzuki-says-humans-are-part-of-a-massive-genetic-experiment/

 

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0069805

 

http://natureinstitute.org/nontarget/reports/bentgrass_001.php

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14730317

 

http://www.who.int/foodsafety/publications/biotech/20questions/en/

 

http://www.food.gov.uk/policy-advice/gm/gmanimal#.UsxuFPbXFGH

 

http://www.mindfully.org/GE/2004/Transgenes-Human-Gut1feb04.htm

 

Lipton, H Bruce, The Biology of Belief. United States: Hay House INC. 2006

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.