Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow Izrael pobiera narządy Palestyńczyków do przeszczepów
Wednesday 12 August 2020 05:42:33.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Izrael pobiera narządy Palestyńczyków do przeszczepów Drukuj Email
Wpisał: Riyad Mansour   
06.11.2015.

Izrael pobiera narządy Palestyńczyków do przeszczepów

 

Oczywiście, że ...bezprawnie

 

2015-11-6 pch24

 

W liście do brytyjskiego ambasadora Matthew Rycrofta, przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, główny delegat palestyński w NZ, Riyad Mansour oskarżył [ściślej – poinformował. MD] Izrael o pobieranie narządów od Palestyńczyków postrzelonych przez siły izraelskie. Władze izraelskie oskarżenia odrzucają, argumentując, że są one przejawem skrajnego antysemityzmu.

 

"Po zwrocie ciał Palestyńczyków zabitych przez okupanta w październiku badania lekarskie wykazały, że zwłoki były pozbawione rogówek i innych narządów" – napisał  Mansour. Dodał, że jest to potwierdzenie "ostatnich doniesień na temat pobierania organów" przez „okupanta izraelskiego".

 Ambasador Izraela przy NZ, Danny Danon w środę odpisał w liście do sekretarza generalnego Ban Ki-moona, że oskarżenia Palestyńczyków, to wyraz skrajnego antysemityzmu. "Ta zniewaga krwi, jakiej dopuścił się palestyński przedstawiciel, zdradza jego osobiste antysemickie motywy i prawdziwe oblicze" – dodał Danon. Przedstawiciel władz izraelskich wezwał NZ do „odrzucenia złowrogich oskarżeń i potępienia przywódców palestyńskich za ciągłe nawoływanie do nienawiści”.

 W październiku, w wyniku napięcia palestyńsko-izraelskiego wokół tzw. Świątynnego Wzgórza we Wschodniej Jerozolimie, zginęło jedenastu Izraelczyków i co najmniej sześćdziesięciu ośmiu - głównie nieletnich -  Palestyńczyków, postrzelonych przez siły izraelskie.

 Oskarżenia pod adresem Izraela odnośnie nielegalnego handlu organami, pobierania narządów od pacjentów żydowskich bez zgody rodziny i pobierania organów od Palestyńczyków pojawiały się już nie raz. Wyznanie mojżeszowe zabrania dawstwa organów. W 2009 roku wybuchła wielka afera, o której rozpisywały się media izraelskie i światowe odnośnie powszechnej praktyki szpitali, pobierających narządy od pacjentów  z pominięciem jakichkolwiek procedur. Władze niektórych placówek medycznych pod naciskiem społecznym przyznały się do nielegalnych praktyk. W  2012 r. Kneset przyjął ustawę, która miała wyeliminować handel organami i wszelkie inne nadużycia w zakresie transplantologii.

 Źródło: wrmea.org, AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.