Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 35 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Smoleńsk - pięć lat walki o PRAWDĘ arrow kulisy24.com: Ujawnili rachunki Tuska. Gruba kasa na "smoleński PR"
Tuesday 20 October 2020 07:19:27.30.
W Y S Z U K I W A R K A
kulisy24.com: Ujawnili rachunki Tuska. Gruba kasa na "smoleński PR" Drukuj Email
Wpisał: Donald Tusk - jako premier   
04.11.2015.

kulisy24.com: Ujawnili rachunki Tuska. Gruba kasa na "smoleński PR"

 

http://www.fakt.pl/politycy/ujawnili-rachunki-donalda-tuska-duze-pieniadze-na-smolensk,artykuly,588371.html?utm_source=Interakcja

 

Premier Donald Tusk powołał zespół ekspertów pod przewodnictwem Macieja Laska w kwietniu 2013 roku [t.zw. Lasek  smoleński.  MD]

Transport, utrzymanie nieruchomości, szkolenia coachingowe, ekspertyzy, czy doradztwo. W sumie 75 milionów złotych. Tyle przez półtora roku wydała kancelaria premiera, za czasów kiedy rządem kierował Donald Tusk! Na liście płatników znalazły się m.in. firmy prowadzące szkolenia medialne dla członków zespołu ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

Do rachunków kancelarii Donalda Tuska dotarł portal kulisy24.com. Ujawnione wydatki dotyczą 2013 i pierwszej połowy 2014 roku. Oprócz standardowych rachunków za transport dla VIPów, utrzymaniu nieruchomości i organizacji spotkań, okazuje się, że kancelaria nie żałowała na zespół ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

Pierwsza faktura opiewa na 76 tysięcy złotych i dotyczy ...medialnego szkolenia członków zespołu. Pieniądze zainkasował w 2013 i 2014 roku Sławomir Żurek z firmy U74. Podobnie druga faktura wystawiona na 82 tysiące na Adama Sanockiego z firmy FT Communications.  Firma świadczyła usługę "specjalistycznych konsultacji oraz doradztwa dla Zespołu ds. wyjaśniania przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w zakresie komunikacji bieżącej członków Zespołu" – czytamy na stronie Kulisy24.com.

Kolejna faktura – na 54 tys. zł – to umowa  ze spółką Aldis, której właścicielem jest „ekspert lotniczy” Michał Setlak. W serwisie faktysmolensk.gov.pl, którym zarządzał pojawiały się materiały obalające tezy Antoniego Macierewicza na temat Smoleńska.

W rachunkach KRPM znalazły się też umowy z członkami zespołu ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. Maciejowi Laskowi kancelaria zapłaciła 77 tys. zł, po 60 tys. zł dostali pozostali członkowie zespołu.

Premier Donald Tusk powołał zespół ekspertów pod przewodnictwem Macieja Laska w kwietniu 2013 roku. Miał służyć wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Donald Tusk udzielił pierwszego wywiadu po angielsku: [----]

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.