Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 121 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow ...trafiło się szczęśliwie, że spotkał na swej drodze uczciwego sędziego...
Sunday 05 April 2020 12:57:04.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
...trafiło się szczęśliwie, że spotkał na swej drodze uczciwego sędziego... Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
25.01.2010.

...trafiło się szczęśliwie, że spotkał na swej drodze uczciwego sędziego...

Jacek Bezeg (2010-01-24) http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=294

            Przed rokiem naszemu koledze Antoniemu Klusikowi trafiło się szczęśliwie, że spotkał na swej drodze uczciwego człowieka. Był to w dodatku sędzia, który miał orzec jakie dostanie pieniądze na pociechę za to, że swego czasu był represjonowany, ponieważ "walczył o niepodległy byt Państwa Polskiego". Temu uczciwemu sędziemu nie pasowało to, iż akurat osoby z takich powodów poszkodowane mają być z woli ustawodawcy dyskryminowane. I to aż na dwa sposoby. Mogą się domagać rekompensat tylko z jednego tytułu i tylko do kwoty 25 tysięcy złotych. Niezależnie od tego ile razy i jak bardzo byłyby przez PRL poszkodowane. Osobliwy to zaiste sposób wyróżnienia "osób, które walczyły o niepodległy byt Państwa Polskiego", bo żadne prawo nie ogranicza nikogo, przy staraniu się o jakiekolwiek odszkodowania.
            Ów uczciwy sędzia skonfundowany tą sytuacją wystosował zapytanie do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie i zawiesił rozprawę do czasu uzyskania odpowiedzi.
Nie ma tego dobrego, co by na złe nie wyszło. Inni koledzy dostali już swoje, marne bo marne, ale jednak jakieś pieniądze. Ten, który trafił na uczciwego, do dziś czeka i nadziei wielkiej nie ma. Wysoki Trybunał najprawdopodobniej nie ma zamiaru udzielić odpowiedzi na tak bezczelne zapytanie. Sędzia przecież zachował się tak, jak by rzeczywiście wierzył w sprawiedliwość. Musi być ukarany i pouczony. Dla jego własnego dobra!
            To jeden z powodów. Drugi, to wielki szum jaki podniósł się w "całym cywilizowanym świecie", kiedy nasi ówcześni przeciwnicy, czyli przez symetrię "osoby walczące o zniewolenie Państwa Polskiego" zostały poszkodowane na swych ciężko "zapracowanych" emeryturach. W tej sprawie Trybunał wypowiedział się błyskawicznie.
Można by nasze powody wyliczać dalej, ale te dwa fakty już chyba wystarczą, aby wyjaśnić dlaczego wystosowaliśmy do Parlamentu Petycję.

            Zorganizowaliśmy też konferencję prasową.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.